Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marked one94

    őstag

    válasz q13579 #154328 üzenetére

    Keress egy edzőt aki segít. Hidd el rengeteg idot fog megsporolni neked. Én mióta edzovel nyomom az elmúlt 1 evben tobbet fejlodtem mint az elotte levo 2-3 evben.

    [ Szerkesztve ]

    You'll Never Walk Alone

  • flash-

    veterán

    válasz q13579 #154328 üzenetére

    csatlakozom előttem szólóhoz, mi a saját véleményünket,tapasztalatainkat,általunk olvasottakkat tudjuk mondani, azért törekszünk a valóságra:

    helyi zsírégetés nem létezik,tehát attól hogy valaki hasazik nem megy le a has,ha lábazik nem megy le a láb,stb,stb...
    ha kalória deficitben vagyunk fogyunk, a többletben akkor hízunk.az hogy honnan az genetikai dolog,nekem a hasamra megy először és onnan megy le utoljára..
    viszont ennek ellenére fontos hogy minden izmot megmozgassunk, nemcsak azért mert ha nem egyenletesen fejlődünk akkor később abból sérülés baj lehet, hanem mert az viszont előfordulhat hogy egyes embereknél egy egy helyen a keringés lassabb ,ilyenkor segíthet a helyi edzés hogy az ott lévő keringési zavart javítsuk,de nem ez a mérvadó...

    mit jelent hogy lassan fejlődsz? van egy felső határ úgy tudom 0.8-09.kg per hónap gyarapodás (ami az izomtömeget illeti) ha rendesen jól edzünk,ha neked is ehhez közeli akkor teljesen rendben van a fejlődésed,bár pár hét alatt még nem nagyon van eredmény

    "Ugye a nagykönyvben az van, hogy heti 3, max 4 napot edzünk, legyen mindig pihenőnap és egy-egy edzéssel koncentráljunk két izomcsoportra, lehetőség szerint egy kicsire és egy nagyra."

    sok féle edzésterv van, az biztos egy izomcsoportot többször is érdemes-kell egy héten dolgoztatni,és mivel egy adott izom az edzést követő pár napban fejlődik tehát érdemes pihentetn,érdemes ez alapján felépíteni, push-pull edzéstervet,és annak variációit nézegesd, szerintem natúr testépítőknek ideális lehet,mert a legfotosabb hogy az izom rengeeráció is meglegyen hisz akkor fejlődik(persze függ az időbeosztásodtól,stb...)

    " kérdésem viszont az, hogy ez elegendő ahhoz is, hogy a felesleges helyekről lévő súlyt leadjuk? Vagy beleférhet az, hogy fenékre, hasra beiktassunk minden edzésen egy-egy gyakorlatot kardio jelleggel (kis súlyokkal, akár saját testsúllyal magas ismétlésszámmal). Vagy egy 15-20 perces kardio jellegű mozgás a pihenőnapokon ezekre a területekre, kímélve az előző napokban meghajtott izomcsoportokat."

    nyilván több mozgás=több kalória égetés, bár tudjad hogy a súlyzós edzésnek is van zsírégető hatása,sőt,sokan már hatásosabbnak tartják..
    de ha többet mozogsz akkor viszont jöhet a fáradtság, aminek eredménye hogy a súlyzós napokon lehet nem fogod úgy birni.
    15-20 perces kardióval még nem fogsz keresztbe tenni de azzal annyi zsírt mondjuk nem is fogsz égetni,esetleg intervall edzés?(kerékpár, futás,stb) ami szerintem viszont még hatékony lehet zsírégetés szempontjából.

    számold ki a kalóriádat,és tartst be ,akkor a rajtad levő zsír annak mefelelően fog jönni-menni:)

    segítség ehhez:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák