Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Kis nehézségek árán ugyan, de sikerült megtalálnom a szennyvizes óra termét. Nem semmi fickó tartja az órát, állandóan vigyorog. Jól érthető volt, kicsit hosszú ez a 3 óra egybe, de jónak tűnik. Összefutottam az órán angolul beszélő srácokkal. Nem nagyon beszélik a németet. Óra után beszéltek a tanárral és kaptak egy kidolgozandó feladatot.
    Kaptam egy hívást egy hazai cégtől is, akikhez az év második felében szeretnék majd menni. Tervezni kell a jövőt na. :K

    Este all you can drink parti volt 5€ belépővel. Hát voltak szépen. Meg qva hangos volt a zene, jó volt angolul ordítozni. Találkoztam ausztrál srácokkal (a kenguruk országa). A napokban láttak először havat és jeget. A bőrükön meg is látszik, hogy nem a zimankóhoz vannak szokva. Sikerült bécsben lakó diákokkal is találkozni. Azért jöttek ide, mert sokkal jobb ez az egyetem. És kisebb... Az egyik srác elmondása szerint mindenkit ismer, aki az utcán szembejön vele. Meg olcsóbb is itt az élet, és rengeteg pénzt lehet spórolni. Az osztrák egyetemista is szegény egyetemista. :D Továbbra is nehéz váltogatni az angol és német nyelvet, el kéne már kezdeni könyveket olvasni, de mindig valami közbejön. Angolból a beszédet kéne gyakorolni, a németből meg a szakszavakat. Az oroszt meg úgy ám-blokk...

    A Bodega-bárt is felmértem este. Piciny diszkó, sok emberrel. A buddym mondta, hogy év közben tele van idős emberekkel. Mivel tanévkezdő buli volt, most az átlagéletkor nem volt túl magas. 2-kor eluntam magam és hazamentem. Nem tudom hogy kelt fel másnap az, akinek órái voltak. Nálam a szerda az angolé lesz, de csak a következő héttől kezdve. Fél 11-kor azért feltápászkodtam.

    Reggeli után bejártam az eddig kimaradt irányt, elmentem Trofaiachba. Donawitz tulajdonképpen egy nagy gyártelep, nem valami impozáns látvány. Ez a voestalpine Stahl Donawitz GmbH területe. (acélgyár)

    Hazafele készítettem egy videót a lejtmenetről:
    [link]

    Az év első pulóveres tekerése:

Aktív témák