Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz Parson #2318 üzenetére

    No, ez elkerülte a figyelmem: utánanézek, tényleg van-e javulás WF4-ben. Igazából nem csak metszeteknél kéne ez a lehetőség, hanem bármilyen rajzi nézetnél.

    Mélységállítás: ez megint ízlés kérdése, de szerintem az ember rajzon látja, hogy nem jó a metszet, akkor átmegy a modellre, átírja a számot, frissít, vissza a rajzra, megvárod, míg a rajzot is újraszámolja és ha neadj'Isten még mindig nem jó, akkor kezdődik elölről. Szerintem ez bonyolultabb és hosszabb is, mint a rajzi nézetet átdefiniálni és ott egy számot átírni.

    Aske problémája: ugyan kit érdekel a rajzon, hogy melyik a vezérfelülete egy lemeznek? Persze ez is egyén kérdése, de engem bosszantott, hogy a kontúrvonal több színű is lehet. Kontúr az kontúr, képernyőn is legyen egységes, ne csak nyomtatásban. Bár AutoCAD-eseknek ez a sokszínűség biztos nem szokatlan. :) Kollégák SW-os rajzait nézve ott még ennyi szín sincs, mint ProE-ban, minden vonal fekete és csak vonalvastagságból és vonaltípusból lehet következtetni, mi micsoda. Persze nem tudom, lehetséges, hogy van abban is beállítási lehetőség erre, csak nálunk nem foglalkoznak vele.

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák