Keresés

Aktív témák

  • Coyot

    őstag

    válasz DelArco #21117 üzenetére

    Samsung 2043BW kell neked, nekem is ez van nemrég vettem pöpec monitor, van DVI pivot(usse használod :D ), meg fasza állítható káva :K
    képe és tulajdonságai teljesen megegyeznek az összes ilyen monitornak gyakorlatilag, szóval a gari amit érdemes nézni, meg a desingt

    20 alatt nem vennék, az hogy 20 vagy 22 kell azt meg eldöntöd te magad, amelyik jobban tetszik, nekem pl, a kis pixeltáv jön be így only 20" :)

    anmugy ne vegyé má részletre monitort bazzeg :F

    Bali:
    szép szép meg a betekintési szögek is xVA panelre utal, csak vjúsonic, eddig csak rossz tapasztalatom van velük, 2 ből 2 kampec fél éven belül...

    [ Szerkesztve ]

    Má' nem

  • VinoRosso

    veterán

    válasz DelArco #21117 üzenetére

    Wide-ot 22" alatt ne vegyél.

    Amit érdemes tudni:

    az olcsó( i.e. nem 80k< ) alatti tft-k TN panelesek, vagyis mindenképpen lesz némi bevilágítása, azaz nem fogja teljes mértékben visszaadnia fekete színt, valamint kis betekintési szöggel rendelkezik. ( ha a mindennapos használatot vesszük akkor ez annyira nem hátrány). Válaszidőben és kontrasztban cserébe elég jók ezek, de a legtöbb hirdetésben csak a g2g értékek szerepelnek, így lassabb lehet a monitor valamivel, ezért 5ms felett ne vegyél ilyet. Van egy PixPerAn nevezetű progi, amivel lehet tesztelni a monitort, illetve az everestnek is van egy beépített monitor tesztje. Vásárlás előtt mindeképpen meg kell nézni ezek közül valamelyikkel illetve van egy dead pixel detector nevű másik kis program, amivel a pixelhibákat lehet felderíteni( a programok kezelése egyértelmű, és hordozhatóak, tehát pendrive-ról lehet tesztelni). Ahol nem engednek tesztelni ott ne vegyél. Azt a monitort vedd meg amit teszteltél. Ha olyat veszel amin van beépített hangszóró, akkor próbáld ki azt is, külön a jobbot és a balt(szotveresen állítgatva a balancot valami lejátszóból vagy driverből), hogy szól e mindegyik. Ha nincs DVI bemenet a monitoron akkor azt ne vedd meg. Nagyjából ennyi, ha jól tom az e.digitalban van most akciós HannsG221D 42 kilóért, nekem is ilyen van, meg vagyok vele elégedve, van egy hangyafasznyi utánhúzása, kicsi bevilágítása(annyira nem gáz, csak win bootoláskor látni), viszont elég jól rálátni, és eddig egyetlen subpixel hiba lett rajta, azt félévente veszem észre 1x. Ennyiért egy 22"-es megéri, viszont játéknál figyelni kell arra, hogy megfelelő VGA-t tegyél a segge alá, mert ez már 1650x1050es natív felbontású. Mivel DVI-s lehet kissebb is, de nem érdemes, mert nagy a képpontméret. HA viszont most vennékk, akkor ha jól láttam egy szórólapon szintén az E-digitalban van 52k-ért samu 226 bw, ami elég jó ár/érték arányban szintén, de ezt meg kell nézni, hogy CMO paneles e, azt a menüjéből lehet valahogy elővarázsolni, már nem emlékszem pontosan hogyan, de a milyen tft-t vegyek (vagy valami ilyesmi) topicban biztos tudni fogják rá a választ. A lényeg hogy vagy 19 4:3 vagy 22 wide, de 20 vagy 19 semmiképpen, mert túl kicsi lesz a magassága.

Aktív témák