Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz kill_switch #12032 üzenetére

    Valszeg ha nem pörgetsz, akkor csak kárba megy a szerencséd.
    Mondok mást, lehet kleet 11-edikként kaptad és kazuhát 31-edikként.
    A data szerint 1-20 ig jobb oddsok vannak, mint 21-75-ig bármikor, aztán 76 környékén peak-el es 90-ig csökken. Relatív nagy esélyed van, hogy egy 5 csillagos után hamar megint húzol egyet, persze ahhoz mázli kell, ahogy ahhoz meg nagy balszerencse, hogy csak a 90-edikre kapd meg.

    Én úgy látom, hogy azzal hogy te hamarabb kaptad, azzal más később. Azzal, hogy megnyerted az 50/50-et, azzal más elvesztette. Szóval nem magadtól vetted el a sikert, hanem mástól. Hogyha ez vígasztal. ;]

    Erről jut eszembe, a lottó egy közösségi finanszírozás arra, hogy valakit milliomossá tegyenek. :DDD

    Nekem a második 10-ben, pityben 33-adikként jött kazuha egy 74-edikként "vesztett" keqing után. Utána még 30-at kellett pörgessek, mire lett egy heizou-m.

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

  • Shiro

    senior tag

    válasz kill_switch #12032 üzenetére

    Oké nehezen kiszámítható, de az a része, hogy akár 180 wish-re is szükséged lehet a kiszemelt ötcsillagoshoz, a gyakorlatban igen csak téves berögződés.
    Persze ha azt olvasod, hogy 0,6% esély, 90-nél garantált 5 csillagos és így is csak 50%-eséllyel lesz a kiszemelt, úgy persze könnyű eme rémképet látni, de hosszútávon a valóság ennél jóval kedvezőbb.

    A 0,6% a gyakorlatban kb 0,8% környékén van.
    A 74. húzásnál 6% az esély. Ezt követően minden húzás esélye további 6%-al növekszik.
    Jelenleg kb 150 ezer regisztrált Kazuha és Klee húzásból mindössze csak 5 jutott el a 90-ig.
    Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy messze nagyobb eséllyel kapsz dupla 5 csillagost, minthogy csak egyszer is a 90. húzásig.

    Az 50% annyit hogyha elveszted, akkor a következő az garantált. Statisztikailag 3-ból 2 ötcsillagosnak a kiszemeltnek kell lennie.
    Ha ehhez hozzá vesszük hogy a legtöbb 5 csillagos a 75. és a 80. húzás között esik, amiből azt lehet mondani, hogy kb 110-120 húzásonként kapsz kiemelt ötcsillagost.
    Ha pedig ehhez hozzá veszed, az olyan eseteket is, hogy a 20. húzásra megkaptad Klee-t, az jön ki, hogy hosszabb távon kb. 60 húzás jelent egy 5 csillagost a és minden 90-100 húzás kímélt lesz.

    Külön érdekesség, hogyha megveszed a Velkint és a BP-t akkor egy patch alkalmával kb 90-100 húzásra van elegendő primogemet tudsz összegyűjteni.

    Az eddigi 16 patch alkalmával 19 kiemelt karakter jelent meg, ami annyit jelent, hogyha kezdettől fogva játszol, és veszed a velkint, BP-t akkor elvileg csak 3 karakternek kellene hiányoznia. Pesze ehhez még hozzá kell tenni, hogy ennyi idő alatt összejön vagy 800 starglitter, ami további 160 húzást jelent.

    Persze hozzá kell tenni, hogy 1-2 karakter így is kimarad, és a fegyver bannerről nem beszéltünk.

    A fentieket a paimon.moe statisztikáéi alapján írtam, kiegészítve a saját tapasztalataimmal.

    Húzásaim 2.0-tól 2.8-ig:


    ui. Igen vettem kristályt is.

Új hozzászólás Aktív témák