Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • afterburner_

    őstag

    válasz betty405 #3005 üzenetére

    először is.

    a nagy fekete patront csakis normál papírra használja a nyomtató.

    ha fotó papírra vagy cd-re nyomsz akkor viszont a vékony feketéből nyomtat. tehát akkor a vékony fekete körül kellene keresgélni mi is lehet a baj, ha barnásan nyomtat cd-re, vagy esetleg fotó papírra is, akkor a vékony feketével van a gond. nem pedig a nagynál.

    viszont nem igazan értem ezt a chip dolgot, az utángyártott az chippes volt vagy a chippet a gyáriról raktad át?

    mellesleg ahány hordozó, annyi fajta színkülönbség is lehet a kinyomtatott képek között.

    pl nekem van olyan papír amire pirosasan nyomtat a gép, van olyan matt amire zöldesen , és van amire tökéletesen:-) de ugyan ez a helyzet cdnél bár arra nagyon ritkán nyomok, de oltári különbség van pl egy verba print szemcsés felületű dvd, meg akár egy ritekg05-ös selymes felületű dvd nyomtatása között. Volt , vagy van is oylan papírom fénys, amina fekete egyiken szürkés, a másikon meg koromfekete... előbbiről mondjuk a szinek kb 1 hónap után elpárolognak:-)))

    Érdekességképp, amit használok fotó papírt fényeset, azzal az ip4500-ösöm tökéletesen nyom, de ugyan azt a papírt beraktam ip3000-be vagy ip4200-esbe, azokkal nyomva...hát szinte lefolyik róla a tinta, mintha fóliára nyomtatna az ember:-)

    mellesleg a canon szerintem ezt a 3-4 éves fejperiódust a 4200-es szeria után kezdte el, lehet vannak kivételek ami 1-2 tovább megy, de az esetek 90%-ban 3-4 évnél semmiképp nem megy tovább a fej.

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Új hozzászólás Aktív témák