Aktív témák

  • v.tom

    őstag

    válasz Dryman #18327 üzenetére

    Hát, ezek szerint nem csak egyedül járt így az ismerősöd. Ennél a tarifacsomagnál van havi 5 gb adatforgalom, amiért 5000 Ft-os havidíjat fizet a tulaj. ez még nem is lenne olyan vészes, mert azért mégiscsak mobil és majdnem mindenhol elérhető vele a net használható sebességgel. De: Az 5 gb átlépése után a számlázás a T-Mobile weboldala szerint 0,1 Ft/10 kb (!!!), azért ez nem semmi, ki lehet számolni, mennyibe kerül egy mega plusz letöltés, hát elég kellemetlen egy összeg. Azért mondtam, hogy a T-Mobile weboldala szerint, mert a szervízben kellett részletes számlát kérni. Igazából nem derült volna a dologra fény, ha nem kellett volna bemenni az említett helyre amiatt, mert a szolgáltatást le is tiltották a fennálló tartozás miatt. Ugye inkább nem is említem, hogy milyen alapon tiltanak le egy szolgáltatást olyan fennálló tartozás miatt, aminek még nem is érkezett el a befizetési határideje. Ami még meglepőbb, hogy a net nem tegnap ment el, szóval 1.-én, hanem 28.-án már nem volt, és ezt személyesen tapasztaltam, mert hivott ismerősöm, hogy nem megy a dolog, segítsek neki. Ezt később, azaz ma, a számlán is nyomon lehetett követni, mert az uccsó dátum 27.-ei volt. Namármost, itt a számla, ami maga is csodás teremtés. 4 oldalas, és tartalmazza az adatforgalmat, a számlázási egységet, ami ugy 10 kb, illetve az árat. Nem tartalmazza viszont az egy számlázási egység árát, azt majd számolja ki valahogy a tisztelt ügyfél.. Az adatforgalmat nem tudom milyen rendszer alapján mérhetik. 4 oldalon keresztül időpontok vannak feltűntetve, amik teljesen véletlenszerűen követik egymást. Van hogy 10 perc, van hogy 15 óra. Az egymást követő időpontok közötti adatforgalom van feltűntetve egy számmal, amiről kiderítettem, hogy valószínűleg MB-lehet, ha már mértékegység nincs... Minden ilyen egység mellett fel van tűntetve az aktuális időintervallum (azaz adatmennyiség) ára is, a végén egy összesítéssel, ami csak a végösszeget takarja, az összes felhasznált adatmennyiséget nem. Egyébként ez mind hihető lenne, ha nem állna fenn az az anomália, amit az okoz, hogy 25.-én a laptopra telepített t-mobile szoftver figyelmeztette a tulajt, hogy elérte az 5GB-ot, az utolsó alkalomnál pedig a havi teljes adatforgalom a szoftver szerint 6,2 GB, aminek megfelelő összeget a helyszínen már ki is fizetett barátom, hogy a szolgáltatást egyáltalán visszakapcsolják. De a számla még mindig itt van, további 58000 Ft-ról. Hát, kb ez a kerek történet, és a hitetlenkedésem alapja is. Azt ugye nem is említve, hogy a hsdpa mobil internet mellett,szoftveresen mért havi 6,2 GB teljes adatforgalom mellett, mégis tartalmaz a számla nem is egy esetben olyan adatokat, amiknél nem teljes egy óra leforgása alatt 20-30 gb adatforgalom esett...

    Köszi a figyelmet, szép álmokat a hosszadalmas esti mese után :B .
    :R

Aktív témák