Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobaljov

    senior tag

    válasz Kiralybali #7753 üzenetére

    Köszi az infót, a "speciális eszköz" magyarázat kapcsán megemlíthető az Onyx T68 (és M96) aminél megoldották, hogy legyen Play is (bár az csak 4.0-ás Android és jóval drágább).

  • tt124307

    tag

    válasz Kiralybali #7753 üzenetére

    Hát a Wayteq lerázó stílusából nekem is kijutott. Rákérdeztem a gyors merülésre, magas fogyasztásra és az a választ kaptam, hogy ez így rendjén van:

    "Az xBook-60FL készülék éppen az Android rendszer miatt nagyobb energiafogyasztással működik, mint a hagyományos e-könyv olvasó készülékek. Az e-ink kijelző technológia miatt természetesen egy átlagos táblagéphez képest az energiafogyasztás kisebb, ám az Android rendszer akkor is dolgozik a háttérben, amikor a készülék alvó üzemmódban van. Így tehát nem várható el ugyanolyan hosszú üzemidő ettől a készüléktől még kikapcsolt háttérvilágítással és wifi használattal sem, mint a korábbi e-könyv olvasók esetén."

    Ezek szerint akkor itt egy e-ink kijelzős tabletről beszélünk leginkább, ráadásul az eddigi jó gyakorlattal szemben rootolva sincs, tehát ha nagyon javítani sem lehet a helyzeten, vagy nagyon pörög a két Cortex-A9 mag vagy egy kicsit kevésbé.

    Én a magam részéről levontam a tapasztalatot, kicsit elhamarkodtam a választást, nem vártam meg a teszteket, visszajelzéseket. :W Biztos van olyan célközönség, akinek szükséges van erre a vasra is, én úgy gondolom, hogy egy ebook olvasó legyen inkább kevésbé funkciógazdag de ezzel szemben ne kelljen már 3 naponta a töltőre dugni azokért a képességekért, amiket egyébként nem használnék.
    Ja és azért lássuk be, hogy mert valami Android nem feltétlen kell fogyasztania is (főleg deep sleep-ben), példa erre a Nook ST, ami "altatva" akár hónapokat is jól elvan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák