Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f_sanyee

    senior tag

    válasz zone #249 üzenetére

    en nem talalkoztam meg itthon olyan allashirdetessel amiben CompTIA minositest kertek volna...

  • izomhod

    senior tag

    válasz zone #249 üzenetére

    bár nem hallottam ezekről a vizsgákról, de én nem vacakolnék ezekkel, csak plusz idő és pénz

  • Spa4aPaSWebr

    csendes tag

    válasz zone #249 üzenetére

    >van-e értelme a CCNA előtt az A+ és Network+ vizsgáknak?

    Alapvetően akkor van ha az USA-ban akarsz állást vállalni. Bizonyos állami munkaköröknél előírás ezen vizsgák megléte, élőn tartása. Persze azt tudnod kell, hogy ezek belépő szintű vizsgák. Üzemeltetési területen (szerver vonal) inkább MCITP, hálózatos vonalon inkább CCNP-t kérnek.

    Sajnos 2011.01.01-től ezek a CompTIA vizsgák csak 3 évig érvényesek, utána újabb vizsgával meg kell őket újítani. Előtte nem volt ilyen korlátozás, ha letetted, akkor "örökre" megmaradt. Persze ettől még a cégek kérhették az éppen aktuális vizsgákat.

    Az A+ inkább a teljesen kezdőknek jó. Ezt a szintet valószínűleg meghaladja már a tudásod.

    A Network+ nagyjából hasonló szintű mint a CCNA (csak nem gyártóspecifikus, inkább általános elméleti tudást ad). A gyakorlatban a CCNA-val többre mész. Már csak azért is, mert ez a CCNP beugró feltétele. :)

    Az oktató anyagoknál vigyázzatok arra, hogy az éppen aktuális vizsgaszámnak megfelelő oktatóanyagból készüljetek fel. A CCNA mint elnevezés nem változik, de a vizsgán számon kért anyag annál inkább. Szóval ne 2-3 éves könyvekből, videókból készüljetek!

    >Be lehet szerezni a Packet Tracerhez a vizsgán előforduló feladatokat?

    Legálisan egyértelműen NEM. Egyrészt a vizsga kérdéseket a vizsgázónak nem szabad kiadnia. Ez benne van a vizsga feltételekben. Másrészt ez akkor lehetséges, ha valaki megjegyezte a kérdéseket, és önszorgalomból elkészítette a szituációkat a PT-ben. Sikeres vizsga után te foglalkoznál ezzel? :)

    >Ahogy látom csak oktatóknak elérhető.

    A vizsgakérdések oktatóknak sem elérhetőek. A hivatalos oktató anyagok csak olyan jellegű kérdéseket, szituációkat tartalmaznak, amelyek a vizsgán is előfordulhatnak. Maguk a vizsgakérdések legálisan nem elérhetőek.

    Ha kicsit keresgélsz a neten, akkor megtalálhatod azokat a (CCNA) PT gyakorló fájlokat, könyveket, amelyek a hivatalos oktatási anyagban szerepelnek. Persze ez így, ebben a formában illegális.

    >CBTnuggets viedok nagyon jok, de nem eleg reszletes, szoval a vizsgahoz keves.

    Teljes mértékben egyetértek! Általánosan elmondható, hogy ezek a videók azoknak jók, akik nem szeretnek olvasni, kevés szabadidejük van, viszont jó a felfogó képességük. A vizsgára minden esetben javasolt átnézni egy könyvet is, mert azokban sokkal részletesebben vannak kifejtve a dolgok. Viszont pont ezért sokkal unalmasabbak, nehezebb velük haladni.

    >Főnököm szeretne küldeni Cisco képzésre. ... Nem az alapoktól kellene,
    >hanem inkább router konfigurálás, hálózat üzemeltetés.

    Először is azt kell megértened, hogy az kevés ha csak a tanfolyamot végzed el. Akkor már vizsgáz is le az anyagból. 3 vizsga letételével már CCNP lehetsz, amit gond nélkül elismernek bárhol a világon. Ki tudja mit hoz a jövő, lehet hogy fogsz még külföldön munkát vállalni. Ha nem akarsz kimenni, akkor is jobb állasokhoz beugró feltétel a CCNP vagy MCITP.

    Neked a CCNP elvégzésére lenne szükséged. Az biztos, hogy a cím elnyeréséhez CCNA cím szükséges (persze a CCNP 3 sikeres vizsgáján kívül :) ). Azt nem tudom, hogy be tudsz-e egyáltalán ülni vizsgázni meglévő CCNA nélkül. Gyanítom, hogy nem, de ez nem biztos.

    Tudtommal a CCNA és CCNP címek 3 évre szólnak, utána meg kell őket újítani, vagyis újra le kell vizsgázni a frissített anyagból. Vagy legalább 1 vizsgát kell letenni valamilyen új anyagrészből.

    >Igen, ezt néztem én is, de tapasztalat van róla? Érdemes oda menni?
    >Jó az oktatás színvonala?

    Ha megnézed, akkor az egyes vizsgákhoz 5 napos tanfolyamok vannak. 5x8 óra alatt egész biztosan nem lehet felkészülni ezekből az anyagokból. Ráadásuk ebben az időben már benne van a gyakorlati rész is, szóval elméletre ennyivel is kevesebb idő jut. Szerintem vizsgánként kell legalább 2-3 hónap amíg felkészül, gyakorol az ember. 5 nap alatt maximum be lehet magolni a kérdésekre a válaszokat. Így le lehet vizsgázni, de az életben az első alkalommal le fogsz bukni. Ennek nincs semmi értelme.

    Az 5 napos tanfolyam nyilván feszített tempóban kerül leadásra. Iszonyú fárasztó egész nap koncentrálni, figyelni. Az emberek többsége nem alkalmas erre.

    A tanfolyam egyetlen előnye az, hogy az oktatótól tudsz kérdezni menet közben.

    >Jobb egyből a CCNA vizsgának nekimenni, vagy inkább külön-külön a két felére?

    Szerintem jobb egy vizsgára felkészülni, gyakorolni, letenni. Ha sikeres a vizsgád akkor rögtön elnyerted a CCNA címet. Jöhet a CCNP! :) Az INCD1-el meg még nem mész semmire. Megint lehet tanulni, készülni, vizsgázni. Ez mind csak plusz stressz, szerintem teljesen feleslegesen. Persze ez egyén függő, mint látod van olyan is aki nem akar kockáztatni, inkább elmegy 2 alakalommal. Válaszd ki magad a saját utad, hogy neked melyik a szimpatikus.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák