Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz Dantenero72 #142486 üzenetére

    Minden pénz kérdése, ebben igazad van és kevés dolog fér 24 órába.

    A témát nem is azért hoztam fel, mert kötelező lenne edzeni vagy terembe járni mindennap.
    Dehogy. Én sem teszem. De ha le akarok menni edzeni, akkor nem azon gondolkodom, hogy izmos leszek-e tőle és lesz.pnak-e ha 45-ös a bicó vagy kiposztoljam-e facebookra.

    Nem kötelező, nagyon sok ember jól megvan nélküle, egész hosszú és saját mércéje szerint tartalmas életet él meg. A hangsúly pedig a "saját mércén" van. Mindenkinek szíve joga megválasztani, hogy mire költi/b.ssza el az idejét és ha neki az örömet okoz, akkor ne kérdőjelezzük meg.

    Ha valakinek a gyöngyfűzés / gitározás / késélezés / medvevadászat / stb. okoz örömöt, akkor az. Mindenbe bele lehet kötni, ha úgy nézzük, csak nem érdemes. A legnagyobb hiba, amit egy ember elkövethet, hogy más ember(ek) értékrendje szerint éli a saját egyetlen, rövid életét. Az a legnagyobb pazarlás.

    Én pl. nem voltam 2016-ban nyaralni. Az árából vettem egy splitklímát. 2017-ben sem voltam, az árából vettem egy mosogatógépet. És nem azért, mert annyira utálom, ha elém rakják a jakuzziban a 25 éves tokaji aszút a grillezet lazaccal.
    Hanem mert jelen életszakaszomban nekem ezek fontosabbak voltak, mint 1 hét wellness.
    De nem ítélem el azt sem, aki sütteti a hasát a napon és lógatja a pélót a medencében, ha úgy döntött és neki az okot örömöt.

    Te is tudod, hogy lehet nagyon boldognak és kiegyensúlyozottnak lenni akkor is, ha nem vagy izmos, nincs drága kocsid, nagymellű csajod, fotól a thaiföldi nyaralásró ,mert valószínűleg te sem az álomvilágot éled és ez nem lenézés, hanem csak statisztikailag feltételezem, mert qrva kevesen vannak, akiknek tényleg full-extrás az életük.
    Csak manapság ez lett a mérce és mindenki azt gondolja, hogy neki is ez okozza/okozná a legnagyobb örömöt.

    Továbbra is azt gondolom, hogy ha valaki szeret edzeni (eredményétől függetlenül), akkor az ő döntése, hogy kispórolja-e hetente azt a 3-4x 1.5-2 órát a 168-ból vagy sem.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák