Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kicsi83 #33 üzenetére

    többféle kukit raknak fel ezek a vackok, amiknek a jogossága is többféle.
    az, hogy teleszórják google analitics kukival, tökre értelmetlen. semmiféle haszna sincs, amit másképp, hasonlóan egyszerűen vagy még egyszerűbben ne lehetne megoldani.
    facebook like meg share meg twitter dettó ökörség. bót. vásárolok. nem reklámozom a bótot. szerintem ez önmagában nonszensz, hogy a marketinget és annak költségeit egy csomó web rátolja az olvasókra, ezzel spórol.

    majd most ezeket a hülyeségeket a gdpr rendbe teszi.

    másik része meg azok a kukik, amik elvileg a webshop működéséhez kellenek. konkrétan itt ez az órabolt a keresett márkát is kukiban tárolja. ezt már elvileg lehetne tolerálni, de mégiscsak töketlen programozókra enged következtetni, hogy ezt így oldották meg, nem pedig rendes session managerrel. ezeket a dolgokat a prestának meg a wordpressnek kellene megoldania úgy, hogy egyszer váltanak, átszervezik az egész kócerájt, és utána más szemléletben dolgoznak tovább.

    szerintem megfeleli normálisan sehogy, mert az nem járható út, hogy 32 oldalas tájékoztatót végiglapozol és a végén mindegyiknél adsz egy engedélyt. az sem járható út, amit ez az órabolt csinált, hogy van egy totál használhatatlan felület, amivel egyesével engedélyezni tudsz egy kosár kukit, közben arra bazíroznak, hogy úgyis hamar megunja a vevő, majd ráklikkel a mindent egyben-re. ezt kifejezetten hangsúlyozottan tiltja a gdpr, hogy a vevő által nem megtett dolgokra alapozzanak. parasztosan fogalmazva: fárasztásos módszer.

    szerintem egy kukit fel lehet rakni, ha nagyon muszáj, amiben van egy session-id, a többi meg adatbázis, oszt jónapot.

    tény, hogy ez a vonat régen kisiklott, csak most jött elő az igény, hogy mégiscsak helyre kellene tenni, és ilyenkor már nagyon fáj.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz kicsi83 #33 üzenetére

    Vannak fejlesztők, őket lehet megbízni a feladattal ha a webáruház üzemeltetője nem tudja magának megoldani. Értelem szerűen a fejlesztő sokkal többe kerül, mint egy elkészített modul.
    De Opencarthoz én még nem láttam GDPR kompatibilis cookie consent modult, de készül hozzá azt mondták.

    ⭐ Stella

Új hozzászólás Aktív témák