Új hozzászólás Aktív témák

  • KFORboy

    senior tag

    válasz PR0JECTNR56 #33325 üzenetére

    Hát ennek az erőműnek szerintem már a BIOS chipjén is elfutna... o_O

    Dhampir:
    Magnézium VS Aluminium örlemény témában csak egy dolog segít igazán dönteni;
    Le kell kaparni egy keveset, nem teherhordó és persze valami belső, nem látszó felületről, be kell gyújtani és ahogy ég, azon egyértelműen látszik !
    Égettünk mi már el egy ThinkPad T60 LID Rollcage-et...
    Őszintén szólva, az elején vicces, jó ötletnek tűnt, de amikor lassan de biztosan beindul a dolog azért az már nem semmi... és igazából az én ötletem volt, hogy ne az egész rollcage-et egyszerre, csak az LID-t elsőre... gondolhatod akkor mi lett volna HA az egészet rádobjuk a tűzre.

    Ez a műanyag meg műanyag közötti téma elég összetett.
    ABS-t is meglehet erősíteni üvegszállal vagy poliacetáttal, lehet belerakni egyéb balanszírozó kitöltőket.
    Polikarbon és Polikarbon között is van különbség.
    (Sőt Y530 meg Y530 között is... mert van egy ilyen Yoga fosh is a piacon :F )

    Konzumer szinten nézve (azaz nem hadi minősítésű modern fegyver alkatrész, kiegészítő műanyag) is vegyesek az érzéseim az Y530-al... de úgy alapvetően jó.
    Az alsó héj jóminőségű polikarbon, poliacetát, kissé üvegszálas beütésű de tuti nem az, csak a vulkanizálásával trükköztek, hogy kicsit ridegebb, keményebb legyen.

    Palmrest / belső burkolat meg tuti ABS ami kapott egy poliuretán jellegű bevonatot, olyan mint amilyen a ThinkPadeken van, ez a selymes kissé gumis tapintású matt felület, de nem melegedsz rá, izzadságtól se válik rendkívül csúszósság, stb...

    Valószínűleg az évek alatt ez a része ugyanolyan csúnyán fog kopni mint a ThinkPadeken.

    A kijelző keret, fedlap több részből áll, de ez is nagyrészt az alsó burkolat anyaga.
    A külső része kapott egy keményebb műanyag díszlapot amin van a körkörös barázdáltság, a Legion O-betűjétől kifelé terjed.
    Körmöd végig húzod rajta dalolászik meg minden, bakelit feeling, szó szerint.
    Sajna ez sérülékeny...
    A mai napig a gyári béna zsákjában rakom el a lapotop táskába, a kijelző és billentyűzet közé is berakom azt a filc lap szart.
    Ennek ellenére már van rajta egy 2-3mm-es karc szerűség.

    Talán tudtam segíteni :F

    [ Szerkesztve ]

    Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

Új hozzászólás Aktív témák