Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    senior tag

    válasz FBLLMAG #54421 üzenetére

    Onnan indultunk, hogy szerinted 40 lm/cm^2-et tud a COB. Írtam példát, hogy ez nem igaz.
    Aztán írtad, hogy rossz a hatásfoka, szerintem a 100 lm/W nem olyan rossz, vannak jobb ledek is, de rosszabbak is.
    Aztán írtad, hogy csíkról beszéltél. Szerintem meg mindegy milyen alakban vannak a chipek, teljesítmény van meg cm^2 akármilyen alakban.
    Aztán írsz a fókuszálásról. COB led esetén nem nagyon van szó fókuszálásról, nem arra való, nem is nagyon alkalmas rá, ezért nem csinálnak olyan lámpákat. Miért hoztad ide ezt, mi köze a lm/cm^2-hez?
    Ezt a mondatot meg nem is értem: "Mint szórt fény, rendben van, ill. volna, mert azért 0, valamennyi lm fényáramot is nehezebb ezekből kihozni."
    Aztán jössz a hűtéssel. Persze hogy 100 W-os ledhez kell a sok hűtés, de ez pont úgy igaz 3 db XHP70-re is, ami szintén kb. 100 W. Nem volt szó fejlámpáról, mint ahogy 3 db XHP70 esetében sincs erről szó, főleg nem maxon hajtva. Viszont kisebb COB ledeket már tesznek fejlámpába is, egy 3 W-os kb. 1 cm^2, ez is messze meghaladja az általad írt 40 lm/cm^2-t.
    "100 W 16 cm^2 felületen. Gratulálok."
    Ezt megint nem értem, mihez gratulálsz? Ilyet gyártanak, nem én terveztem, nekik gratulálj.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák