Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rypejakten

    addikt

    válasz chop #5522 üzenetére

    mellette nyomd a contain gombot, és igen, sajna az analóg váltás elengedhetetlen.

    olyan szívesen rászánnám magam, hogy csináljak egy védekezés-videót, csak semmi időm a ZH-k és a beadandók viharában.

    de Kristóf, ha gondolod, vegyél fel, játszhatunk, Rypejakt3n az origin ID-m.

    LendvaiFeri: aha, nagyon király, talán a leglehetetlenebb pozíciókból is legtisztábban szerelni képes vkp a játékban, emellett a labdával is egész tűrhető, szerintem 4-1-2-1-2(2)-ben neked működhetne CDM-ként.

    ali75: tesztelgetek kolléga, idén a 4-1-4-1 tűnik a jolly joker felállásomnak, csak pl. IF még alig járt a kezeim alatt, meg a jobb játékosok nagy része is teszteletlen még (Aubameyangra vagyok rettentő kíváncsi).
    de ígérem, lesz majd teszt és leírás valamikor november vége fele.

  • majnkopf

    tag

    válasz chop #5522 üzenetére

    Hát erre igazából rá kell érezni, ha kirontasz akkor próbálj úgy gondolkozni, hogy 2-3 lépéssel előre levetíted az ellenfél támadását. egy példa:
    kinyílik a jobb oldal ha kirontanál a szélső védőddel, ott van 1 támadója, de ha miután kirontottál már rá és a belső védővel kizársz a jobb szélre akkor már középen marad a támadója valószínűleg 1-1be. támadóként legtöbben miután kirontottak rá lepasszolja a szélre majd látva azt, hogy zárnak ki a belső védővel oda már adja is tovább bentre a labdát egyből, célszerű ennél az esetnél pl. nem kirontani a belsővel szélre hanem kicsit beijesztesz elindulsz kifelé, de egyből befelé mész és elcsíped a labdát meg ilyenek. a szélre levitt labdákat általában 3 módon tudják kapura veszélyesen megoldani.
    - leviszik ameddig tudják majd beadás
    - leviszik kb. a 16os sarkáig (ha levetíted a vonalat) és egy visszahúzós csellel befelé fordulnak majd hosszába a 16os elé passzolnak
    - miután elfutott ameddig kell elkezd befelé húzni egyből és visszatett passzal próbál gólt szerezni kb. a 11es pont irányából.

    az első támadásánál kiszűrhető mire próbál játszani, nem egy emberrel összefutok aki hiába nem jön be, de csak az egyik variációt tolja. korábban már volt említve, hogy nem képesek váltani, a játékosok 80%-a szerintem kb. ilyen. hiába tudja, hogy szar meg nem fog bejönni csak azt tolja, mert másra képtelen, ez különbözteti meg szerintem a "sikeres" játékost a jó játékostól. a jó játékos 4-5féle módszert is tud egy adott pozícióból úgy, hogy az veszélyes legyen (és itt nem arra gondolok, hogy erőből vagy csavarva lő kapura mikor rájön, hogy esélytelen arra, hogy a 16os vonalától beljebb jusson) és ha bekerül egy hasonló szituációba 2-3 alkalommal tud meglepetést okozni az ellenfelének amivel kiszámíthatatlan lesz ezzel megnehezítve a védekezését. persze vannak olyanok akik beállnak 8 emberrel védekezni 20 méteren belülre, ezek ellen nehezebb. bár én inkább annak a játéknak a híve vagyok, hogy legyen egy védekezés stabil, de ez ne úgy valósuljon meg, hogy ultra defenzív meg counter attack.. egy játékban ahol az a lényeg, hogy JÁTSSZ valahogy számomra irritáló az, hogy inkább az emberek feladják a játék lehetőséget és beállnak bunkerfocit játszani és az eredményre hajtanak minden áron, de van ilyen is sajnos. én nem csípem ezt.

Új hozzászólás Aktív témák