Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -PLevi-

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretném elkezdeni a fegyencedzést. A könyvet olvasom, jelenleg kb. a felénél tartok. Lenne pár kérdésem!

    1. Ugye mind a 6 gyakorlathoz van 10 szint. A legegyszerűbbtől a mesterig. Ha pl. fekvőtámasznál az elsó szintet/lépcsőt könnyedén meg tudnám csinálni (kezdő-középhaladó-haladót egyaránt), akkor is az elsővel kell kezdenem? Gondolom igen. Sejtésem szerint az első szint kezdővel kezdek, majd másik edzésnap jön az első szint középhaladó, harmadik alkalommal első szint haladó, majd második szint... így tovább. Vagy nem? Nagyon nem világos, hogy mikor és hogyan kell szintet lépni.

    2. Az mindegy, hogy melyik nap, melyik gyakorlatot (fekvő, guggolás...) csinálom meg? Vagy minden nap mindegyiket kell? Ha nem, akkor melyiket heti hányszor?

    3. Ugye az nem baj, ha a különböző gyakorlatoknál nem ugyan azon a szinten tartok? Teszem fel sok idő múlva eljutok mondjuk fekvőből a mesterszintig, de pl. guggolásból csak a 8.-on vagyok. (csak egy példa volt) Az az nem kell úgymond megvárni, hogy a különböző izomcsoportok azonos szintre fejlődjenek, hanem lehet haladni egymástól függetlenül. Igaz?

  • -PLevi-

    senior tag

    Sziasztok!
    Jó helyen járok, ha zömében saját testsúllyal, főleg a mozgás öröméért szeretnék edzeni? Illetve "befogadna" a társaság egy elég fiatal srácot? :D Nem vagyok már telejesen kezdő, ez amolyan újrakezdés féleség lenne, ami remélem hogy ezúttal hosszútávú lesz. :)

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz itouchfan #9863 üzenetére

    16 múltam augusztusban. :D

    (#9864) westcoastog

    Köszönöm, meglesz! ;)

    (#9865) kolosanyi

    Jogos, de nem akartam egyből életrajzot írni. :DD

    Amit lehet rólam tudni:
    Mint már említettem 16 éves vagyok, ehhez jön 183cm és 68kg. Elég vékony vagyok, de erős csontozatú, plusz semmi felesleg nincs rajtam, csak egy kevéske izom, szóval nem olyan vészes a helyzet. Egyszer jártam már itt, akkor akadtam rá erre a mozgásformára, de abban az időben még aktívan kézilabdáztam, így végül elvettettem az ötletet, mert nem fért volna bele az időmbe. A kézit pont egy éve hagytam abba, kicsit későn kaptam észbe, csak május elején kezdtem el edzeni saját testsúllyal. Nagyon tetszett, nagy terveim voltak a nyárra, de június végén abbahagytam. Egyrészt fogalmam sincs hogy pontosan miért, másrészt talán azért, mert 1-2 hétnél sosem töltöttem többet otthon egyszerre. Eleinte csinálni akartam de később ez az érzés fokozatosan elgyengült. Persze ez mind csak kifogás, de ez van...
    Most tartok ott, hogy kezdtem magamon észrevenni, hogy gyengülök, illetve nem vagyok a "régi". Gondoltam elég lesz a heti öt tesi, meg néha pár fekvő zuhanyzás előtt. Hát nem lett.. Osztálytársakkal beszélgettünk hogy lejárunk a sulis kondiba, és akkor egy hibrid edzést csinálnék. De hamar kiderült hogy ez nekem nem jó, mert általunk előre leadott fix időpontokban kell menni, ráadásul péntek délután zárva. Mivel naponta 45-60 percet buszozok a suliig (és vissza), ezért nekem ez így nem buli. Ha közbejön egy házidoga vagy összejön több dolgozat egyszerre vagy csak egyszerűen sokat kell tanulni másnapra (gimiben gyakran előfordul), akkor az be tud kavarni. Szóval így maradtam az otthoni edzésnél, mert így egy-egy héten belül kedvemre pakolgathatom az edzésnapokat.
    A hosszú (16 nap) téli szünet alatt rendet tettem a fejemben és újult erővel vágnék neki!

    Konkrét edzéstervem még nincs, csak elképzelések, ami valahogy így néz ki:
    4 edzésnap egy héten:

    A, Toló gyakorlatok: fekvők, tolódzkodások, fejen/kézenállások stb. --> Mell, tricepsz, váll és hát
    B, Has-Törzs: lábemelés, híd stb. --> has, törzs és a gerinc környéki izmok
    C, Láb: guggolás, kitörés, vádlizás stb. --> comb, vádli és csípő/fenék
    D, Húzó gyakorlatok: húzódzkodás, fogáserősítés stb. --> hát, bicepsz és egy kicsit váll

    Tapasztalataim szerint a toló és húzó gyakorlatok egyáltalán nem zavarják egymást, a többi pedig egyértelműen elkülönül.
    Eredetileg csak háromfelé akartam bontani, még pedig úgy, hogy a komplett has-törzset hozzácsapom vagy a lábnaphoz, vagy a húzásokhoz, de jobban átgondolva szerintem jobb így. A hasat és törzset semmiképpen sem akarom szétválasztani, nagyon szerettem ahogy a hasat lenyújtja az utána következő híd. :)

    Ha valakinek van jobb ötlete, vagy változtatna, kérem ne tartsa magában! Fő az egyszerűség (mármint az edzésterv egyszerűsége, azaz hogy legyen átlátható és értelemszerű) és az észszerűség. Az A-B-C-D sorrend sem végleges, csak most ebben a sorrenben írtam őket.
    Az ismétlésszámok illetve szériaszámok majd menet közben kialakulnak, előre szerintem nehéz belőni, de miheztartás végett: izomcsoportonként a méretük függvényében 5-10 széria, egyenként 6-12 ismétléssel.
    Tökéletes edzésterv pedig nem létezik, ezt is tapasztaltam. :DDD

    Fontos, hogy konkrét étrendet nincs lehetőségem tartani, persze törekedek majd a mefelelő táplálkozásra. Céljaim között az erőnövelés és egy jobb forma elérése szerepel.

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #9908 üzenetére

    Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R
    (És elnézést a késői reagálásért..)

    "Kell hozzá egy konyhamérleg és aprólékos, idegölő dolog minden étkezést így kiporciózni, de saját gyakorlati tapasztalat, hogy hosszú távon ez működik (nálam csak ez működik)."
    Ez az ami sajnos egyáltalán nem fog menni... Délelőtt a suliban szendvicset eszem, ebédet pedig a sulis menzán. Gyakorlatilag egy "normális" étkezést lehetne beiktatni, ami a vacsora lenne. A reggel felkelés után elfogyasztott szelet kenyér/kifli (persze nem üresen) sem igazán mérvadó.

    "Te nagyon "kondis" szemszögből közelíted meg"
    Gyakorlatilag igen. Csak súlyok helyett a gyakorlatot változtatom szériánként.
    Például fekvenyomás 40kg helyett normál fekvő, 50kg helyett fekvő szűk kéztámasszal, és így tovább. :)

    1)
    Ezt én is valahogy hasonlóképp képzelem el, így tartom logikusnak.

    2)
    Megjegyeztem őket! :K

    3)
    Hallottam már a dinamikus nyújtásról, de eddig nem szenteltem neki különösebb figyelmet. Viszont most elgondolkodtam rajta, hogy mindenféleképpen beépítem őket valamilyen formában.

    4)
    Szintén feljegyzem!

    5)
    A láb napot kivéve merőben más mint az "enyém". Legalábbis abból a szempontból, hogy a felsőtest izmai heti kétszer kapnak szerepet. Ennek is vannak előnyei-hátrányai.

    Sok hasznos dolgot tanultam a hozzászólásodból, el is bizonytalanodtam kicsit. Szerintem kezdek az általam leírttal, majd 2-3 hónap után áttérek arra amit Te is írtál. Mindegyiknek vannak pozitív-negatív oldalai, de alapvetően mégiscsak mások. Mivel egy idő után kell egy kis változtatás így lehetőségem lesz kipróbálni mind a kettőt és kitapasztalni hogy nekem melyik a jobb/mi a legjobb, aztán később a tapasztalatok szerint alakítani. :)

    Mégegyszer köszönöm hogy időt szántál rám és mindezt leírtad! :R

    (#9933) itouchfan

    Örülök hogy rajtam kívül is vannak itt fiatalok! ;)
    És jobbulást!

  • -PLevi-

    senior tag

    Sziasztok!

    Elég régen jártam itt, de jelentem, nem tűntem el, négy hete kezdtem el az edzést, azóta nem volt időm írni...

    Sokat gondolkodtam, de úgy döntöttem, jobb a békesség, így inkább elölről kezdtem nehogy később érjen meglepetés. Csak a hat alapgyakorlat a fegyencből, kiegészítve vádliemeléssel a második könyvből.
    6-8 hét átmozgatást "írtam elő" magamnak. Éppen ezért félreraktam az előzetesen megalkotott edzésterve(ke)t erre pár hétre és kreáltam egy, a fentiekhez illőt. Átmozgatás a kulcsszó, szóval heti kétszer "edzek" mindent, ráadásul így gyorsabban lehet haladni a kezdő szintekkel is.

    A: fekvőtámasz kézenállásban, fekvőtámasz és húzódzkodás
    B: lábemelés, híd, vádliemelés és guggolás
    Gyakorlatonként 3*12 ismétlés, statikus tartásoknál 1 perc.

    Fekvőtámasz kézenállásban, azaz esetemben fejenállás és varjútartás. Fejenállás könnyedén megy, akárcsak tavaly, falra sincs szükség. A varjútartás már keményebb dió, 45-50 másodperc után már érzem rendesen a vállaim. Most ott tartok, hogy egy perc fejenállás majd kétszer egy perc varjú.

    Az egyébként normális, hogy varjúnál meglehetősen fáj a combom, ahol a kezemre támaszkodik, vagy csak én csinálom rosszul? (Mondjuk csak fél percig zavar, utána inkább már a vállaimmal vagyok elfoglalva. :D )

    Mindjárt második alkalommal elkezdtem szórakozni még edzés előtt (!) a kézenállással. Azóta is csinálom, csak immáron edzés után, just for fun. :) Stabilan megy a 3*30 sec, persze a sarkaimat falnak támasztva.
    (Ahogy olvastam, ha már menni fog a HSPU, akkor meglesz az erő is a fal nélküli kitartáshoz is. Egyelőre nem próbálkoztam vele sokat, mert ha a fal fele dőlök akkor oké, de ha nem akkor szívás van, kezdhetem elölről. Leereszkedni szintén csak 10 centit mertem/tudok.)

    Kiegészítésképpen (átmozgató időszak után) pike pushup-ra gondoltam, már alig várom. :)

    Fekvőtámasz. Fal mellett nem sokat ér, maximum ha nekifeszülök a falnak, mintha ki akarnám dönteni. Helyette berakom 115 centire a húzódzkodó rudat, egy fokkal jobb.* Jelenleg 90 cm-en nyomom, ez kb. megfelel a második lépésnek (fekvőtámasz előredőlve). Fő a fokozatosság! :D

    * Rájöttem, hogy a falnál/konyhapulnál történő fekvő kiválóan helyettesíthető egy megfelelő magasságra belőtt húzódzkodó rúddal. :DD

    Itt lesz bőven kiegészítési lehetőség, millióféle fekvő és tolódzkodás formájában.

    Húzódzkodás. Első lépés szerintem szintén semmire sem jó (függőleges húzás). (De szép alliterációó :D)) ) Helyette vízszintes húzást csinálok 130 centin. Alkargyilkos. Főleg a felső szakasz vége (kb. 10 centi) ami eléggé fárasztó, a harmadik sorozat utolsó ismétléseinél már nem tudok hozzáérinteni a mellkasom a rúdhoz (pár centi hiányzik csak). Mielőtt áttérnék a harmadik (bicska húzódzkodás) lépésre, elsőként szerintem még lejjebb viszem a rudat. De ez még nem biztos, majd meglátom.

    (Sajnos bajban leszek, mert az ajtófélfa ugyan tömör, de fent csak ragasztva van, így ha oda rakom a rudat (pl. nyújtáshoz), akkor vagy szétnyomja az illesztést, vagy csúszik lefele szépen lassan...)

    Lábemelés. Szeretem ezt a gyakorlatot, időnként már az első lépés (térdfelhúzás) is jól megtud kínozni. A sorozatok vége fele nem csak a hasamat, hanem az egész derekamat érzem. Szerintem jóval nehezebb, mint mondjuk a második lépés (hajlított lábemelés fekvésben). Mondjuk még nem kezdtem el, egyelőre jól átdolgoz a térdfelhúzás is.

    Híd. Első lépés (csípőemelés) könnyű és kellemes, főleg hasazás után. :) Második lépés (egyenes híd) nehezebb valamivel, a harmadik pedig már nem egyszerű. Jelenleg két sorozat csípőemelés és egy sorozat egyenes hídnál tartok.

    Vádliemelés. Nos, ilyet nem csináltam korábban, szóval teljesen új volt. A legalapabb verziót csinálom: két lábbal, hajlított térddel és talajról. Nincs benne semmi egetverő, szögegyszerű, de hatékony. Nem fáradok el tőle (még jó hogy), ráadásul néha azon kapom magam, hogy hoppá, a térdem "kinyújtotta magát". :D Az első egy-két alkalommal még fogtam pár ujjal a polcot, segítve az egyensúlyozást, de erre már nincs szükség. Így legalább nem csak a vádlim dolgozik, hanem térdtől lefelé kb. minden, különösen a lábfejek.
    (Amit már régebben is megtanultam az az, hogy a könnyű variációk segítségével kitűnően elsajátítható, illetve tökéletesíthető a gyakorlatok kivitelezésének módja.)

    Guggolás. Na igen, első lépés (guggolás gyertyaállásban) kakit sem ér. Nem hinném, hogy aki nem tud párat normálisan guggolni, annak pont menni fog a gyertyaállás kivitelezése...
    Számomra a második szint (bicska guggolás) kényelmetlen és lassú volt, úgyhogy harmadik alkalommal a második sorozat közepe felé meguntam, felkaptam a széket* a vállamra és úgy fejeztem be. :D Különösebben nem terhelt meg, de azóta normál guggolásokat tolok, combbal egyébként is jól állok, úgy ítéltem meg, hogy nyugodtan mehet. (Van még a harmadik szint (guggolás támasszal) is, annak sem láttam sok értelmét, szóval egy az egyben kihagytam. Arról pedig, hogy negyedik lépés nem a teljes guggolás, hanem a fél, teljesen elfeledkeztem. Ezt viszont nem tartom butaságnak, majd ha végeztem az "átmozgatással", lehet hogy hasznát fogom venni, mert nyilván nem három szériával fogok dolgozni.)

