Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoPampalini

    aktív tag

    válasz Atis707 #4007 üzenetére

    A fogáshoz majd hozzászoksz. :D Én pár hónap után lecseréltem a Yamahám gyári húrjait, az ízlésemnek/ujjaimnak picit vastag volt. Tettem rá DR LoRider szettet, ez valamivel könnyebb (.040-.100-as az eredetileg talán .045-105-öshöz képest), bevált. :K
    Egy picit emelhetsz is a húrokon, segíthet eliminálni a zörgést. A nyakat is érdemes lehet megnéz(et)ni, ha nem egyenes, okozhatja az is a problémát.
    Szerintem a húr olyan, mint a használt autóban a motorolaj: vétel után cserélendő. :DDD

    Biztos kell egy kicsit játszani a beállítással, mondjuk nem egy nagy történet, csavarhúzó-imbuszkulcs, és hangoló (no meg kellő türelem) kérdése, szintén kezdőként nagyjából 20 perc alatt megvolt húrcsere után.
    Ehhez - és rengeteg egyéb aprósághoz - kis info itt: http://www.tunemybass.com/bass_setup/setting_bass_intonation.html

    A rögzítőre nem lesz más megoldás, mint a ragasztás. Hangszerészek nem tudom, hogyan oldják meg, a legtutibb egy darab tipli beragaszva, aztán azt újra megfúrni. Barkácsolni persze lehet, de egy hangszeren szerintem mellőzendő. :D

Új hozzászólás Aktív témák