Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz cyberkind #41348 üzenetére

    Teljes mértékben OFF és SW SPOILER, de szerintem mindenki látta a filmeket

    15 perce fejeztem be a Clone Warst, végignéztem mind az 5 és fél évadot. Egyedül a 6/12-est nem láttam, de az sem fogja megváltoztatni a véleményem. Lucas szerint az egész univerzum akkora, mint mondjuk Congrád megye. Legelvetemültebb becsléseim esetén talán van akkora, mint egész Magyarország. Az egész sorozat mozgat mondjuk 30-40 főbb karaktert a 6 évad alatt, ebből mondjuk 15-20 a filmekben is szerepet kap. (Ilyen Grievous, Organa szenátor, Dooku, Obi-Wan, Anakin, Yoda, Windu, Palpatine, Padmé, Jar Jar, Darth Maul(!), Jabba, Boba Fett stb.) Aztán van pár karakter, akiket a sorozatba teremtettek (Ahsoka Tano, Asajj Ventriss, pár fejvadász, Clovis, Hondo Ohnaka, Savage Opress, Pre Vizsla, stb.) Aztán ott vannak az eredeti trilógiából bevont karakterek(!) vendégszereplése, mint Greedo, Chewbacca, Grand Moff Tarkin, Ackbar admirális, meg a 6/13-ban a nagy sith lordnak, !!444!!Darth Bane!!444!!-nek is szerepe van. És kis easter egg, a hangját eredetileg Mark Hamill adja.

    A színhelyek sem túl változatosak, a hatalmas Trantor Corusanton kb. csak a Jedi-templom és a szenátusi épület, Florrum, Kamino, az űr, Naboo, Mandalor, ez se volt olyan nagyon változatos, mint amilyen lehetett volna. Persze tudom, a karakterek azért ugyanazok, hogy legyen karakterépítés, de ez akkor is hülyeség valahol, hogy ott egy hatalmas univerzum, erre igazából 90%-ban azt hasznosítja újra Lucas, amit korábban már kitalált, vagy vászonra vitt. Pl. hanganyag az 99%-ban ua., mint az eredeti trilógiában. A szeparatista kutaszdroidok ugyanazt a kódot használják, amit a birodalmiak használnak majd később (wtf eleve). Az egész egy nagy önlenyúlás. Persze vannak ötletes részek. Csak kevés.

    Bocsi az OFF-ért mindenkitől!

  • callmeakos

    veterán

    válasz cyberkind #41348 üzenetére

    Visszatérve kicsit a SW-re, szerintem amit tudunk a filmekből az egész univerzumról, az talán az egésznek a tizede. Ha nem kevesebb. Eleve adott hogy a részek közötti időben vajon mi történik pontosan, de az összes karakternek olyan olyan rétegelt eredet története van, hogy az példátlan :D
    És még nem beszéltünk a filmek előtti, illet azok utáni időkről. A Régi Köztársaság, a Sithek bukása utáni időkről (amit remélhetőleg JJ most rendesen kitárgyal). Megannyi kasszarobbantó ötlet és lehetőség, Lucas mégis baszott kihasználni ezeket egy évtizedig. Inkább erőltette a béna sorozatokat. Szerencsétlen.

    All→M8

Új hozzászólás Aktív témák