Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #84 üzenetére

    Pontosan melyikre gondolsz ?
    Voltcraft Energy Monitor 3000 ?
    Úgytűnik a Voltcraft nevezéktana nem túl egyértelmű, legalábbis elég hülyeség, hogy 3000-s számmal látnak el több mérőt is, pl: [link]
    Ezekszerint van Voltcraft Energycheck 3000, Voltcraft Energy Monitor 3000, meg Voltcraft Energy Logger (3500) is.
    Mi a francnak "Check", "Monitor", meg "Logger" is ? :(

    De ha jól sejtem, hogy erre gondolsz: VOLTCRAFT ENERGY Monitor 3000 [link] - 10950 (vagy a Conradban olyan van, hogy ENERGY CHECK 3000 ENERGIAKÖLTSÉG-MÉRŐ [link] - 11000), akkor már inkább megérné 12e-ért egy ENERGY LOGGER 4000 [link]
    Ez gyakorlatilag PC-re is köthető (SD kártyával) !
    És elég komoly dolgokat tud úgytünik, pl.:

    Az Energy Logger 4000 rögzíti a foigyasztást max. 6 hónapig a memóriában - a bewgyűjtött adatok kényelmesen, közönséges SD-kártyával komputerre vihetők további analízis és tárolás céljából. A kényelmes grafikus szoftver vizualizálja a költségeket max. 10 fogyasztóig
    A háromsoros kijelzőn a fogyasztás mellett a hatásos és látszólagos teljesítmény is leolvasható, valanmint a CosPhi, áram, feszültség, és a Min-/Max értékek. A kijelzést váltogatni lehet a mért és a kumulált értékek valamint a költség előrejelzés (hó, év) között.

    Ileltve ez pontosan hogyan működhet: A készülék megállapítja a fogyasztó bekapcsoltsági idejét is.
    Pl. tudja azt is, hogy ha jobban fogyaszt az eszköz (x W felett), csak akkor veszi bekapcsoltnak, és a pár W-os készenléti fogyasztást meg nem ?
    Csak az írja ki, hogy mennyit volt bekapcsolva, vagy azt is, hogy pontosan mikor ?
    Mert ha az utóbbbi, akkor jó lenne arra is, hogy figyeljem, hogy pontosan mikor van éjszakai áram.(Erre eddig egy külön, PC-re mondjuk soros porton köthető áramkört akartam összerakni.)

    Pontosságát viszont nem tudom, de az talán lehet, hogy kicsit pontatlanabb a régi 3000-snél, az új funkciókért "cserébe".
    Mikori kiadású a 3000-s ?
    Mert ez a 4000-s elvileg új modell.

    MOD:
    Ja találtam olyat is, hogy VOLTCRAFT ENERGY CONTROL 3000 USB 2 [link]
    Jó dolgokat tud, csak hát 30e...
    MOD2:
    Most nézem, hogy ez valami konbinált darab, A Sensor 2 érzékelő infra egységgel figyeli a fogyasztásmérő forgó korongját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák