Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Oppenheimer #183634 üzenetére

    "próbáltam besűríteni mindent, de csak áldozatokkal tudtam ha nem akartam 1:45 órás edzéseket"

    Volumen és intenzitás állítgatására nem gondoltál még esetleg? Nálam is hasonló probléma volt -túl hosszú edzés-, és az lett a vége, hogy bonyolultabbá tettem a módszerem, de mégis nyertem 30 percet. Annyira apróságokon múlhat.

    Például vegyük az extra súlyos húzódzkodást. Én itt úgy számolom ki, hogy mennyi extra súlyt használjak, hogy a saját súlyomat összeadom az általam maximálisan használni tudott súllyal (az 1RM-hez tartozóval), és aztán ennek az összegnek veszem az x százalékát az edzésen használt extra súly megállapításához. Korábban beértem ennyivel, kijött egy x szám, és azt kötöttem magamra kilóban az összes munkasorozatban, amit aztán a súlyt levéve követett még egy saját súlyos levezetés. Baromira fárasztó volt, ha azt akartam, hogy rendersen stimulálva legyenek a gyors izomrostok, és kapjanak valamit a lassúak is.
    Szóval arra váltottam, amit sokan fekvenyomásnál is csinálnak például: edzésen belül változtatni az intenzitást, és több fajta extra súlyt használni. (Kábé, mint akik nyomnak 2x10-et 90-be, aztán 1x8-at 100-ba, aztán 2x15-öt 80-ba. Most ezt a hasamra ütve persze.)

    Elkezdtem úgy csinálni, hogy a korábban említett saját súly + 1RM-es extra súly összegének használom a 92.5, a 82.5, és a 72.5 százalékát is, ami konkrétan most azt jelenti nálam ennél a gyakorlatnál, hogy használok 27.5 kg-os, 16 kg-os, és 4.5 kg-os extra súlyokat is -a korábbi mindenütt 22 kg + saját súly helyett. Most saját súllyal egy darabot se húzódzkodok, de képes vagyok magamra kötni nevetséges 4.5 kilót is, és azzal edzeni. És így nem annyira fárasztó, gyorsabban megy az edzés. Tolódzkodásnál ugyanez.

    Jó hosszú lett, a lényeg csak annyi, hogy sok időt lehet nyerni egy a korábbinál ügyesebb intenzitás és volumen belövésével -még akkor is, ha bonyolítunk a korábbi módszerünkhöz képest. Nincs meghalás, kevesebb pihenő is elég, az izmok stimulációja meg még jobb is akár.

    [ Szerkesztve ]

  • OPiiPO

    addikt

    válasz Oppenheimer #183634 üzenetére

    Hasonlóra jutottam én is mostanában, az én felosztásom végül ez lett:
    H: mell-bicepsz
    Sz: hát-tricepsz
    P: váll-has
    Sz: láb

    "Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

  • hadam98

    senior tag

    válasz Oppenheimer #183634 üzenetére

    Bro Splitnél kevés a három nap, még szerintem a négy is. Te tudod! Mi az, hogy nem jut elég idő a core izomzatra? Láb edzéshez beteszel pl egy négy-négy szett front squat és deadlift aztán le is vagy tudva a résszel. Nem kell rá szánni külön, az hamar fog fejlődni. Arra kell figyelni, hogy a gépeket ha lehet teljesen kerülni kell, igazából bármi ami könnyít.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák