Aktív témák

  • Hequila

    őstag

    Halaj mindenkinek!
    Biztos mindenki halott már egy halom lámer történetet, én is ezeket készülök bővíteni.
    Néhány napja történt, hogy az egyik osztálytárs bejelentette:
    -Vettem egy baszottjó gépet, duálos alaplap, benne 2db 1800 -as XP processzor, 1 GB DDR........
    Nekem elég gyanus volt a dolog, ezért vetemedtem arra, hogy megkérdezzem tőle, hogy össze van-e kötve a L5 -ös 4-es hida (mert ugye enélkül XP-t nem lehet duálba rakni tudomásom szerint). Ki lehet találni, hogy mi volt a válasz: NEM. Ezek után én:
    -És akkor hogy raktad bele a két processzort?
    Mire ő:
    -Hát megfogtam az egyiket, beraktam a foglalatba és elfordítottam azt a kis kart. Ezután a másik procit is megfogtam azt is beraktam a másik foglalatba, és ott is elfordítottam a kis kart.
    Ezek után már jobbnak láttam, hogyha nem kérdezek semmit, mert úgy is én lettem volna a hülye. Ezután jött oda egy másik hasonlóan hozzáértő gyerek, aki ha meghallja az ''overclock'' kifejezést, azt hiszi, hogy a legújabb számítógépes játékról van szó (szerintem ilyet is ismer mindenki :) ), és az is elkezdett oktatni a duálprocesszor behelyezési módjáról. Még elkezdett poénkodni is:
    -Mi lenne, ha egy foglalatba raknánk bele a két processzort?

    Na erre varjatok gombot. :O
    Az a legszomorúbb, hogy egyre több ilyen van, és olyan dolgokról van szentül meggyőződve (és emiatt hülyének is nézi a másikat), amikről halvány lila fingja sincs.

    Na csak ennyit akartam

    Ahoj!

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

  • WN31RD

    addikt

    válasz Hequila #1 üzenetére

    Egy lehetséges magyarázat: Valójában Athlon MP-t vett a gyerek, mert ezt adtak neki a boltban (érthető módon) a duálos alaplapja mellé, de az ő fejében valamiért az XP maradt meg, és ezt mondogatja. Ha tényleg csak erről van szó (XP/MP keverés), az még nem jelenti azt, hogy totál idióta. Ettől függetlenül még lehet hülye, és az is lehet, hogy valami teljesen másról van szó, de szerintem ez a legkézenfekvőbb magyarázat.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Hequila

    őstag

    válasz WN31RD #2 üzenetére

    Nem hinném, hogy MP lett volna, mert amikor ezt vette (október körül) akkor még nem nagyon voltak MP -k a piacon, és saját bevallás szerint 20 rongyért vette darabját, és ez is kicsit kevés lenne MP-re.

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Hequila #3 üzenetére

    Már több hónappal Október előtt lehetett kapni 1800+MP procit. Nekem kb. június-július környékén volt ilyenem 23-ért off-úton.

  • kgb

    tag

    válasz Hequila #1 üzenetére

    Abban az időben amikor meg a 850-es Quantum nagy szam volt, akkor a haverom buszken meselt hogy neki biza elszallt a winyoja.

    Tapot forditva, menet kozben

    Gari lejart, valakitol elektronikat vett jo sok penzert.

    Ra ket honapra megint elfustolt :))

  • lao ce

    aktív tag

    akkor en meg magamat beszelem ki.

    alkatreszmegrendeles az internetrol, haz megvetele lokalis bo'tban. osszeszereles. minden megy, kiveve a dvd-t nem ismeri fel. kiprobaltam masik madzaggal, semmi. de, az ide1-en megy. hdd sem megy ketton. bios, double check: ide2 = enabled. load failsafe defaults. nope. ide1-en megy hdd+dvd, gyorsan install winme, par jatek csak hogy a lelkesedesem megmaradjon csere elott. 4-6 ora mulva kezdtek gyanusan mukodni a dolgok, a kikapcs gomb resetelt, fagyasok, stb. egyszer csak a videokartya egy boot utan tonkrement (masik gepben sem volt jo). fejemet a falba vertem. jo. alaplap visszakuld ($20, komment: IDE2 rossz), videokartya visszkuld ($20, sajnos rossz volt).

    uj alaplap megjon. osszeszerelem. ugyanaz, IDE2 nem mukodik. telefon a bolt szervizebe: 'OK, en vagyok a hulye, ilyesmi nem letezik. hol van a magic jumper?' iranyitottak a telefonon keresztul: kabel csere. upgrade bios. bios beallitas, ellenorzes. hdd rakotes ide2-re. sehol semmi. OK, mondta tag (nagyon rendes volt) ez egy szeria hiba, a az uj alaplapot ellenorizzuk mielott kikuldjuk. visszakuldtem a masodik alaplapot ($20).

    harmadik alaplap megjon. en mar total elveszitettem a lelkesedesemet. osszeszereltem epphogy csak ami nagyon szukseges. mukodik minden. jo, lefekudtem aludni. masnap reggel radugdosom a maradek vackokat (cd hang, usb stb). ide2 nem megy. leellenoriz: igen. a HAZ usb csatlakozoja a hibas. ha az be van dugva, nem megy az ide2 (alaplaphoz kapott usb csatival jol megy).

    tanulsag: addig b*szogatjak az esemenyek az embert mire mar nem tud orulni semminek.

    nicht kompot

Aktív témák