Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marpad87

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég vásároltunk egy Samsung UE32EH5300 LED Smart Tv-t. Röviden vázolnám a hálózati felállást.

    Van egy Cisco márkájú kábelmodemünk, ami Wi-Fi router is egyben. Ehhez a routerhez vezetékkel csatlakozik 2db asztali Windows 7 számítógép, egy Laptop Wi-Fi-n keresztül (Vista) és maga a Smart Tv egy Samsung Wi-Fi adapterrel. Ez utóbbi kettő kiválóan látja egymást, működik a tartalommegosztás AllShare programon keresztül.

    Viszont a két asztali gép az istenért sem látja a Smart TV-t, és a TV sem a két gépet. Hiába megyek végig az AllShare program beállítási varázslóján, egyik számítógép sem látja a TV-t.

    Viszont a számítógépek egymás között tudnak fájlokat megosztani, tehát a hálózat jó. Mindhárom számítógép látja egymást.

    Tudtok nekem segíteni ebben, hogy végre működjön? Borzasztóan idegesítő, hogy nem működik a megosztás.

    A segítségeteket előre is köszönöm!

  • marpad87

    csendes tag

    válasz suste #348 üzenetére

    Próbáltam a tűzfal kikapcsolást, eszközök újraindítását. Sajnos nincs siker. Egyébként a tűzfalon átengedtem a Samsung AllShare programját is. De érdekes (vagy inkább szomorú?), hogy egy elavultabb operációs rendszernél (Vista) azonnal és minden gond nélkül felismerték egymást az eszközök. Windows 7-nél pedig ha megfeszülök se tudom megoldani a dolgot.

    Nagyon örülnék még tippeknek. Sajnos a Samsung Magyarország ügyfélszolgálatosa egyáltalán nem bírt segíteni. Csak azt szajkózta, hogy DLNA képesnek kell lennie a Smart TV-hez kapcsolódó eszköznek.

    A neten talált DLNA Windows 7 leírások alapján működnie kellene a dolognak, mégsem teszi... Szörnyen ideges vagyok miatta.

    Remélem, tud valaki segíteni!

  • marpad87

    csendes tag

    válasz suste #351 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, de sajnos nem működik egyik sem. Továbbra is az a gondom, hogy nem látja az asztali gép és a tv egymást. Végigmentem lépésről-lépésre a WMP média szerver beállításokon, de a folyamat végén ott sem találom a "Helyi hálózat és "Teljes hálózat" listában a TV-t.

    Megpróbáltam a Samsung PC Share Manager-el is, az sem hozott eredményt.

    Kicsit hülyén hangzik, de úgy néz ki a dolog, mintha két hálózatom lenne. Egy vezetékes és egy vezeték nélküli és a kettő nem tud kommunikálni egymással. Pedig ahogy előbbre is írtam az összes gép egy Cisco kábelmodemhez csatlakozik (ami router is egyben), és a gépek közötti fájlmegosztás kiválóan működik belső hálózaton.

  • marpad87

    csendes tag

    válasz suste #356 üzenetére

    AllShare programmal a számítógépről is tudsz tartalmat lejátszani a TV-n. Elindítod a gépen a filmet/zenét/képet, aztán lejátszás közben klikk a "lejátszás ezen" gombra. Vagy már egyből úgy indítod a lejátszást.

    Tisztában vagyok vele, hogy a TV nem szerver, hiszen az nem is tárol tartalmakat, nem is lenne hol tárolnia. Az csak egy lejátszó. De mint ahogy a laptopról (Vista) látom a TV-t és tudok is a számítógépről lejátszani tartalmat rajta, úgy kellene látnom az asztali gépen is. De nem látszik az asztali gépen és a TV "menüjében" sem az asztali gép. Hiába van beállítva a DLNA (média szerver) Win7 alatt, egyszerűen nem működik a tartalommegosztás. AllShare programmal a beállítás varázsló végén úgyszintén nem látszik a TV az elérhető eszközök listájában. Ugyanezek a beállítások azonnal működtek a Vistán laptopon, szóval tudom hogy kellene kinéznie a dolognak, mit kellene látnom Win7-nél is.

Új hozzászólás Aktív témák