Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muerte

    Topikgazda

    válasz Pocok256 #23484 üzenetére

    Én is sportoltam fiatalon,iránymérés és tájfutás még az MHSZ keretein belül :) Nem tudom itt mennyien emlékeznek rá egyáltalán,mert nem ma volt,azóta már rég kihalt itthon.A tájfutásnál kaptunk egy térképet meg egy iránytűt a verseny kezdete előtt.A térképen be voltak jelölve ellenörző pontok és azokat kellett elérni,ott nyomni egy pecsétet és szaladni tovább a következőhöz.Nagyságrendileg 12-18km-es távok voltak terepen,de sokszor eltévedtünk és órákig csak szaladtunk össze-vissza,mert a térkép az kb. semmit nem ért,főleg full idegen helyen.Irányméréskor még térkép sem volt,csak kaptunk egy bazi nagy vevőt+egy fejhallgatót,ami 5 percenként morze jeleket sugárzott,akkor meg kellett állni és a vevővel be lehetett mérni hogy előttem vagy a hátam mögött van a "róka" és hogy nagyjából milyen irányban.Ezt bemértem és rohantam abba az irányba megint 5 percig,aztán ismétlés amíg meg nem találtam.Legtöbbször eldugták a jeladót olyan elképesztő helyekre hogy alig tudtuk megtalálni,ott pecsételni kellett és mérni be a következőt.A végén az nyert aki leghamarabb letudta az egész mókát és visszért a bázisra.OB 3.helyezésig juttottam,meg 2x voltam megye 1.Aztán a középsuli második felétől szépen elmaradoztam az edzésekről,versenyekről,tomboltak a másféle dolgok/hormonok,haverok stb.Meg úgy voltam vele mint Regős Bendegúz,hogy soha nem volt semmi sürgős dolgom,mégis szaladtam annyit hogy netovább :DDD Jó pár évvel ezek után vettem meg az első játékra is (akkor) alkalmas laptopot.Kb.1-2 évre rá jelent meg a Trackmania Forever,azt rá egy évre megvettem és csak hobbiból a single részét játszogatttam,de aztán láttam hogy egyesek milyen időket tudnak menni egy pályán és kezdett komolyabban érdekelni hogy nekem miért nem sikerül akárhogy erőlködök is.A játéknak nagyon sajátságos fizikája van,rengeteg gyakorlás kell hozzá hogy valaki eredményes legyen.Én addig a szintig toltam hogy 3 éven keresztül a világ 100 legjobbja között voltam,(legjobb eredmény 37.) országos 1-3 folyamat,az akkori 5,7 millió online játékos közül.Pontszám alapján rangsorolták az embereket.Az elérhető max pontszám 90k volt,és aztán minden vasárnap 16-20h-ig volt a világ legjobb 300-nak külön szerverek ahol 90k fölé lehetett jutni.Egyszerre csak 12 ember lehetett egy szerveren,és ha az adott pályán első volt valaki kapott kb.60-70 pontot,az utolsó 6 már kb. semmit sem,és nagyon sokszor egy 50+ sec-es pályán 2-3 tizedmásodperc volt az első és utolsó helyezett között a különbség a célban.Aztán hétfő reggelre kivétel nélkül mindenkitől levontak 2500-3000 pontot és kezdődött minden elölről.A szinten tartáshoz napi 4-6 órát kellett játszani,gyakorolni újra és újra.Ilyen és hasonló pályákon:[link] Ez a gyerek is akkor kezdte kb. mint én és még mindig aktív ahogy látom...Nem egy pályán volt ún.dedi "időm" ami azt jelentette hogy azon a pályán a valaha futott legjobb 30 idő közé kerültem.Rengeteg "virtuális" barátot szereztem a világ minden részéről,az újoncok bejöttek nézőnek mikor játszottunk és tényleg rengeteg elismerést is kaptunk.DE! A harmadik évben már a valódi barátaim egyre többször megjegyezték hogy bunkó vagyok,hirtelen a semmiből ingerült voltam,fáradt,fásult stb.minden ami rossz,és én is észrevettem magamon hogy nagyon rossz irányba haladok.A játék kapott egy uninstallt és soha többé nem telepítettem fel,mert már nem JÁTÉK volt,elvesztette az értelmét az egész.Ha engem kérdezel így 40+ éves fejjel azt mondom minden egyes napért kár volt az utolsó két évben.Sokkal hasznosabban is el lehetett volna tölteni azt az időt,máshogy kikapcsolódni peca stb.És a lényeg hogy a sporthoz az égvilágon semmi köze nem volt.Az hogy görnyedve koncentrálni a sz.ros gép fölött napi 4-6 órát az minden csak nem sport,sőt károsabb nagyon sok dologtól és ha netán gyerekem lesz és meglátom hogy ilyesmibe agyal,ott fogom helyben szétverni a fején a billentyűzetet.Ezt nem neked írtam válasznak kifejezetten,mert Te pontosan tudod mik az árnyoldalai az "esportnak",hanem hátha lesz itt olyan fiatal ember a topikban aki ha elolvassa fontolóra veszi hogy van-e értelme vagy sem.De elárulom előre hogy NINCS,a játék csak addig játék amíg kikapcsol és netovább és ha valaki versenyszerűen akar valamit online játszani,az nem lesz többé már játék.

    [ Szerkesztve ]

  • Medocsabi

    addikt

    válasz Pocok256 #23484 üzenetére

    :R
    Elfogadom az érvet, még ha nem is értek vele egyet! :K
    Amúgy SC2-ben ráadásul elég komoly pénzdíjas versenyek vannak,nem tudom ez más játéknál van-e Bár ahogy szoktam nézni ezek mind az anyatejjel szívták magukba a SC2-t, Koreában talán nemzeti sport?(bocs ha hülyeséget írok)

    más: Tegnap este, és ma reggel mikor felnyitottam a notit, a szokásos ~10 sec helyett majd' fél percig tartott míg felállt a pöcsöm (:D:D:D:D)windows, és mindent bezárt ami addig meg volt nyitva. Illetve filmnézés közben elkezdett recsegni sípolni a hang, ami random előjött. Nem volt erőm foglalkozni vele, így kikapcsoltam(nem csak lehajtottam, kikapcsoltam) Ma reggel ugyanez. Mi a bré lehet?

Új hozzászólás Aktív témák