Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marvinyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni a továbbhaladáshoz. bár mialatt kutattam ami után kerestem elég sok spoilert kaptam, de tán már nem számít. Remek játék így is. :-) Ettől függetlenül igyekeztem minél kevesebb információt megjegyezni, úgyhogy lehet írok bolondságot, pardon.

    Ami megvan (spoilerek miatt a biztonság kedvéért offtopicban):
    Asylum Demon, Bell Gargoyles, Capra Demon, Moonlight Butterfly, Taurus Demon.

    A problémámat jelenleg a Stray Demon okozza, mert az egy dolog, hogy maximum két ütésből halott vagyok (ok, ebben a játékban melyik ellenfélnél nem? :-D), de minimálisat sebzek rajta. Sorcerer/Pyromancer keverék vagyok Tin Banishment Catalyst-al (Lenyúltam Blighttownból egy sprinttel) és 0-s pyromancy flame-el. Depths-ig még nem jutottam el jelenleg, hogy tovább fejlesszem. Előbbit használom mint fegyver, és elméletileg ez nem épp a legjobb ötlet, ezért változtatnék ezen. Mi lenne ajánlatos? 12str,12dex-en és 18-as inten vagyok jelenleg. Az említett Demonra 41-et sebzek a Catalysttel, és 200-at a Heavy/Great Heavy(?), (hirtelen meg nem mondom) Soul Arrowwal. 100-at a Fireballal, amik fölöttébb kevés, hogy bármit kezdjek ellene.

    Mivel odáig nem jutottam, ezért nem tudom, hogy Shiva csak Blighttownban árul majd cuccokat, vagy már Darkrootban is tudok tőle venni ha csatlakozom a Forest Hunterhez? Illetve a Prepare to Die Editionben továbbra is Sin jár érte (Pontosabban a főnökkel való beszélésért)? Számít ez egyáltalán valamit?
    Uchigatana-ra gondoltam talán, mint fegyver, vagy nem tudom mi lehetne a jó választás.

    Valami jobb fegyver nélkül pedig azért nem vágnék neki a Depths-nek se, hiába tudom úgy, hogy az elméletileg könnyebb terep mint az Asylum másodjára.

    Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    Köszi a válaszokat. (Nyomokban spoilerezek, a 2. részről is, de mobilról, nincs tagelés, pardon)

    Démonnál nem a sebződés a bajom, elkerülni általában sikerül a támadásait. Én nem ütök rá eleget, kb. 1000+ HP-t kéne levinnem 40-50 esével, ennyi marad miután minden varázslatom ellőttem. Csak azt hittem van valami kar, item, vagy ilyesmi ami be tud segíteni
    (mint a kettőben a Lost Sinnernél a fáklyagyújtást, hogy rajta maradjon a lock, ami nagyban segít)

    (egy előző próbálkozásnál is itt adtam fel, csak akkor melee karival a black knightokra sebeztem így, és Asylumban nincs hely ugrálni. Pajzs/Stamina meg nem fogta meg eléggé a csapásait, hogy hosszú távon bírjam, és ezen - meg a framedropokon - felhúzva magam elkezdtem a 2-t, de csak visszatértem az 1-hez, mert ott meg a vaksötéthez nincs kedvem egyelőre, nem mintha Blighttown világosabb lenne, és még torch sincs :-D)

    A cuccokat megszereztem (rusted iron ring, perticural(?) doll), de akkor megyek tovább Hydra1-Sif-Depths útvonalon, majd elagyabugyálom később :-)

    A merchantot nem szívesen csapnám le, de ha Shiva nem árul, lehet így fog járni. Undead Burg környékén úgysem lesz már dolgom :-)

    Köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz MageRG #1378 üzenetére

    "1. Bellowing Dragoncrest ring: attól a varázslótól tudod megvenni, akitől a great soul arrow-t is."
    Pipa. Jelenleg ez meg a Ring of Favor and Protection van rajtam (stamina/hp/equip load). Utóbbi tudom, nem egészen sorc/pyro gyűrű, de egyelőre jó szolgáltatot tett. Utóbbinál olvastom, hogy eltörik a leveszem. Ez azt jelenti, hogy dobhatom ki, vagy megjavítani azért még meg lehet, csak mondjuk egy merchantnál, vagy valami?
    (A sárga páncélos fazonig leugrott valahogy az egyik csonti - vagy a Hollow a lépcsőről nem emlékszem már -, akit persze sikeresen megütöttem, szóval nem sok választásom maradt mint kinyírni, ő dobta)

    2. Crown of Dusk: Darkroot Basin-ben a hidra után tudsz hozzájutni, kis trükközéssel
    Meglátjuk, egyelőre a hidra ellen is kéne fegyver. Bár őt még nem próbáltam a Catalysttel csapkodni, hátha ér valamit...

    "De ha mindhármat felveszed, akkor brutálisakat sebeznek a varázslatok."
    Hármat? Nem csak kettőt lehet?

    "Egyébként most neked inkább a Depths-felé kellene menne, ott találsz lehetőséget rá, hogy továbbfejleszd a fegyvered.
    A Rusted Iron ringet jó hogy megszerezted, Blighttownban nagyon hasznos.
    Ha végképp most akarod lenyomni a dagidémont, akkor fejleszd fel +15-re a pyro flame-t és azzal próbálkozz."
    Nem akarom most feltétlen. +15-re amúgy is az egyik Depthes NPC-vel lehetne, nem? :-)
    A Hydra-Sif kombinációra azért gondoltam, mert így teleport nélkül borzalom közlekedni, most meg épp a kovácsnál tengődöm.

    "Sin-t nem kapsz ha Oswald (harangtorony) segítségével lépsz ki az előző covenant-ból. Utána már nyugodtan csatlakozhatsz a macskásokhoz."
    Covenantban nem vagyok benne egyikben sem jelenleg, de elvileg maga a belépő párbeszéd is Sin, bármit is válaszolsz a macskának. (A Covenantoknak néztem utána leginkább, ez az egy ami nem tetszik, hogy a játék semmit nem mond róluk, miért/minek csatlakoznék. A többi résznél tetszik, hogy "találd ki, he-he")

    (#1379) vorosmarti
    "Ahogy többen írták, a Stray még erős lehet Neked. Én is korán jutottam el, közelharcos karakterrel mentem és a 2 Black Knight simán ment, de a Stray Demonnal nem bírtam. A baba meglett, és a démont később mentem vissza lerendezni. Megvár :)"
    Neked mi volt a stratégiád a Knightok ellen? Mármint, lehet én szúrtam el valamit +7-es Winged Spearem volt, lehet ez volt szimplán kevés, vagy a fegyver volt béna? (Ez tűnt a legerősebbnek amim volt és amit még tudtam kezelni amikor elkezdtem fejleszteni) Vagy parryzni kellett volna megtanulnom? (Csak a shieldet nem szeretem, a jók túl nehezek).
    Mindenesetre Strayért majd később visszajövök :-D

    "Ha blighttown sötét akkor nem láttad még a tomb of giants-et. :)"
    Hát ott még nem jártam. De attól tartok nem lesz sok választásom, hogy látom-e :-D

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz MageRG #1382 üzenetére

    "- Ha a FAP ringet leveszed, eltűnik. Újrakezdésig nem kapsz másikat. Gyűrűjavítás nincs ebben a játékban."
    Akkor szerintem ez megmarad rajtam.

    "- Crown of Dusk: mint a neve is mutatja, egy korona. Fejre való."
    Visszaadom az összes osztályzatom olvasásból. Nem tudom hogy olvastam ringnek.

    "- Ha sok INT-ed van, akkor ne bohóckodj a catalyst-tal, az varázsolni van.
    Csinálj egy +5-ös fegyvert amit elbírsz és elég jó. Aztán keresd meg Rickert-et New Londo nagyon elején, ő tud varázsfegyvert csinálni belőle, ami INT-tel skálázódik.
    Bár az upgrade-hez zöld titanite kell, azt megint csak a Depths-ben és Blighttown-ban tudsz szerezni."
    18 van. Nem tudom soknak minősül-e. De egyelőre a fegyvert se tudom mi legyen (lásd fentebb).

    "- +15-re Laurentius húzza fel a kesztyűdet. Elfelejtettem, hogy még nem mentél le. Mindenesetre a Depths-nek egész az elején van, könnyű kiszabadítani."
    Meglesz, máshova nem tudok menni.

    "- Úgy tudom csatlakozásért nem jár sin, csak ha elárulod a covenant-ot. Neked úgy lehet sin-ed, hogy kinyírtad az aranypáncélos fószert."
    Itt olvastam, amikor utánuk néztem, hogy egyáltalán ezek mik. De lehet a Prepare to Die verzióban már nincs így...

    "- Ez egy ilyen játék, nem rágják a szádba. Miyazaki mester anyukája biztos sokat csuklott."
    Imádom, hogy ilyen. :-) Szerintem amit igazán kell, egyébként a szádba rág, vagy NPC-n keresztül, vagy szimplán az item elhelyezés. Pont véletlenül New London Ruins előtt van a Transient Curse item, meg ilyesmire gondolok. Legalábbis eddig csak a Covenantoknál hiányolok úgy igazán bármilyen infót játékon belül.

    (Egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele, de én sokáig csak a hírét hallottam a játéknak - kép, videó, tényleges történet nélkül -, hogy "hűdenehéz-hűdeszivat" ami alapján nekem inkább a Cat Mario ugrott be, mint ami ténylegesen a játék. Aztán csak kézbevettem amikor párszázért meg lehetett venni akciósan, és életem egyik legjobb vásárlása volt :-) )

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem feltétlen ide tartozik, de hátha:
    Elég régen vettem elő a játékot és úgy néz ki akadt egy problémám: Egyszer csak eltűnt a hang. Úgy emlékszem, hogy utoljára a Win10 Anniversary Update előtt játszottam, akkor még volt hang. Azóta viszont se a Dark Souls 1, se Dark Souls 2 nem szólal meg. Ami azért furcsa, mert csak ennél a két játéknál van probléma. Valami ötlet esetleg? :-(

    Újratelepítés, DSFix törlése, Steam újraellenőrzés megvolt. Betölteni betölt, fut ahogy tud, de hang az nulla. Mixerben maxon van, megjelenik. Minden más hangeszköz letiltva.
    (Creative Audigy SE kártyám van)

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    Hangproblémám megoldva (A Dark Souls úgy gondolta ezentúl a kontrolleremen keresztül hajlandó csak megszólalni :-P), viszont a következő döntésben segítsetek:

    Pyro/Sorc kombót csinálok, jelenleg "tartaléknak" (amit le tudok vágni, arra nem pazarlok varázslatot) egy Magic Uchigatana +5 van nálam. Most végeztem az Achive-al, és fegyverválasztásban kérném segítségetek, találtam ugyanis az Echanted Falchiont :-)

    Tehát:
    Magic vagy Enchanted?
    Uchi, Falchion, vagy legyek extrém és Washing Pole? :-D Bár a Washing Pole-t csak két kézzel tudnám forgatni, jelenleg 14str/14dex/34intem van (Uchi miatt), így bármennyire jól hangzik, nem biztos, hogy ez jó ötlet...

    (Crystal Cave, Catacombs, New Londo, illetve a "pokol" van még hátra, legalábbis amiről tudok...)

    Illetve:
    Az igaz, hogy önmagában a katanákkal is lehet parryzni, nem kell pajzs? :-O

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    Echanted fegyverhez mi kellene még egy +5-ös Magic fegyver, illetve az enchanted emberön kívül? Hiába megyek bármelyik blacksmithez (ha jól emlékszem a New Londosnak lehetett/kellett adni)

  • Marvinyo

    aktív tag

    Mindenek előtt elmondanám, hogy a Crystal Cave menjen a fenébe...
    De a Seathel való első találkozás tetszett még (az Archiveban), well played

    Ha minden igaz, már csak a következők állnak előttem:

    - New Londo
    - Quelaag's Domain után ami van
    - Aramis (Painted World)
    - Catacombs
    - DLC területek

    Szerintetek merre induljak tovább?

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz BOBAKILL #4780 üzenetére

    Brrr, erről most eszembe jutott az első run-om, ahol szó szerint az utolsó nyilammal halt meg, nem mertem közelharcolni vele. Régi szép noob idők :-D

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz MageRG #5191 üzenetére

    Pontosan, 70-es dura egy repair box társaságában több, mint elegendő.

    Bezzeg a DS2-ben... :(((

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz lajosx #5207 üzenetére

    Endurance.
    Equip loadnál sok szint van, de alapvetően:
    100% fölött nem tudsz ugrani, elugrani.
    50-100% között tudsz, de lassan, és nem messze.
    25-50% között gyorsabban, messzebbre
    25% alatt meg még gyorsabban, még messzebre történik az elugrás.

    Játékstílustól függ mennyi legyen.

    Részletesebben, sajnos csak angolul

Új hozzászólás Aktív témák