Új hozzászólás Aktív témák

  • ész ventura

    aktív tag

    Sziasztok!
    Igen érdekes problémával állok elő, de remélem valaki tud segíteni.
    Van egy Gigabyte P35-DS3 lapom + 8800 GT VGA (PCI-exp) DVI kimenettel +LG TV HDMI bemenettel valamint egy S3 Trio VGA (PCI).
    A számítógép bekapcsolásakor a VGA jel nem ment át a TV-re. Ekkor betettem az S3-at , azzal RGB-n átment a jel és be tudtam lépni a win7-be.
    Ott az eszközkezelőben egyáltalán nem látta a 8800GT-t, mintha nem is létezne.
    A legfrissebb BIOS van fent.
    Nézegettem a BIOS-t, hogy mit is tudnék tenni. A BIOSban találtam egy olyan lehetőséget, hogy "first init to display" azt PCI ről átraktam PEG-re (PEG nem tudom mit jelent). F10+enter erre nem látja az RGB-t viszont megjött a jel a 8800GT-re. Szépen betölt mintha semmi sem történt volna.
    - Ha ismét leállítom és bekapcsolom megint nem látja a 8800GT-t csak az S3-ast.
    - Ha windowsból újraindítom akkor látja a 8800GT-t.
    Már kivettem az elemet is, resetáltam.
    Kivettem az S3-at, bekapcsolom, de akkor sem ismeri fel a 8800 GT-t.
    Tehát magyarán most úgy tudom indítani a gépet kvázi vakon, hogy bekapcsolás után del gombot nyomogatom, majd f10+enter és ekkor már a fogja a jelet a 8800 Gt-n.
    Na erre varjatok gombot!
    Kíváncsi vagyok tudtok-e segíteni, vagy találkoztatok-e már ilyen problémával?
    Üdv
    Ventura

    Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

Új hozzászólás Aktív témák