    (* Masszív, tömör darab, valahol 5-10 kg között lehet)

    Rövid távú céljaim (tanév végéig) között szerepel a zsákolás, illetve egy hete a normális lecsapás röpiben. Így átmozgatás ide vagy oda, nem bírtam ki, és már most kiegészítettem az edzést egy sorozat guggolásból felugrással. Ebből egy 15-öt szoktam csinálni, ez egyben a "B" bontás utolsó mozzanata is. (Persze csípőre tett/leszorított karokkal (mikor hogy), hogy még véletlenül se segítsek rá kézzel.)

    Egyébként a zsákoláshoz már nem kell túl sok, saccra 10-15 centi (a gyűrű fölé tudok nyúlni 5 centivel). Mondjuk ez röplabdával, kosárlabdát nem tudom egy kézzel rendesen megfogni úgy, hogy ne csússzon ki a centrifugális erőnek köszönhetően, így meg elvész a lendület egy része, szóval messze még a siker.
    Persze egy tényleg szép zsákoláshoz jóval több kell ennél. (Pláne ha két lábról ugranék fel, nálam az egy láb a nyerő.)

    Vannak még kérdéseim, de most épp elég volt leírnom pár hét tapasztalatait/élményeit (amik jórészt csak nekem érdekesek :D ). Az is lehet, hogy ittlétem leghosszabb hozzászólását szültem meg. :))

    szerk.: Jegyzettömbben nincs spell checking.. :D

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz Cathfaern #10925 üzenetére

    Jogos. Érzem a hátamat és a lapockáimat is, de nem vészes, így azt nem említettem meg. Plusz amúgy sem tartottam fontosnak kiemelni, hiszen eleve arra irányul a gyakorlat a bicepsz mellett.
    Mindössze azért hangsúlyoztam ki az alkart, mert meglepődtem rajta az előzetes várakozásokhoz képest. :)

    Egyébként azt hiszem, rájöttem mi okozza ezt nálam: az alsó fogás. Ugyanis úgy szoktam csinálni, hogy első és harmadik sorozatban normál fogással operálok, a másodikban pedig alsóval, amolyan chin up stílusban. Azt vettem észre, hogy alsó fogással valamivel könnyebben megérintem a rudat a mellkasommal. Ez pedig abból adódik, hogy ilyenkor az utolsó pár centin rásegítek alkarból, ezzel együtt plusz terhelést okozva annak.
    Kipróbáltam előző alkalommal, hogy mi van, ha a harmadik sorozatot csinálom alsó fogással. Nagyon is észrevehető volt a különbség, sokkal kevésbé éreztem az alkarom. Ezelőtt pedig még bele sem kezdtem a harmadik sorozatba, csak elfoglaltam a kiinduló pozíciót és már égett az alkarom. :D

    Most úgy is edzés, többek között vízszintes húzással, szóval ismét alaposan meg fogom figyelni, hogy mi is a helyzet ezzel kapcsolatban. :)

  • -PLevi-

    senior tag

    Csak alátámasztani tudom a tegnap írtakat, hasonló eredménnyel zárult a tegnapi edzés is. :)

    Lenne egy kér(d)ésem! Egy év saját testsúlyos edzéssel mit lehet elérni kinézet terén? Nem tagadom, számomra elég lényeges a kinézet is az erő mellett.
    Nyilván nem azt kérem, hogy mondjátok meg, hogy fogok kinézni egy év múlva, mert kismillió tényezőtől függ.* Amolyan iránymutatás féleségnek kellene, éppen ezért mondtam egy évet, nem pedig 2-3-5-öt. :R

    *(Azt azért hozzáteszem, hogy ekto-mezo testalkatú vagyok, inkább az ekto a "hangsúlyosabb", szóval nincs rajtam semmi felesleg, plusz azért szégyenkeznem sem kell. (183-184 cm / 68-69 kg; kor: 16))

    Ez a videó mennyire releváns? 4:33-tól.

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz emiki6 #10954 üzenetére

    & (#10955) Bannani

    Tudom. :K
    "Nyilván nem azt kérem, hogy mondjátok meg, hogy fogok kinézni egy év múlva, mert kismillió tényezőtől függ."
    Rengeteg dolog befolyásolja a fejlődést, ezzel is tisztában vagyok. Mindössze egy 'reális' lép kell plusz motivációnak. :)

    "A street workout nem éppen a kinézetről szól. Arra ott van a terem, ott sokkal gyorsabban lehet eredményt elérni a calisthenicshez képest."

    Ez valóban így van. :R Itt a kedvenc idézetem ezzel kapcsolatban:
    "Az izmoknak nincs szemük, nem látják azt, hogy te súlyzóval, vagy szabad testsúllyal edzel! Az izmaid ingert éreznek." Forrás
    Kiemelném, hogy nem szeretnék ezzel semmilyen vitát generálni! Csupán annyit akarok vele mondani, hogy bár valóban mások az alapvető célok, még sincs éles határvonal a két sportág között, jól kiegészítik egymást, az izomstimuláción van a lényeg. A választás közöttük pedig már egyéni preferencia és lehetőség kérdése. ;)
    (Tényleg nem kötekedésből írtam!)

    (#10957) fmx

    Pontosan ez volt az eredeti tervem, de meghiúsult, így maradt a calisthenics önmagában, amit persze nem bánok, bár tény, hogy a hibrid lett volna az igazi. :)

    (#10962) itouchfan

    Igen, lesz. Az ingafutás az durva volt elsőre. Igaz, még csak tesztet csináltunk 15 méteren (20 helyett). Ha jól emlékszem a max. pontszám 30-40 környékén van, mi ketten 80-ig nyomtuk, aztán leálltunk, mert nem akartuk annyira széthajtani magunkat. :D De így is kikészültem tőle, az állandó megállás-felgyorsulás elég fárasztó. Aztán majd élesben kiderül milyen lesz mondjuk a Cooperhez viszonyítva.
    A többi közül még a szorítóerő mérése ígérkezik érdekesnek, olyat még soha nem csináltam/unk. :)

  • -PLevi-

    senior tag

    Sziasztok!

    Suliban elkezdtük a Netfit felméréseket. Múlt hét hétfőn kezdtük az ingafutással. 16 évesen 47 hosszot "illik" teljesíteni. Osztálytársammal a 100-at tűztük ki célul. :D Hát, 50-ig laza bemelegítés, onnantól viszont kezd érdekes lenni. Végül 90-nél lettünk megállítva, tanár elmondása szerint azért, mert már harmadszorra késtük le a hangjelzést. Ha így is volt, akkor max. fél méteren múlhatott, mert mi nem érzékeltünk ilyesmit. Inkább arra gyanakodtunk, hogy időhiány miatt állított meg bennünket. (Túl gyanús a kerek 90, plusz hogy mindkettőnket egyszerre.) Elég bosszantó, mert bár már eléggé odavoltam, 3-5 hossz azért valószínűleg lett volna még bennem, talán még a kitűzött célt is kiszenvedtük volna valahogy. A sulis rekord elvileg 120, az évfolyamról (gimi 2.) legjobb amit eddig hallottam 104 vagy 106 volt. Szóval aki ebben nem teljesíti a 47-et, ott elég nagy gáz van...

    Most hétfőn volt a hajlékonyság mérése. Ahogy előre gondoltam, még a minimumot sem értem el. 17 és 18cm lett, 20-tól van az ún. "egészségzóna". Viszont ezzel a hiányosságommal tisztában vagyok, tervben van a fejlesztése.
    Kedden szorítóerőt mértünk. 32kg-ot kell teljesíteni. Bal kézzel 42-t, jobban 46-ot sikerült.* Nem vagyok vele megelégedve (nagyon nem), de tény, hogy még nem szerepel az edzéseimben direkt fogáserő növelés. (Szintén tervben van. :)) )

    * Elég kellemetlen volt, hogy csúszott a mérőeszköz. Ráadásul nem a tényleges maximumot méri, hanem az elengedés előtti értéket, azaz hirtelen mozdulattal kell elengedni. <-- kifogások :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11359 üzenetére

    Ingafutás: 20m (van 15-ös is), egyre gyorsul. Pontos időt nem tudok, de az eleje gyorsabb séta. 8-10-12 hosszonként gyorsul, 50-60-ig kocogás, onnan pedig már inkább futás.

    Hajlékonyság és törzsemelés: Beszéljenek inkább a videók, sokkal érthetőbb, mint leírva. :)

    Szerintem az ütemezett hasizom és fekvőtámasz teszt pont az erő-állóképességet hivatott mérni.
    Mondjuk itt bajok lesznek nálam, mert az erővel nincs gond, de ha valamiből sokat kell csinálni ott hamar elvérzek.
    A hangsúly az ütemezetten van, tehát lassú, szabályos ismétlések. Tavaly a Hungarofit-nél a mennyiség volt a lényeg, ott összehoztam a 44 fekvőt (pumpálva, finoman szűkített mozgástartománnyal), ami a maximum pont alsó határa volt. Mondjuk ezt a mennyiség a minőség előttet nagy hülyeségnek tartom (itt is, edzésnél meg pláne...), nem tudom mi értelme van/volt Hungarofit-nél a 90-100 felülés/törzsemelésnek. Meg úgy eleve nem szeretek semmiből egyszerre sokat csinálni, szóval örülök, hogy a törzsemelés átment hajlékonyságba. (Bár ahogy próbálgattam itthon, inkább erő kell hozzá, mint hajlékonyság.)

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz itouchfan #11380 üzenetére

    Gratulálok, az nagyon szép teljesítmény! :)

    Egyébként gyorsul még valamennyit 90 fölött? Ha igen, hányszor?

    (#11381) kolosanyi
    Van itt minden, csak kérdés, hogy melyiknek mennyi értelme, illetve mennyire releváns. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz itouchfan #11388 üzenetére

    Érdekes, ezt a gyorsulási ütemezést nem sikerült megfigyelnem. Lehet hogy túlságosan az előttem álló feladatra koncentráltam. :DDD

    Egyetértek, részben akarat és elhatározás kérdése is. Ha pedig még célirányosan is készül az ember, akkor nem állhat az útjába semmi. :)

    Nagyjából egy hónapja van jó idő, azóta futunk csak tesin. A téli hónapokban szinte semmit sem futottam. Amúgy sem szeretem az önmagában futást, unalmasnak találom, a monotonitást pedig nagyon nem bírom. Bár erről a résztávról annyi jót írtok, hogy ki kell próbáljam. :K
    Nemrég szóba került egy lánnyal az edzés, mint téma. Azt írta, hogy többek között futópadon szokott futni. Ott döglenék bele az unalomba... :DDD :Y

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11395 üzenetére

    Ezek nagyon szuperek! Próbaképpen csináltam mindkettőből 2-3-mat.

    A sebesség pedig valóban nagyon sokat számít. A fentiekből normál tempóban menne talán 5, de 10-12 lassú tempóban végzett sima, sőt, ugyanennyi térdes fekvőtől el tudok fáradni a széria végére. :)

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11397 üzenetére

    Próbálom az ismétlések számát mindig 6-12 közé belőni. Persze utóbbira törekszem, úgy, hogy éppen menjen annyi. A tempó az 2-1-2-1, azaz 2 másodperc negatív, 1s-ig megtartom lent, majd vissza 2s pozitív végül ismét 1s tartás fent. Gyakorlattól függően 60-90 másodperc így egy 12 ismétléses széria. (Például a guggolás inkább 90, mert nagy a mozgástartomány és egyszerűen gyorsnak érzem. De lehet hogy ez csak az én heppem. :D ) Statikus tartásoknál 1 perc a cél. (Mármint varjútartás, kézenállás és társai, zászlóból ez szinte emberfeletti lenne. :D )
    Így egészen biztosan nem megy át "pumpálásba", tehát kiküszöbölöm a lendület nyújtotta segítséget.

    Amit még szeretek, hogy lassú negatív, lent megtartom, és amilyen gyorsan csak tudom felnyomom magam, fejlesztve így a robbanékonyságot.

    "Tehát ha könnyű a sima ppp, emeld meg a lábad, csináld gyűrűn, csinálj helyette zsugor támaszmérlegben karhanlítást stb. :) "
    Azért itt még messze nem tartok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    Invertált evezésnél mit lehet tenni hogy ne csússzon előre a lábam?

    Eddig viszonylag magasan volt a rúd (130 cm), de mivel végeztem az átmozgató szakasszal (6 hét, illetve még a 7. is félig-meddig), így nehezítés következett, szóval leraktam a rudat 1 méter környékére, hogy az alsó pozícióban közel vízszintes legyen a testem és "igazi" invertált evezést végezhessek. Itt kezdődtek a gondok, ugyanis ezelőtt elég volt egy családtag székre ültetése és a lábaim széknek támasztása. De most valószínűleg ez sem segített volna, ráadásul "ráérő önkéntes" sem volt. :D A padló burkolata járólap vagy parketta (attól függ hogy merre fordulok), de papucsban és mezítláb is csúszik, hiába pakolok a lábam elé két széket, egy kanapét és még egy fotelt is... :DDD

    Szóval ezen probléma megoldására várnék kreatív javaslatokat! :R

    Tegnap eléggé felbosszantottam rajta magam. 3*8 ment belőle, persze elég kínlódósan részben a lábam miatt, másrészt még nincs meg teljesen a kellő erő hozzá. (Az utolsó 10-15 centi piszok nehéz, csak az elején tudtam mellkasig húzni magam.) Ezen felül csináltam még 2*12-t a könnyebb verzióból, plusz levezetésnek (A fenét volt levezetés :D ;] ) 3*30 másodperc függeszkedést.

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11465 üzenetére

    Nekem is ez volt az első gondolatom, ki kell iktatni a lábat és probléma megoldva. Ja hogy úgy nem megy... Még! :)
    Köszi az ötleteket, következő alkalommal kipróbálom ahogy írtad! :R

    Teljesen igazad van a részismétlésekkel kapcsolatban, mindig törekszem a teljes mozgástartományra, ezért is álltam meg három sorozatnál, mert nem láttam értelmét többnek. Főleg ahogy fáradtam, úgy csökkent lassan, ismétlésről ismétlésre a mozgástartomány, de még elfogadhatónak találtam (magamhoz képest persze).

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11541 üzenetére

    Gratulálok, csak így tovább! ;)

    Nálunk tegnap volt helyből távol, ritka sz@rul ment. 228 lett a legjobb a három ugrás közül. Tavalyelőtt szeptember-október környékén valahol 240 és 250 között ugrottam. Oké, akkor még kéziztem, már két éve, de mégiscsak nyár után volt, akkor meg az utolsó két hetet leszámítva nem volt edzés, de a nyár végi alapozó edzésekre amúgy sem nagyon jártam el, nem voltam otthon.
    A célkitűzés 250cm volt, szóval elég csalódott vagyok, figyelembe véve, hogy két hónapja azért keményen lábazok, pont azzal álltam/állok a legjobban, tehát kezdettől fogva intenzívebben toltam az átmozgató szakaszban is, mint más gyakorlatokat.
    Pláne, hogy a súlypontemelkedés növelésére (is) hajtok, az viszont határozottan javult, bár az meg felfele irányul, nem előre, de mindegy is.
    Véleményem szerint a technika javításával meglenne a 250, legalábbis úgy érzem, hogy nem az erővel és robbanékonysággal van/volt a gond.

    (#11573) userxy
    Ezen már meg sem lepődöm, sok elvetemült kocka van... :(

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz itouchfan #11579 üzenetére

    Dörzsölt és masszírozd ahogy csak bírod, serkentve ezzel a vérkeringést a problémás területen. Bár így utólag nem olyan hatásos, én közvetlenül utána szoktam. Fáj mint a fene, de megéri.

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz itouchfan #11642 üzenetére

    Nálunk is megvolt ma. Nos, az erő-állóképességem nem a legjobb, szóval a 18 is kihívást jelentett. De az önbecsülésem nem hagyta hogy a minimumnál kiszálljak, úgyhogy nagy nehezen kipréseltem még két ismétlést, így lett 20. :D
    Gratula a 37-hez!! :)

    (#11654) emiki6
    A hanganyag 220-ig van. Totális hülyeség volt idáig csinálni, van 4sec/hossz időd... :DDD Mondjuk fekvőből is szép teljesítmény lenne a 80, de az közel sem lehetetlen.

    Az ütemezett hasizomnál viszont könnyedén elértem a maximumot, a 80-at. A nyakam jobban elfáradt, mint a hasam, eléggé unatkoztam is közben. :D

    (#11656) Bannani
    Hát nem tudom, az elején vicces volt, de én örültem neki, legalább nem őrültem bele a fel-alá futkározásba, a zene volt a változatosság. :D

  • -PLevi-

    senior tag

    Tegnap hallottam a suliban egy már hónapok óta nem hallott, jó kis zenét, mondom ez tökéletes lenne edzőszenének. Ja hogy utoljára tavaly nyáron volt zene edzés alatt? Itt a hiba. :D Nem is tudom hogy voltam el eddig nélküle, úgy elrepült a mai lábedzés. :)
    Ráadásul még a szövege is motiváló. :))

    Észrevettétek egyébként, hogy mindig a sorozat közepén ér véget a zene? :D Murphy...

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz emiki6 #11701 üzenetére

    A fülhallgató nálam is elképzelhetetlen, csak akadályozna. Maximum futásnál tudom elképzelni. Mivel itthon edzek, és nem vagyok audiofil, bőven megteszi egy laptop "csörömpölése" is. :P

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11718 üzenetére

    Valóban azok, de van egy olyan érzésem hogy kegyetlenül össze lettek csapva... :(((

    A hátsó függőmérleget bemutató videó második felében a támaszmérleg progressziója látható. A zászlónál is van minden lóf@sz, csak épp zászló nincs... :W

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    Hátha érdekel valakit:
    Határozatlan ideig ingyenes a Runtastic PRO az Amazonon! :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11733 üzenetére

    Hasonlóak a személyes tapasztalataim. Isznak és/vagy cigiznek mert ettől ők milyen vagányak. Egyszer majd rájönnek hogy nem, de akkor már lehet késő...
    Ha tesiórán játékra kerül a sor lehet választani. Kimennek focizni, vagy bennmaradnak és röpi vagy kosár. Találd ki mi szokott történni. Akik a leghangosabban mondják hogy mi legyen, általában leülnek beszélgetni... Vagy ritkán van rá lehetőség, hogy néhány ember lemenjen a sulis kondiba. Fogadni mernék, hogy azért mennek, hogy ne kelljen semmit csinálni, mert ott nem látja őket a tanár...
    Pedig teljesen átlagos képességűek, tehát nem azzal van a baj, csak le sem sz@rják a tesiórákat, meg tudomásom szerint nem is nagyon sportolnak mellette.

    Nekem másfél éve 104 vagy 106 pont lett. Egy éve is valami hasonló, azt hiszem egy hajszálnyival gyengébb, de már nem emlékszem pontosan. Idén meg már más ugye a felmérési rendszer. Eszerint (legalján) a jó felső, illetve a kiváló alsó intervalluma környékén helyezkedek el. :)

    (#11734) RBJ
    Ez meg a másik. Szerencsére csak közvetettem tapasztalom, mert "elit" gimibe járok (jelenleg országos 9. és vidéki első) és itt hála istennek értelmes emberekkel vagyok körülvéve. :)
    A fent írtakat kivéve nincs gond a fejekben, esetleg talán annyi, hogy páran magolással próbálják meg venni az akadályokat, az meg ki tudja mire és meddig lesz elég. Én ennek mondjuk a totális ellentéte vagyok, én érteni szeretem a dolgokat, nem bemagolni, főleg hogy lusta vagyok tanulni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #11736 üzenetére

    "Az, hogy ki milyen intelligens nem a gimin múlik. Teljesen mindegy milyen gimibe vagy szakközépbe jársz, ha tanulsz akkor bárhova bekerülhetsz és bármi lehet belőled."
    Ezzel teljesen egyet értek. Egy jobb suliban viszont valószínűleg több az értelmes ember. Elsősorban a viselkedésre és jellemre gondoltam, nem pedig az intelligenciaszintre. ;)

    Idézet a cikkből:
    "a reggeltől estig tanuló és állandóan megfelelni akaró kitűnőkkel szemben"
    Nálam már itt bukik a dolog, órán odafigyelek és megértem, otthon csak a töri évszámokat magolom. :DDD
    Van egy osztálytársam, de a jelenséget nem már először figyelem meg. Mindent (tényleg mindent, matektól (matek tagozat) kezdve az énekig (mivan??)) bemagol, majd később ugye elfelejti. Mindeközben szerintem emellett másra nem nagyon maradhat ideje, azaz csak ebből áll az élete. Én csak a lényeget próbálom leszűrni és felfogni órán, a hosszútávú eredmény ugyanaz (csak az anyag gerince marad meg), de ami a legfőbb különbség, hogy nekem marad "életem".
    Megfelelni pedig csak magamnak kell, vannak a preferenciáim (matek, fizika, angol, német) amikből elvárás magammal szemben az 5-ös (a jövőmet tekintve) a többiből bőven jó a négyes. (Mondjuk valakinek az is szenvedés...) Ahogy magamon észrevettem sokkal többet ér reggel a buszon friss fejjel fél óra tanulás, mint délután fáradtan akármennyi. Nem panaszkodhatok, jól elvagyok. :)

    "És a mai egyetemi képzés az éltre és a valóságra sehol sem tanít meg."
    Igaz, hogy nem egyetem hanem gimi, de én ennek a szöges ellentétét tapasztalom. Nyilván nem csak a tananyagot kell nézni, hanem a mögöttes tartalmat (logikus összefüggések, ok-okozati viszonyok stb.) is észre kell venni. Főleg azt. Ami nem érdekli az embert (tananyag jelentős hányada) azt úgyis elfelejti. (Idővel azt is ami egyébként igen. :D )
    A tanárokon is ezt veszem észre, próbálnak az életre is nevelni a szűkös keretek között. Kedvenc tanárom pont ilyen. Irodalmat és nyelvtant tanít, de kitalálható nem a tantárgy miatt a kedvencem. Remélem érthető nagyjából. :)

    A maradékra ha nem haragszol nem reagálnék, mindkettőtökkel egyet tudok érteni, de -Solt--nál van a pont, a hozzáállás a lényeg. ;)
    A nekem nem tetsző embereket pedig miután magamban kiröhögtem próbálom észre sem venni. Többet nem tudok tenni, de magamnak ezzel teszem a legjobbat. :)

    Befejezésül pedig álljon itt egy idézet Integrától... Érdemes akár az egészet elolvasni.
    Ugyan nem kapcsolódik szorosan a témához, nem is neked címzem, de talán befér ide a szemlélete és mondanivalója miatt. Főleg az utolsó három sor. :K

    Én részemről befejezem az offolást, eléggé elkanyarodtunk a témától. :R

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11758 üzenetére

    Gratulálok! :)

    Örömömre sikerült megoldani az invertált evezésnél a lábtámasz problémáját. Ha az egész talpam "felfekszik" a szék lábaira, nem csak a lábujjaim akkor valahogy kisebb előre irányuló erő jut a székre, és apa testsúlya már elég a megtartáshoz. :C
    Amikor én segítek apának tartani az viszont egy kiváló teljes testes gyakorlat. :DDD Kell hozzá láb és törzs, plusz lefele is nyomni kell a széket.

    Ma reggel volt egy kis méricskélés is. 10 hete edzek, ezalatt durván 2 kiló (67,5 -> 69,7) jött fel rám. Ha ezt a körülbelül ~1kg/hónap pluszt sikerül hosszútávon, mondjuk legalább egy évig fenntartani, akkor nagyon elégedett leszek. :) (Persze remélhetőleg izom épül és nem zsír...)
    Tudni kell, hogy ezek reggeli eredmények, így éhgyomorra, közvetlenül pár dolog intézése utáni állapotot mutatnak. Este edzés, sok kaja és bőséges folyadékpótlás után mutatott már a mérleg 72kg-ot is. Motivációnak tökéletes, de ugye nem releváns, ezért kicsit féltem is a mai méréstől, nehogy csalódnom kelljen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11766 üzenetére

    Gondoltam rá hogy kellene csinálni pár képet, csak nem tudom hogyan lenne a legegyszerűbb, hogy minden testrész fejlődése jól követhető* legyen.
    *Azaz 1-2 havonta kellene sok kép.

    Köszi, megfogadom a tanácsod!

    Apropó, teljesítményjavulás. Valahogy kimaradt az előző hozzászólásból. Két hete 3*8 ment a "normál" invertált evezésből, emellé csináltam még 2*12 "könnyítettet". Múlt héten ez már 4*8 és 1*12, tegnap pedig 5*8 volt. Ehhez hozzátartozik, hogy ez utóbbi két alkalommal úgy csináltam, hogy felfelé dinamikusan, lefelé pedig lassabban. Így az utolsó ismétléseknél is bőven 5 centi alatt volt a mellkasom és a rúd közti távolság, a sorozatoknak nagyjából a feléig pedig meg is tudtam érinteni. A cél 5*12 lenne a számomra standard 2-1-2-1* másodperces tempóban. Amíg ez nem megy, addig maradok a most bevált módszernél, azaz a pozitívot gyorsabbra/dinamikusabbra, a negatívot pedig lassabbra veszem. :)
    *pozitív - fent megtart - negatív - lent megtart

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #11768 üzenetére

    Köszi, ez nagyon jó ötlet! :)
    Érdekes, azt tudtam hogy nem lehet csak izmot felszedni, de valahogy többre gondoltam.

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #11771 üzenetére

    Valóban, erre nem is gondoltam, hogy utánaszámoljak. :B
    Így viszont mindent értek! :R

  • -PLevi-

    senior tag

    Tegnap sikerült kicsit kozmetikáznom a helyből távolugrás és kézi szorítóerő felmérés eredményeit. Előbbi különösebb bemelegítés nélkül bőven 240cm fölött volt (csak egyet ugrottam), ezzel már majdnem elégedett voltam. Kézi szorítóerőben pedig 56,Xkg volt a maximum jobb kézzel. A balt nem próbáltam, de ez jelentős javulás az eddigi 46kg-hoz képest. :D

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz emiki6 #11801 üzenetére

    Gratula, csak így tovább. :)

    Havernak 61 felett van (a legjobb a tesin összevont két osztályban) a rekordja, együtt próbálgattuk tegnap. Erre ma ilyet szól, hogy a végére elfáradt és bement 55 alá. :DDD Valami olyasmit reagáltam, hogy 'de jó neked...' :D

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz emiki6 #11803 üzenetére

    Ha lesz rá lehetőségünk akkor mindenképpen játszadozunk majd még vele. :)
    Ja hogy "megfelelő beállítás".. Kg -> lbs? :P Lebuktál!! ;] ;)

    Ma mértük meg a testzsírszázalékot. Hát, dobtam egy hátast, 5.8 lett. :Y Szinte biztos voltam, hogy 10% alatt vagyok, na de ennyire. Mondjuk nem is értem, hogy tulajdonképpen hogyan működik ez a mérleggel egybekötött valami. :DDD Nem hinném, hogy valós lenne az eredmény, tanár úr is mondta óra után hogy elég pontatlan. Hiszek neki. :D

    (#11812) kolosanyi
    "Mindenesetre nagyon szimpatikus nekem Krisztián. Tényleg szerény, higgadt, alázatos, igazi sportember. Az egész nemzet büszke lehet rá. :K "
    Teljes mértékben egyetértek!
    Mindenesetre kicsit sajnálom amiatt a senki névrokona miatt... :(((

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz Cathfaern #11818 üzenetére

    Akkor bátran kijelenthetjük, hogy valóban nagyon pontatlan. :) Ezen kép alapján 5% már "kategóriákat" különböztet meg.

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #11820 üzenetére

    Amikor pár hete nézegettük a táblázatot, mondtam is a többieknek, hogy a testépítők örülnek, ha a színpadon, étlen-szomjan 6,5 a testzsírszázalékuk.

    Szóval igen, sok értelme nincs, de legalább verhetem az 5,8-ra azok előtt, akik szerint a protein egyenlő a kox-szal... :DDD ;]

    (#11821) emiki6
    Szerintem még a képen lévő 6-7%-hoz is, főleg hosszútávon.
    Számomra ijesztő az az első kép.

    (#11823) Woodslave
    Nem mondanám. :D 10-12% és alatta túl izmosak, 15% és fölötte pedig túl zsírosak hozzám képest. :P :D
    De ha csak a törzsi részt nézem, nagyon hasonlítok a 10-12%-os képre. :)

    (#11838) CJ3
    Hajrá!! :)

    (#11839) kolosanyi
    Hatásos.. :DDD

  • -PLevi-

    senior tag

    A sima és a zárt lábas guggolás között van jelentősebb eltérés nehézségben? Illetve az mitől van, hogy a fél guggolást (comb vízszintesig) nehezebbnek érzem? Megválaszolom: Az, hogy lefelé menet meg kell állni, szerintem megterhelőbb, mint teljesen leengedni. Felfelé pedig úgy vettem észre, hogy szinte nem is számít a kicsivel nagyobb mozgástartomány. Lehetséges ez, vagy csak én érzem így, illetve csinálok valamit rosszul? :F Ez utóbbit nem hinném, nagyon ügyelek a helyes végrehajtásra.

    Eddig így nézett ki a guggolás progresszió:

    1. hét: két alkalommal 3*12 bicska guggolás
    2-6. hét: heti két alkalommal 3*12 teljes guggolás
    Idáig tartott az átmozgató szakasz.
    7. hét: 5*12 teljes guggolás
    8 .hét: 5*12 fél guggolás +8kg (szék)
    9. hét: 5*12 teljes guggolás +8kg
    10. hét: 5*12 guggolás zárt lábbal +8kg
    11. hét (most csütörtök): 5*12 fél guggolás +17kg (két 8,5kg-os egykezes súlyzó)

    (Plusz ezek mellé minden alkalommal, edzés végén 1*15 guggolásból felugrás. (A legelső alkalommal csak 1*10 volt.) 2-3 másodperces negatív, majd amint leértem, abban a pillanatban ami a csövön kifér. :)

    Milyen hasznos tud lenni az edzésnapló. :)

    A csütörtöki lábnap már elég kemény volt (igen, rájöttem, hogy ez volt az első igazán kemény lábedzésem...), de nagyon élveztem. Úgy tervezem, hogy hasonlóképpen az eddigiekhez a cél először 5*12 teljes, majd zárt lábas guggolás lesz 17kg-mal. Viszont innentől lassulni fog a progresszió tempója, nagyjából elértem a jelenlegi maximumomat.
    Mivel ennél több súly nem áll itthon rendelkezésemre, idővel az aszimmetrikus gyakorlatok fognak következni. :)

    A lábedzésemben egyébként vádliemelés szerepel még, de ez most lényegtelen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11867 üzenetére

    Köszi! Pár héten belül már többek között ezekből fogok válogatni.

    (#11868) userxy
    Köszi a választ!

    "De lehet specifikusan a comb egyes részeire nagyobb intenzitást adni.
    Minél szélesebb a terpesz és kifele néz a lábfej annál inkább a comb belső része kapja a terhelést. Szűk terpeszbe vagy zárt lábbal meg lábfej befele néz akkor meg a comb külső része."

    Eddig nem tűnt fel, de most kipróbáltam és érzem a különbséget! :R

    "Azért könnyebb neked lentről guggolni mert lendületből guggolsz."
    Nem. Egészen biztosan nem. Mindig kerülöm a lendületből végrehajtást.

    "Amint a teljes guggolást is úgy csinálod mint a fél guggolást, hogy megállsz az alsó holt pontba és az izmok nem reflexből dolgoznak hanem megnyúlnak rájössz hogy nehezebb."
    Alapjáraton 2-1-2-1-es tempóval szoktam operálni, ez guggolásnál még lassabb egy kicsit a nagy mozgástartomány miatt. E mellett nem létezik az, hogy 'lendület'. :)

    "A progressziód elég karcsú legalábbis szerintem.."
    Ki tudnád fejteni kicsit bővebben? Minden tanács, kritika és ötlet érdekel! :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11880 üzenetére

    Így szoktam csinálni. Eleinte (amikor nem volt plusz súly) direkt húzódzkodórúddal a "nyakamban" csináltam, elősegítve a helyes testtartást.
    Egyébként még arra gondoltam, hogy azért érzem így, mert eddig könnyedén ment mindkettő +8kg-mal. Csütörtökön már nem volt olyan sima a fél guggolás 17-tel, úgyhogy jövő héten meglátom, mennyit bírok teljesből 17-tel. Akkor fény derül mindenre. :)

    (#11881) userxy

    Tisztában vagyok vele, hogy több kell, de jelenleg elég ennyi, bár lassan valóban ideje lenne növelni a volument.
    Ez az "utálat" hasazásnál már megvan. Egyszerre szeretem és gyűlölöm. :D
    Most suliidőben pont belefér a 4 edzésnap (tolás-láb-húzás-törzs*) a hétbe. Nyárra tervezem, hogy átállok úgy, hogy minden heti kétszer, mivel akkor lesz időm bőven. :)
    Egyébként elég lehet az hosszútávon, ha minden csak heti egyszer kerül "leedzésre"?

    *Eddig ez a terv tetszik jobban, hogy egy edzésen csak egy terület illetve mozdulat kap kiemelt figyelmet. Az átmozgató időszakban nem jött be annyira, hogy egy napon volt tolás-húzás és láb-törzs.

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #11885 üzenetére

    Lényegében igen, de mégsem.
    Először volt 5*12 fél guggolás +8kg-mal, majd következő héten 5*12 teljes guggolás +8kg-mal, végül a következő alkalommal 5*12 zárt lábas guggolás +8kg-mal. Erre írtam, hogy a simát könnyebbnek találtam, mint a felet.
    De mindegy is, hiszen mindenképpen nehezebbnek kell lennie teljesnek, szerintem kifogtam egy gyengébb napot vagy jobban savasodtam stb. A fizikát nem tudom megcáfolni. :N

    Számomra mindkettő dolog fontos, az erő illetve teljesítmény növelése és az izomtömeg. Kinézet terén nincs túl nagy "elvárásom" magammal szemben, és a kajálást sincs igazán lehetőségem összehozni, de mégsem tudom azt mondani hogy az erő a fontosabb számomra. Inkább olyan arany középút.
    Mondjuk az kínos lehet amikor a optika mögött nincs ott a feltételezett teljesítőképesség.

    Azt szeretem a bontásban, hogy egy edzésen csak csak "egyfelé" kell koncentrálnom. Amit még problémásnak találok egy teljes testes edzésben, az az, hogy egész egyszerűen elfáradok szellemileg is, illetve főként fizikailag ami jelentősen hátráltathat. Példa: guggolás és hidazás után jönne a fekvő. Nem tudnék kellő figyelmet fordítani a toló mozdulatra, mert ott van a fáradt lábam és derekam ami így "visszafog" és nehezíti a végrehajtást.

    Köszönöm a választ, elmentem és emésztgetem! :R
    Lassan három hónapja edzem, nyárig már mindenképpen marad a jelenlegi rendszer. Akkor szeretnék áttérni, heti kétszer edzenék mindent. Hogy mi módon arról még nincs pontos elképzelésem.
    Sok megfontolandó dolgot írtál most is, illetve ott van még az általad ajánlott Christopher Sommer-féle megközelítés, szintén tele hasznos gondolatokkal.
    Köszönöm szépen még egyszer! :R

    (#11886) userxy
    Köszönöm neked is, ezt is újragondolom! :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    Napra pontosan egy éve tartottam az első saját súlyos edzést. :)
    Igaz, hogy 2 és fél hónap múlva abbamaradt, majd 6 és fél hónap szünet következett... 3 hónapja kezdtem újból.
    Most így utólag visszatekintve roppantul sajnálom hogy abbahagytam... :( (Jött a nyár, sok helyen voltam és ugyan néha-néha csináltam egy-egy edzést, hetente, kéthetente, de annak nem sok jelentősége volt. Aztán augusztus végén izgatottan terveztem az újrakezdést, ami sajnos kitolódott február elejére...)

    Tisztán emlékszem az első edzésre. Kedd, késődélután, iszonyatosan fáj a fejem, de nem érdekel a kifogás, csinálom. Előzetesen megalkottam a "tökéletes" (!) edzéstervet, valami brutál volumennel. :D Ez a tapasztalatlanság és a fejfájás kombója totális kudarcot okozott negyed óra után... Végül a következő edzésen (május 1.) bepótoltam, immár átgondolt ismétlésszámokkal. Tehát ez volt a második, de valójában az első igazi edzésem. :)
    Azóta tudom, hogy 'tökéletes' edzésterv nem létezik, pláne nem amit előzetes tapasztalat híján rak össze az ember. :N

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz RBJ #12210 üzenetére

    Múlt héten váltottam póló és hosszú melegítőnadrágról rövidgatya plusz trikó kombóra. :D
    Viszont én lakásban edzek...

    Az utóbbi 1-2 hétben rájöttem, hogy kevés lesz, ha csak heti egyszer edzek mindent. Nyárig már nem változtatok, mert jelenleg egy hét (4 edzés) lemaradásom van még május 1.,érettségi szünet, osztálykirándulás, délutáni tanítás (egyszer ki lehetett bírni :D ) miatt. Ezt természetesen be kell pótolnom, főleg hogy a jelenlegi edzéstervem "megengedi". :)

    Nyáron szeretnék elkezdeni résztávozni is. Főleg hogy két haverral az évfolyamról fogadást, illetve megállapodást kötöttünk. Mi ketten bemegyünk 60s alá 400-on (150m-es pálya nem a legelőnyösebb), a harmadik pedig szorítóerőben 70kg fölé.
    Ma futottunk 400-at, nekem 64s lett, havernak 61,5 (a két legjobb a két osztály=fél évfolyam közül). Másik haver 61kg környékén jár. Nem lehetetlen célok, bár a szorítóerős kihívás azért jóval nehezebb. Mondjuk időpontot még nem tűztünk ki. :))

    Tegnap 6,8s-et "gurítottam" 50m-en salakon térdelőrajtból. Itt nem tudom mi számít jónak (7s alatt 5-ös), de lehetne jobb. ;] :DDD

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #12266 üzenetére

    Mit értesz érdekesség alatt? A nőt vagy a pózokat kell nézni? ;] :DDD

    (#12268) kolosanyi
    Teljesen! ;)
    Nekem eddig 11 edzésnap zsinórban a rekord, pihenőnap nélkül. :D

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz kolosanyi #12288 üzenetére

    Pedig nagyon jó ára van! :DDD

    Még a végén rendelek belőle pár tucatot. :))

    Viccet félretéve, mi a helyzet ilyenkor? Hivatkozhatok az oldalon feltüntetett árra?

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #12306 üzenetére

    Tényleg, igazad van! :R

    Csodálkoztam is, hogy nem láttam kiírva az árát sehol sem. Szóval akkor ezért. Igazán kirakhatták volna ide is... :D

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz userxy #12308 üzenetére

    Egyetértek.
    Indítani kellene egy vállalkozást. Hétvégente pár órát hegesztünk, festünk, majd a bolti ár mondjuk feléért eladjuk. Még így is bőven megérné. :D :U

  • -PLevi-

    senior tag

    Múlt hét vasárnap végre sikerült utolérnem magam, összeszedtem ugyanis 2-3 hét lemaradást a tanév "hajrájában", majd hébe-hóba edzettem másfél hétig, végül tulajdonképpen 4 nap alatt pótoltam be a lemaradásom (most cs-p-sz-v). :D
    Ez persze csak azért volt lehetséges, mert az egész test edzése négy részre volt bontva, azaz minden további nélkül meg lehetett csinálni az egész hetes programot akár egy nap alatt is.
    Ebben a pár napban nem sok idő maradt a regenerációra, jellemzően mindig volt olyan gyakorlat amit két egymást követő napon is csináltam, így adtam magam három pihenőnapot hogy ma kirobbanó formában folytathassam. :)

    Az eddigi 20 edzéssel töltött hetem alatt rájöttem pár dologra. Adott testrészre nem igazán elegendő a heti egy edzés. Lassú a fejlődés, ráadásul ha aznap nem megy, vagy fáradtabb vagyok, fejben nem tudok ott lenni eléggé, akkor gyakorlatilag lőttek a fejlődésnek egy teljes hétig. Ez így nyilván egy kicsit túlzás, hogy semmit nem ér. Plusz ha éppen egy új gyakorlatot tanulok, akkor még kellemetlenebb, hogy havi ~4 alkalommal van lehetőségem dolgozni rajta.

    A másik dolog, hogy eddigi megfigyeléseim alapján esetemben sorozatonként 2,5-3 perccel nyugodtan lehet számolni. Ennyivel minimum kell kalkulálnom, mert ez csak abban az esetben ennyi, ha nagyon tudok koncentrálni végig. Természetesen pihenőidővel együtt, de bemelegítés és nyújtás nélkül. Ez azért baj, mert mint vasárnap tapasztaltam, a teljes testem megedzése pont két óráig tartott mindenestől 37 sorozattal.
    Ugye ez a két óra túl sok, főleg fejben szoktam elfáradni akár egy-egy rövidebb edzés végére is. Szerencsére így nyáron nem, mert a suli szellemileg sokkal megterhelőbb, mint a most végzett 50 óra közösségi szolgálat és kresz tanfolyam. Legfeljebb másfél órába szeretnék beleférni, ez tehát olyan 20, maximum 25 sorozat edzésenként a bemelegítésen és nyújtáson kívül.

    Ti nagyjából hány edzősorozatot végeztek egy-egy edzésen, illetve mennyi időbe telik mindez?
    A bemelegítést és nyújtást hogy végzitek? Edzés legelején bemelegítés majd legvégén nyújtás, vagy specifikusan*? *Példa: törzs bemelegítése - törzs edzése - törzs nyújtása majd láb bemelegítése - láb edzése - láb nyújtása.

    A fentiek alapján így képzelem el mostantól egy darabig az edzéseim:
    Heti kétszer szeretnék edzeni mindent, kétfelé bontva + heti egy futás.

    hétfő: "A": alsótest - törzs+láb
    kedd: "B": felsőtest
    szerda: "C": futás (Ezzel kapcsolatban majd felkeresem a futós topikot.)
    csütörtök: "B"
    péntek: "A"
    hétvége: pihi

    A törzs persze a felsőtesthez tartozik, de csak így tudom ésszerűen nagyjából félbeosztani.
    A sorrend elég furcsa, de mivel a lábat gyakorlatilag háromszor edzem egy héten a futás miatt, így próbálok elég időt hagyni a regenerálódásra. Arra gondoltam még, hogy az egyik pihenőnap lehetne a futás utáni napon, de ez majd kiderül. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány héten sikerült úgy edzeni ahogy az edzéstervemben szerepelt. :DDD A sorrend természetesen kötött, csak az edzésnapok voltak véletlenszerűen elszórva egy-egy héten belül.
    Fontos, hogy a futás mellett továbbra is meg akarom tartani a láb klasszikus erőedzését.

    Szerintetek jó lesz így?
    Gyakorlatokat (egyelőre) nem írok, mert azokkal nincs gondom, illetve így is hosszúra sikerült. :)

    [ Szerkesztve ]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz brownus #12502 üzenetére

    A múltkor olyan vízimentő csajt láttam Balatonon, hogy örömmel kerültem volna olyan helyzetbe hogy a segítségére szoruljak. :D

    Mini interjú Szarka Ákossal: [link]

  • -PLevi-

    senior tag

    válasz Bannani #12567 üzenetére

    Igaz, nem ugyanaz a probléma, de hasonlóan hátizommal és lélegzetvétellel kapcsolatos.
    Két hete arra lettem figyelmes, hogy mély lélegzetvételnél (nagyjából a maximális lélegzetvétel utolsó harmadában, negyedében) apró fájdalmat érzek a hátizmom alsó részénél. Nem tulajdonítottam neki különös jelentőséget, "majd elmúlik". Végül múlt héten, edzés után olyan szinten felerősödött, hogy nem tudtam hason feküdni, mert nagyon kellemetlen volt. Másnapra visszacsillapodott, majd tegnap vettem észre hogy teljesen eltűnt. Valószínűleg a kézenállás okozhatta, csak azt furcsállottam, hogy kezdetben nem jelentkezett egyből, mert normál lélegzetvételnél nem éreztem.

    Ha már kézenállás:
    Az utóbbi hetekben valamiért úgy érzem, hogy jobban igénybe veszi a csuklóimat, kicsit fáj, pedig a mennyiség (3*1 perc) már több hónapja változatlan és mindig be is melegítem rendesen.

    Szintén két hete történt, hogy a második sorozat közepén borzasztóan elkezdett szúrni a fogam. Mondom ez mi a fene?? :Y Elég erőteljes fájdalom volt, mert az utolsó sorozatban teljesen elterelte a figyelmem az izomfájdalomról (a "jó" fajta), ami már 20 másodperc után rendesen érződik. Azóta szerencsére nem tapasztaltam más gyakorlat végrehajtása közben sem.

Új hozzászólás Aktív témák