Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz t-bali3 #4166 üzenetére

    Lefutsz két Szigetkört 5:20-as átlagtempóval. És utána hogy érzed magad? Egyből menne újabb két kör ugyanúgy? Lehet erős tempót diktálsz. Azért kell sok lazát futni, mert állítólag az izmok hajszálerezettségét így lehet legjobban javítani. A téli futások pláne erre valók. Aztán tavasszal lehet gyorsítózni. Persze mindenkinek más a célja a futással...

    Én 5:20-5:40 közti tempóval futom a lazákat aszfalton (amiből bármennyit tudok futni). Terepen nyilván lassabban. Heti 3-4x futok. Mindig legalább 10 km-t futok, és minden héten egyetlen erős edzést is megejtek résztávozással, vagy dombfutással. Hétvégén meg egy laza 21 km-t. Tehát mondjuk kedd és csütörtök 15-15 km, és hétvégén 21 km. Vagy 3x10 km hétközben és hétvégén a 21. Kivéve ha hétvégén verseny van, vagy versenytempót futok, mert akkor hétközben 1x futok dombosat, vagy résztávosat, és verseny előtti nap egy laza 5 km-t.
    Minden héten bicajozok még sokat, és felsőtestet is erősítek. Így egyáltalán nem vagyok futó v. bicajos alkat :) Nyáron a bicajra fordítok több erőt, de az amúgyis a futó alapozás időszaka lenne újból.

    Azt figyeltem meg, hogy a futásban történő fejlődésem nagyon jól segíti a bicajozás. Viszont a futás károsan hat a bicajos teljesítményemre. Na nem mintha zavarna. Amúgyis a jó bicajos formához 3x annyi edzésidő kell egy hónapban, mint a jó futó formához.

    Más: nézegessétek a futónaptárat: [link]. Biztos találtok benne a közeletekben frankó rendezvényeket! Jó bulik a versenyek, és nem kell megijedni, hogy más futók gyorsabbak.
    Én például vasárnap a Göcseji erdőkbe megyek 16 km-es terep futóversenyre. Egyáltalán nem kívánom a saras, vizes terepet, mert mint a vaddisznó, úgy fogok kinézni a végére. De a buli miatt mégis elmegyek rá:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák