Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    én is most kezednék bele a htpc épitésébe
    eddig is valami olyasmi volt
    bár inkább csak barkács
    bár nekem a hétköznapi hazsnáltot is ki kell birnia, igy photoshop, 3dmax, autocad, dvd irás letöltések, tartos üzem, kodolás jobra balra stb
    de egyszerüen minnél jobban nézelödök olvasgatok annál jobban elbizonytalanodok
    rögtön az elején
    intel vagy mad viiv vagy live?
    árban alig van vagy nincs is kül
    alaplapbol is milyen márka? nálam egyenlőre maradt az asus és a gigabyte a ringben, asusnak elég szegényes az amds kinálata mini atxböl gigának kicsit bővebb
    integrált vga nem feltétel max kap valami x500as karit vagy ilyesmi :)
    na meg a házakat is elnézve
    vagy megfelel az igényemimnek, de iszonyat drága, vagy ép hiányzik rola valami, nem 12 cmesek a venti helyek, nicns 3.2 es elölapői panel(kártya olvaso szempontbol kötelező lenne pedig)
    szóval tanácstalan vagyok már megint
    holnapi programon az lesz hogy végig bujom ezt a forumot :)
    addig is giga és asus termék paletábol ajálhattok ki mit venne mini atx formátumban és miért.
    (mod: az alaplapnak meg kell felelni ilyen kritériumoknak: sata2,optikai spdif out, vagy belsö spdif out csatlakozó,min 6db usb2.0,1db pci ahová a tunerem befér, továbá nem árt ha ddr2 es és pci-e foglalata is van,s-video vagycomposit videko kivezetés,a lényeg hogy teljes értékü és gyors pcnek is lehesen használni, játék nem szempont, ritkán játcok akkor is régebi gamekkel
    én meg rohangálok házakat nézni
    [link] most pl ö megragadta a fantáziám, nem pont htpc de elég használhatónak tüne számomra


    [Szerkesztve]

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz beencee #1070 üzenetére

    Samsung vinyok legalább olyan halkak ha nem halkabbak mint a noti vinyok
    legalábbis bent a boltban rendszeresn kikapcsolom a gépeket bekapcsolás végett mert egyszerüen nem hallom hogy megy a gép, csak ha ránézek akkor látom a ledekböl hogy ezt már bekapcsoltam egyszer :D(már ha olyan gépet rakunk öszse ahol a megrendelö igényes és nem sikitó üvöltö gépet rendel ahol az északi hidtol kezdve a vgan sa tápon át mindne ordit a gépben)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    NA a nagy diszkurzisban essen már szó a lapokról is :D

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    thx a tipeket
    én is nézegettem ma kcisit
    igazság az nem döntöttem még
    de 2 konfigot is össze pakoltam
    a p4:
    [link] lap egy 2.8 as duo core p4 procal 1 gb ram társaságában
    az Amd:
    [link] lap egy AM2 3800+x2 a64 társaságában ugyna csak 1 gb ddr társaságában
    aza a baj lapok terén nagyon bizonytalan vagyok, nézegettem gigabyte oldalát meg asusét is és nem igazán tudtam eldönteni melyik mATX es lap is az erösebb
    ezekröl sajna nem igen lelni fel tesztet, de mingyá turok egy kicsit
    az biztos hogy az amds proci sokkal drágább, ellenben ott a lap olcsobb
    házaknak eddig 2verzio jött szoba:
    anteck nsk2400 (esetleg Fusion)
    silverstone lc20
    Apevia X-Qpack [link]
    az apevia kicsit kilog a sorbol, de ö a legolcsobb és egy 420w os táp is jár hozzá
    utána jön az antek nsk2400 de hiányolom rola az elrejthetü csatlakozokat, lcd beépitési lehetőséget és hogy az 5.25 ös helyere nem igen paszolna se a fehér se a fekete optikai meghajtó és kártya olvasó
    silverstone már csak azért is vonzo mert atx lap is elfér benne, takart minden rajta, de csak 8 cm ventik férnek el benne. nomeg az ára kcisit vissza tart :(
    szal jo mert egyre tanácstalanabb vagyok :W :F

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    Ez a silverstone lc16 m feketében elég szarul néz ki
    nem is kéne fuj :D

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    wow
    ki gondolta volna
    egész jónak néz ki
    [link]
    asrockbol adunk el a legtöbbet, és eddig 1et sem hoztak vissza
    bár nem egy tuning lap de nem is kell hoyg az legyen
    a lényeg a nagy sebeség és a megbizhatóság

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz atuci #1108 üzenetére

    hali
    jövö 7 re lesz
    most csak a kis tesorol van áram (nf4g)
    az 14+tréfa nálunk
    ez sem hangzik roszul egyébként.

    amugy meg van a procim
    am2 3800+ x2
    teheát ehez keresem most már a legmegfelelöbb mini atx lapot

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz beencee #1110 üzenetére

    jol hangzik
    teszt is van rola mit tud az nvidia 6100-430 kombohoz képest?
    bár szux mert már az am2 es kocka meg van(cska azért lett am2 mert olcsobb mitn a 3800+ os 939 x2 :D) és a ddr2 is olcsobb mint a ddr1
    ilyen feltételek mellet nincs ellenemre az ujabb technika még ha nem is hasit anyival jovan, vagy hát söt..

