Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Óóó micsoda hosszú tud lenni egy nap. :Y

    Rathausnál megkérdeztem, hogy lehet-e támogatást kapni a várostól. (csak ősszel lehet) Aztán sikerült a nyelvintézetnél orosz csoportot váltanom és befizetni a tandíjat. (50 € sztem nem pénz érte) Tanárnő kicsit furcsán nézett, amikor mondtam, hogy otthon tanultam csak oroszt eddig. Egy csajtól el is kértem a tavalyi anyagát. Hát két hét angol kurzus után a német kemény. Azt sem tudtam hol vagyok, de azért jó néhány orosz szó előjött valahonnan a fejemből. A felolvasási képességek alapján jó csoportban vagyok, sztem simán hozni fogom a szintet.

    Szerintem van egy őrangyalom. Első hétvégén kerékpározás közben találtam egy csomag zsebkendőt. Múlt héten túrázás közben gondolkodtam azon, hogy ki kéne fújni az orrom és az úton rögtön találtam egy zsebkendőt. Ma otthon hagytam a telefonomat és nem tudtam mennyi az idő. És találtam az úton egy szakadt pántú órát, ami tökéletesen működik.

    Úgy néz ki nincs semmi akadálya annak, hogy eseti munkát kapjak az egyetemtől. Csak pár papírt kell kitölteni és leadni egy irodában. Nem lenne rossz, de viszont ez nem biztosít fix havi jövedelmet.

    Délután találkoztam a buddy-mal. (Tóbi) Érdekes egy figura. Sört iszik cigivel, ez ám az egészséges életmód. A beszéde érthető, de hallottam már szebben beszélő embert is. Egy sörre meghívott. Utána viszont állhattam életem legdrágább sörét. (4,2 € :Y ) Végül is ha potyaitalt is nézem, akkor nem volt drága ez az egy liter sör. De végre sikerült egy hosszabb beszédet is folytatni egy helybélivel.

    Kilátás a Schwammerlturmból:

    Este meg belefutottam az újdonsült török szobatársamba. Eljött ide tanulni matekot, fizikát, meg kémiát. :Y Jól beszél németül.

Aktív témák