Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    Én már csak így fórumozok: :DDD

    Viccet félretéve én azóta használom, amióta hozzáférést kaptam kb 1-1,5 hete, az új Edge-el együtt. Eléggé hit or miss sokszor, de amikor működik rendesen akkor nagyon sok időt takarít meg a használata. Ami nagyon jó, hogy a forrásokat mindig megadja ha neten keres, így könnyű ellenőrizni, de sokszor pont az a baj, hogy a forrás oldal ír marhaságokat, nem tudja a Bing eldönteni hogy egy adott forrás jó-e vagy sem. Viszont ha csak rosszul dolgozza fel a forrás oldalon található adatokat akkor könnyű ellenőrizni és még úgy is időt takarít meg ahhoz képest, hogy kézzel végigmész több SEO optimalizált szenny keresési találaton.

    Úgy érzem a leghasznosabb használati módja az adott oldalon levő tartalom összefoglalása, vagy abban való kérdésekre válaszok megtalálása. 10-20 oldal terjedelmű pdf dokumentumok, nagyobb cikkek amiket nem akarsz végigolvasni, dokumentációk, ilyesmik. Ha az adott oldalon nincs a kérdésre válasz (akkor is ha úgy kérdezed hogy ebből az oldalból válaszoljon) akkor megpróbál neten keresni.

    Másik hasznos használati módja a már meglévő adatok feldolgozása olyan formában ahogy neked kell és úgy manipulálva ahogy akarod. Pl amit pont ma csináltam, egy amerikai receptet megnyitva kértem hogy váltsa át az összes hozzávalót metrikus rendszerbe és kértem tőle egy kalóriatáblázatot is.

    Ami még nagyon tetszik, az mindenféle rövid keresés elvégzése, ha pl. egy specifikus információra keresek. Google-t használtam ezelőtt mindig és ahogy teltek az évek egyre inkább ellepte a sok SEO-optimized szenny a keresési találatokat, amikor egy több száz szavas cikkben van elrejtve az általam keresett rövid információ. Rövid, egyszavas válaszokat nem nagyon tud elrontani és sokszor extra információval egészíti ki ami egyéb felmerülő kérdéseket is megválaszolhat.

    Ami viszont tény, hogy minél specifikusabb a kérdésed minél inkább olyan témában amit amúgy is nehezen találnál meg, annál nagyobb a hibahatár.

    Szerk.: még egy dolog ami eszembe jutott, én inkább angolul használom de elkezdtem magyarul is szórakozni vele és meglepően jól működik sokszor. A működéséből nekem az jön le hogy háttérben fordítgat magyarról angolra és fordítva, azok számára hasznos lehet akik nem tudnak angolul mivel nagyon sok információ a neten nem elérhető a mi nyelvünkön. Lehet apámnak meg is mutatom aztán kikérem a véleményét róla.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz btprg #8 üzenetére

    Nem komplex dolgokat kell kérni a bing/chatgpttől hanem nélkülözhetetlen boilerplate dolgokat kell lepasszolni neki, bár sokszor akad az a szituáció hogy gyorsabban megírom fejből, mint amennyi időbe telne elmagyaráznom az AI-nak hogy mit akarok. Komplexebb dolgokra ott a github copilot, az megérti az adott projekt struktúráját amiben dolgozol, bár persze tud érdekes dolgokat generálni az is.

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz ledgeri #65 üzenetére

    Kicsit precízebben kell neki megmondanod hogy mit szeretnél. Nekem így sikerült:

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz ddekany #73 üzenetére

    A probléma alapvető forrása az, amiért Google a LaMDA-t sem tolta ki nyilvánosságra: ez csak egy language modell, ami csak megtippeli mi legyen a következő szó az alapján amilyen inputot kapott és milyen adatokkal trainelték. Tényleges tudása nincs, ez az amiért a Microsoftnál a Bing chathez létrehoztak egy middle man-t (Prometheus model) ami finomítja a paramétereket és tud keresni a bing index alapján (beékelődik a language modell és a te inputod közé).

    Jövő zenéje az, hogy hogyan fog fejlődni mind a language modell, mind a Prometheus, de az biztos hogy ennél már csak jobb lesz.

    Üdv. Johnny

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz benedekco #94 üzenetére

    Szerintem meg azt nem értik meg sokan, hogy ez nem egy mindenható tudásbázis, hanem egy nyelvi modell ami a terjedelmes tanítás által képes az adathalmazban gyakran ismétlődő információkat visszadni, de egyébként meg csak annyi a lényege hogy tud "beszélni" koherens módon. Minél kisebb a keresett válasznak a mintája, annál pontatlanabb (tehát minél inkább niche a kérdés, annál inkább produkál kitalált dolgokat). A fenti példát pl. honnan kellett volna összeraknia? Nincs neki betanítva az 1966-os Utószezon film scriptje, és erről az idézetről nem beszélnek emberek az interneten, google keresés is csak ezt a topikot hozza be egyetlen találatnak. Ilyenkor is megpróbál a nyelvi modell összerakni egy választ kontextus alapján, mert így működik, input alapján generál egy outputot, a fejlesztők pedig nem kezelték le ezt a specifikus témakört a "nem tudok válaszolni" template-re.

    Ha viszont a Bing AI-t kérdezed meg, mondani fogja, hogy nem tudja, mert annak van validációs rendszere ami a bing keresési indexszel van összekötve.

    Szerk: Kihalok :)) Egy pár napja kérdeztem meg róla binget, akkor még azt mondta hogy nem tudja, de a topikban levő komment miatt megtanulta a ChatGPT baromságát :Y :C

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák