Keresés

Aktív témák

  • sztyui2

    őstag

    válasz Terapeuta #14775 üzenetére

    Jah, hát én nagylátó alatt Sigma 10-20mm-re gondoltam, ami 120k körül van.Makró alatt meg egy 105mm F2,8-ra macro-ra, ami szintén nagyon, de nagyon drága, ezért írtam, hogy nagyon sokáig esélytelen számomra ilyen obik beszerzése.
    Egy sigma 17-70 F2,8 jó lenne alapobinak, de az is 70k. Ezért marad a 25k-s 50mm F1,8.
    koxkids:Igen, profi felszereléshez ki kell nyitni a pénztárcát rendesen. Ez mindenhol így van, csak sajnos a fotográfiában, a nem profi is eléggé drága egy átlagember számára.
    Egyébként nem kell profi obi. Egyáltalán szóba se jöhet, mert kurvadrágák. És vázvásárlás után, éppen hogy lenne pénz 2db "musthave" obira.Egyébként nem profi obiból is ki lehet hozni olyat, hogy a képét nem nagyon lehet megkülönböztetni a profi obival készült képpel.
    Én már bőven meg lennék elégedve egy vázzal az említettek közül, és a két obival. Utána már jöhetne a jogsi, és majd utána foglalkoznék az egyebekkel, mint például a vaku, vagy a portrémarkolat.
    koxkids:A bulifotózásról annyit, hogy múltkor voltam Belga koncerten, és a "helyi bulifotós" egy sima gagyi kis fuji-val, és a beépített vakujával kattogtatott, aminél a mostani Sony H50-em is jobb.A bulifotóhoz tényleg nem kell nagy minőség, mert nincs követelmény.
    Egyedül egy pótakksi kéne a mostani gépemhez(mert a vaku elengedhetetlen, viszont nagyon meríti az akksit), és elvben én is mehetnék gagyi minőségű partyfotókat csinálni.
    Az már más kérdés, hogy kinek tudnám eladni a fotókat. Mert a csávó kapcsolatban van gondolom a nightnews-al, és oda fel is kerülnek a képei. Valaki pedig tutira fizet neki...

Aktív témák