Új hozzászólás Aktív témák

  • nchelp

    tag

    válasz szonizoli #1883 üzenetére

    Hali!

    Az okulás kedvéért itt folytatnám, megjött a rajz rendben.
    A rajzot látva majdnem felsikítottam, hogy miféle holland retekkel etetsz, de aztán feltűntek kis áthúzott karikák, így megnyugodtam :D

    Azt mondod, kíméljelek a makrókkal, rendben van, de akkor kilométeres programod lesz. Pontosabban NCT-vel lehet, hogy megúszod, de úgy sem lesz leányálom.

    Javasolnám, hogy ha a géped tud belső hűtést, akkor vetess 19.2-es telibefúrót, amúgy is pár századdal nagyobbat visz, azzal ugyanis súlyos órákat spórolsz meg... A rajzon nem látni anyagminőséget, de azzal még rozsdamentesben is egyszerre át tudod lökni, és ha csak 70-es vágóra számolok, az akkor is furatonként fél perc körül van. Ugyanez enélkül legalább négyszeres idő, de inkább több.

    Miután megfúrtad a megfúrni valókat, a következő alprogramot hívod be minden egyes pozícióra:

    O800 (vagy amilyen programszám tetszik)
    #100=5041
    #101=5042
    G0 Z2
    G1 Z-10
    G1 G41 X[#101+10.05]
    G3 I-10.05
    G40 G1 X#100 Y#101
    G1 Z-20
    G1 G41 X[#101+10.05]
    G3 I-10.05
    G40 G1 X#100 Y#101
    G0 Z20
    #100=#0
    #101=#0
    M99
    Lécci, ne kiabálj a paraméterekért, ahhoz, hogy minél egyszerűbb dolgod legyen, és hogy ne kelljen inkrementben csodáskodni, valamint minden egyes furatra kitolni a nullpontot, ez így a legcélravezetőbb szerintem. Fanucon garantáltan működik a mutatvány, remélem, NCT-n is fog. Az a legtisztább, ha a teljes furatképet kiteszed alprogramba, és ezt ráhívod a következő módon: G66 P800 L0 Csak ha kész, a G67-et el ne felejtsd...

    Van-e valami, amit nem értesz?

    nchelp

Új hozzászólás Aktív témák