Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fraba

    aktív tag

    válasz Osibaa #7554 üzenetére

    Nem a videókártyán keresztül szeretném etetni a kicsikét jellel. Mint említettem, a belső hálózaton keresztül - UTP kábelen keresztül - streamelné a TV az anyagot a gép vinyójáról, és jeleníteni még azt, a kijelzőn. Még hangkábel sem kell. Tisztában vagyok vele, hogy nem elég a P1-P4, de nem is a hagyományos módon akarom üzemeltetni a dolgot. Konkrétan arra gondoltam, hogy a TV-t tartó állvány hátára felcsavarozok egy alaplapot memóriástól, processzorostól, meg egy vinyót, meg egy tápot és kész. A TV-vel nyílván össze lenne kötve a videókártya, és úgy használnám a TV-t, mint egy megjelenítőt. De csak arra az esetre, ha a letöltéseket kell managelni. Ilyen boxokat nem terveztem vásárolni, mivel a TV tartó konzolon lesz a gép elhelyezve, senki semmit sem látna belőle. Erre viszont akár egy P2 is elég lenne (ha leszámítjuk, hogy az meg nem kezeli az 1TB-os vinyót) .Szóval a hely, és a "szépség" nem akadály. A két legfontosabb tényező, a fogyasztás, és a zaj. Természetesen az egész ára sem elhanyagolandó, de ha azon múlik egy ötöst még rá lehet dobni a végösszegre, hogy minimalizáljuk e tényezőket. V@terán néztem alaplapot, olyan 10k körül p4es 2,x GHz-es rammal, hűtővel szereltet lehet kapni. Már csak egy vinyó kell bele ~18-20 k, és már csak drótozni kell :). Bár ez valószínűleg zajosabb lesz, és többet fog fogyasztani. De kérdés, hogy mennyivel?! o.O
    Vélemény?

Új hozzászólás Aktív témák