Új hozzászólás Aktív témák

  • qsmyle

    csendes tag



    2019 év végén lehetett előrendelésben hozzájutni a XIAOMI új termékéhez, a FIMI PALM-hoz. Ezzel a DJI OSMO POCKET mini gimbal-kamera eddig piacvezető pozícióját megtörve. A szándék szép és nemes. Jobb tulajdonságokkal bíró vas és szoftver, majdnem feleannyi pénzért? Ha összehasonlítunk egy piacvezető Samsung telefont egy XIAOMI zászlóshajóval, akkor láthatjuk, hogy erre van példa. A fő mobilom nekem is egy A2 lite. Eddig ezzel készítettem a videókat. Meg egy DJI Osmo Mobile 3 gimballal.
    A FIMI PALM termék weboldalán és más helyeken is bőven lehet színes marketing anyagokat találni, ami a DJI-vel szemben az előnyeit ecseteli. A helyzet azonban (még) nem ilyen szuper.
    December végén előrendelni lehetett. Én vaterán jutottam hozzá egy sráctól, aki lecsapott időben a cuccra. Most már tudom miért adta tovább.
    Én még nem adom el, mert várom hogy a koronavírus járvány lecseng Kínában, és a szoftvergyártók újra felveszik a fonalat, és remélem hogy egy teljes értékű firmware jön ki a FIMI PALM-hoz.
    De akkor most vegyük is át, hogy mire gondolok, amikor azt mondom, hogy ez a termék így félkész. Produkciós helyzetben használhatatlan.
    A bejegyzés írásánál a jelenlegi legfrissebb firmware van rajta: [2020-01-20] V1115.04
    Kártyaként ezt tettem bele (szinte új, telefonban jól működött): Kingston microSDXC Canvas Select C10/U3/V30 SDCS/128GB
    1.) Videó felvételkor jó fényviszonyoknál nagyon szép a kép. A hang viszont sistereg. Ilyet nem hallottam mióta a kazettás magnó mikrofonját leváltottuk digitális hangrögzítésre.
    2.) Beltérben borzasztó sötétek a videók. Ezen semmilyen beállítás nem segít. Fényképezni is tud a kütyü, a fotók beltérben is szépek. De ugye fotózni mobillal is tudok, nem ezért vettem.
    3.) Panorámát tud készíteni 3x3 képből. A panoráma funkció szépen lefut. De az összeillesztés nem történik meg. A forrás képek ott csücsülnek a memóriakártyán. Lehet, ha a mobilos appal (FIMI PLAY) rácsatlakozok, akkor a telón összeszámolja a képeket. Na itt a következő bökkenő.
    4.) A specifikációk szerint Bluetooth és WiFi kapcsolattal is rá lehet csatlakoztatni a mobilt. Egyenlőre csak a WiFi kapcsolat működik, a Bluetooth opció nincs is még benne a menüjében. A WiFi kapcsolatot is nehéz összehozni, nem egy kattintás. Beállítod, ahogy kell, állandóan újra kell konfigurálni és még utána is csak lassan kapcsolódik. Vagy egyáltalán nem.
    5.) Egye kutya, akkor rákötöm az USB kábelt, és gépen megnézem milyenek lettek az elkészült képek és videók. Ekkor ért a következő meglepetés. Nem látom a gépre csatlakoztatott eszközt. Utánaolvasok hogy mi van. Jelenleg nem tudja. Mi van? Ez most komoly? Minden alkalommal, ha kell az anyag, ki kell vennem a microSD kártyát? Igen. Ha kiveszem, beteszem egy kártyaolvasóba. Akkor hozzá férek.

    A többi funkciót még nem teszteltem. Ha fent leírtakat javítják, akkor esetleg.
    Remélem javul a helyzet Kínában, meg azt is hogy a XIAOMI képes ezen a téren is bizonyítani. Egyéb esetben kidobtam az ablakon 55 ezer forintot. Amit igazából nem tehetek meg. Várom a többi felhasználó tapasztalatait. Azért is írtam ezt a cikket, mert máshol nem találtam fórumot. A kék közösségi oldalon van egy csoport (Xiaomi Mijia Action Camera & Fimi Palm), ahol olvastam egy-két dolgot, de az nem volt igazán szakmai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák