Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bghistvan

    senior tag

    Üdv, sziasztok!
    Nemrég vásároltam és üzemeltem be egy Cata-F-2060 slim hagyományos egymotoros páraelszívót a konyhába,
    és egy alu flexibilis csővel a központi elszívóba vezettem el, mivel korábban a költözés előtt is így volt megoldva más által, (bár elég vakfolt az erre vonatkozó lehet vagy nem lehet szabályozás)...viszont a központi elszívó nem volt működtetve az egész házban...,egészen a hét elejéig.. azóta a nap 24 órájában folyamatosan megy, és nyílván ha nincs is bekapcsolva a páraelszívó, akkor is egyfolytában szívja a levegőt kb annyira mintha egyes fokozaton folyamatosan menne.... ráadásul a fürdőszobában lévő fali ventilátoron is keresztül szívja a központi elszívó a levegőt.
    Minimális zajjal jár az egész, de nem is ez a legnagyobb probléma..... hanem az, hogy sehol nem látok az egész lakásban levegő befúvó vagy lég beáramló rácsot vagy csövet, tehát kvázi a központi elszívó 0-24 szívja ki a levegőt a lakásból.
    Mivel hidegek vannak, a nyílászárók be vannak csukva, és éjjel mivel alszunk persze hogy nem szellőztetünk.
    A kérdésem az lenne, hogy a folyamatosan működő központi elszívó elszivhatja-e a lakásból az összes oxigént, ha nincs levegő beömlő nyílás sehol, fennállhat-e fulladás veszély?
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák