Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz blueboi69 #91348 üzenetére

    Éppen ezért tiltakoztam az ilyen képek ellen, mert az az új fajta mentalitás, hogy "ha nem tetszik akkor görgess tovább, nem kell mindenre beszólni". Csak ugye már megjelent és X értelmes tartalomra ha töredéke esik, akkor szívunk és a színvonal is esik. De ezt honnan tudnád előre? Ez a verzió érdekelne, hogy mi alapján szelektáljon az ember.

    Van jó csoport, más, meg ilyenolyan éppen ezért lett volna saját alkotói csoportom, ahogy sok ezer embernek az országban. És persze saját csoportom emberei is csináltak nem kevés sajátot, abból egy képmutogatós úgy-ahogy működik, de értelme nincs, többi az elfekvő langyos víz. Mi néha azért csinálunk valamit, pár arccal húzzuk is egymást rendesen.

    Van amiben a gyenge is előbbre is tud vinni, sosem tudni. Ezt majd kocsmában elmesélem és sosem fogjuk megfejteni, hogy idő/értékben most akkor melyik része vitt előre vagy mennyire nem de baromi hosszú történet, ami lehet senkit nem érdekel és akkor is van n+1 nézőpont.

    Többi képlet egyszerű, most egyelőre lehet a pénz/technika része is alakul valamerre, inkább még több idő kellene, peciális ötlet (abban sem vagyok olyan erős....) és valami penge helyszínen fasza képet kattintani, majd profit :-P

    A legtöbb érdekes kép elég kemény melóval és egyébbel készül. Haversrác nyomott pld. egy előre kinézett helyen napfelkeltét, olyan szép sárgásat, ahogy illik. Egymás után minden reggel felkelt, rájött, hogy nem adja ki és ment a dolgára. Most a kerek 60. napon állt össze a fény úgy, hogy jó legyen.

    Ezekre akadnak halvány terveim, megnéztem egy csomó helyet, felírtam jegyzetbe csomó jóféle természeti eseményt. Már idén télnél tartok, aztán érjem meg :U

    Innentől még "kis" pöcsölés kellene, aztán adott időben csinálni. Na, ez lesz a legzűrösebb, de nem adjuk fel. Sokan nem egészen értem miképpen bírják csinálni, ezt emlegettem néha, haversrác is kinézett pár helyet az országban csillagfotózáshoz, marha sokat szopolt előtte technika/objektív/fotosopp vonalon, hogy mire odajut arra jó legyen. Abban az évben volt 3 felhőmentes éjszaka, az este 6-8 felé kiderült, és már húzott is le éjszakázni Gödöllőről először Komló mellé majd sötét Zalába egy jó tejút fotóhoz. Itt azért nekem akad szűk keresztmetszet. Néha lusta geci is vagyok, meg azért asszonynál is éppen elég ha most már egyre rendszeresebben lepattanok fél napokra fotós mókázni.

    Havernak is mondtam, hogy nem egészen értem mire lesz jó és miért, de pld. nemzetközi fotódiplomának legalább valami középső fokozatát most célnak kitűzzük magunknak. Mert az jó :C

    Meg mittomén, annyira nem akarom lelőni a poén mert még akármi is lehet belőle, majd egy külön posztban erről-arról beszámolok.

  • qnadam

    veterán

    válasz blueboi69 #91348 üzenetére

    az amatőr alapvetően nem minőségi kategória, bár szokszor keveredik a dolog.

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák