Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osibaa

    senior tag

    válasz szabi__memo #7487 üzenetére

    Úgy kerestem, hogy megnyitottam az árgépen az alaplapokat, ott van mellettük fénykép. A microATX-en csak 3-4 slot van és ha nem négyzet alakú, akkor a méret jó neked. :DD A chipset általában kiderül a nevéből, rosszabb esetben rákattintasz és kiírja - AMD 780G, 785G, nVidia 8200 (AMD), 9300 (intel) támogatja a HD gyorsítást és rengeteg van a piacon. (Pl. 780G-s alaplap 8-10 db van ilyen méretben.) Az Intel G41 viszont tudtommal nem gyorsítja a video lejátszást (elvileg a G45 támogatja, de én az intel chipseteket nem preferálom).

    Ahogy írtad is, ha 24/7-ben megy, akkor az ION magasabb beszerzési árát képes ellensúlyozni az alacsonyab áramszámla, a fene se tudja melyik éri meg jobban. :D Az ION mellett szól még a kis méret és az egyszerűbb (halkabb) hűtés is.

    A chipsetek fogyasztásának a tesztekben tudsz utána nézni: [link] [link] [link]

    Én 2006-ban építettem HTPC-t hasonló alapon, ahogy Te leírtad. Akkor egy brisbane procit húztam vissza (megnéztem mi a max órajel, amit 1V mellett bír és azt állítottam be rmclock-kal). Így nyitott házban elment passzívan, zárt házban viszont kellett valami légkavaró (akkoriban még nem volt választék az alacsony hűtőkből). Fogyasztást sajnos nem tudok mondani (nem volt a méréshez kütyüm), de a (majdnem) passzív hűtés nekem arra utal, hogy nem ehetett túl sokat. :)

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Új hozzászólás Aktív témák