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    Nagy az én gondom
    egyszerüen nem találok az inyemre való házat

    amugy a vas magja már meg van, épp msot telepitgetem :)
    (asus a2npv-vm deszka
    am2 3800+ x2
    2*512@667 kingston
    250gb samsung sata2
    a pikantéria az a dologban hogy per pill egy artic pro64 cooler van rajta, a mostani házamba is bajosen férne be nem hogy egy htpc házba:D
    (pedig épp azt néztem hogy ha beférne az antec nsk2400 be akkor a ventit le is vehetném rola, ott van mellete a 2*12 cm ami jól átszelöztetné :)
    bár lehet egy kis modolásal beférne.. de nem tudom, sok kedvem van modolni egy 30 ropis házat :D


    a legnagyobb bajom az a htpcházakkal hogy iszonyat drágák, vagy mindegyikben csak egy kis idegesító dolog van, mint pl 6 cm es ventik, nem standard gyenge táp, nincs elöleapi 3.2 stb már ott tartok hogy neki állok én hegeszteni egy házat, boltban ugyis dugig vagyunk szar házakkal, ithon itt a co gép, már csak egy ügyes kéz és jo fényezés kell és kész is :D

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    nekem karácsony óta megy egy antec nsk2400 es házban egy asus m2n-pv lap 3800+ x2 procival
    a tápot itt a forumon adtam el valakinek és egy 500w os q-techre cseréltem
    a ventiket mindenhonan számüztem és zalman okra cseréltem(kereken 3db 12cm van a házban) 1 a tápban 2 a ház oldalában
    minden ventit az alaplap vezérel.
    a proci hütő egy artic cooling pro 64 höcsöves hütőtorony amiről leszedtem a ventit és gyakorlatilag passivként üzemel (3800+ x2 alatt) sajnos a ház tetejére kellet vágni 2 nyilást hogy a hütő legvége is kiférjen :)
    terhelés alatt a nyri hőségben is ritkán érte el a 60fok közeli értékeket bár ilyenkor azért a 2 12c zalman már bő 1500rpm fölött pörgött
    gyakorlatban alig érik el az 1000ret is és hangtalan a gép.
    vga nak a beépitett 615 est használom dvi on, és a beépitett tv outot compositon (csak igy működnek 1*re) egy tunerel van egyedül kiegészitve és egy spdif panelel az optikai (toslink) csatlaközó miatt, mivel egy digitáis házi mozi erösítőre van kötve.
    egyedüli hátránya hogy a tunernek nincs hangja csak ha analog módban is rákötöm az erősítőre, ugyan igy a bemenetekkel(mivel gitározni is szoktam és az is erre van kötve)
    a régi asus a7n8x-delux lapom tudta ezt is azonnal digizni (jo kis soundstorm..)
    hely nem sok van benne de elég jó a tér kihasználása
    ami bosszant hogy nem kapni olyan dvd írót ami szinben megy az elölapjához, illetve hogy nincs elölapi firewire csatlakozó, és 3.2 es hely (pl kártya olvasónak)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Enszuke #2111 üzenetére

    samsung 250 sata gumi felfogatásokkal az élén álva
    én gyakorlatilag csak akkro szoktam hallani a vinyott ha a virus irtó fut és erösen seekel..
    a hangtalan alatt azt értem hogy a környezet zajához képest(még hajnali 2 kor is ,és külvárosban lakok erdös övezeten) elhanyagolható az a zaj amit kelt a gép.
    egy másik standard mai (775 am2) géphez képest egy lopakodó
    a zalmanokon van egy kis ellenálás amit hozájuk adtak, anélkül hangosabbak igaz akkor képesekakár 2000rpm re is
    1000ig nem igen hallani öket, 1000 felett is a levegő fütyülése üti meg a fülem a négyzethálos gépházon keresztül ahol fujnak

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz Tommaso #2339 üzenetére

    a fmes hatás tulzás
    inkább olyan matt fényezett ezüst de nem vészes
    egyeül az zavar hogy nem lehet feketében kapni mer rohadtul nem paszol semmilyen 5.25 egység szine bele(meg egy kib@szott 3.5 hely lehetne rajta hogy ártya olvasot tegyen bele az ember ha már nem integráltak bele...
    meg számoma volt még egy ami hátrány volt : alacsony, nagy höcsöves hütük nem fértek be
    végül az artic coolingnak a 64 freezer ment bele, écs igy csak 2 ovális lyukat kellet vágni a tetejére hogy a öcsövek végei kiférjenek
    ellenben igy a proceszor pasziv hütésel megy benne, a 2 12 cm es venti elé légáramot generál benne (amd athlon x2 3800+) max erhelésnél is a nagy nyári hőségben 55fok volt a proci mag, a ventik pedig 1000 és 1400rpm en mentek(cserélve letek a gyáriak zalmanokra és igy van fordulatszám mérés, meg az alaplapi qfan vezérlés) egyébként olyan 700-1000 között üzemelnek 50 fok alatt
    öszeségében elégedett vagyok vele, csak ezek az apróságok voltak
    a köv projekt az lesz hogy valszeg lefényezem feketére az elölapot, pirosra cserélem a világitást benne, és vágok rá egy 3.5 ablakot valahová, vagy ha me tudom oldani akkor 1 optika marad csak benne és oda lesz rakva egy elölapi panel amin van kártya olvasó

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés