Új hozzászólás Aktív témák

  • deedee

    őstag

    na akkor kicsit írogatok....

    a víz 20 fokos volt fenn és 13-14 lenn....nagyon lenn ;] /majd mesélek sorban/

    első nap 2 parti merülés volt,8-10 méterten elsőre és 16-on másodszorra.
    szoktuk a vízet és gyakoroltuk a lebegést,manőverezést stb.
    az oktató+2 kezdő+2 ,10 merüléssel rendelkező búvár volt a csoportban.
    a banda még állt pár emberből,de ők már "profik" voltak,külön merültek.illetve később a hajósnál velünk,de mélyebbre.

    a bázis /karlobag-sea horse dive center/ szép,rendezett parttal és tűrhető kiszolgálással rendelkezett.
    kicsit több embert vállaltak be,mint amit elbírt zökkenőmentesen a rendszer,de csak egyszer volt komolyabb csúszás:kb 1 órát vártunk beöltözve a parton,cuccok a hajón és vártuk a bázis vezetőt.
    ugyanis csak akkor merülhettünk ,ha ő is ott volt kinnt a vízen és leengedett minket.az oktatóm kicsit szívta a fogát emiatt,mert még parti merülést se csinálhattunk ha ő nem volt a bázison.és mivel ő is fuvarozott,nem csak ücsörgött,ezért nem volt kéznél mindíg.

    szombat-vasárnap 2-2 hajós merülés volt,18-25 m-es átlagmélységgel.
    aztán utoljára 30-at csináltunk.... :B azaz én 32-33-at.... :F
    annyira nézelődtem és figyeltem a falat,hogy csak az oktató csilingelését hallottam meg és visszafordítottam magam hanyatt és láttam,hogy fölöttem 2-3 méterre lebegve csóválja a fejét és integet,hogy ugyan menjek már vissza,ha nem túl nagy kérés... :B

    egyébként csak fennt árulta el mindíg,hogy mekkora volt az aktuális mélység,mert gondolom nem akart megijeszteni minket.
    lennt nem is lehet érzékelni a mélységet,csak a hideg miatt tudja az emberfia,hogy már kicsit mélyebben van....

    síma oceanic 5-ös vízesben merültem,3-as csukjával,kesztyű nélkül.
    ééééés nem fáztam :C persze csak pár percet voltunk nagy mélységben,nem 15-20-at,mint a csoport gyakorlott búvárai,akik 5-ös ruha+3-as shorty-ban voltak és dideregve jöttek ki.

    szerintem nekem is elég lesz adriára az 5+3-as viselet egy 5-ös csukjával és 3-as kesztyűvel.vastagabb kesztyűben már nem érzem az érezni valót,tapogatnivalót,leengedő szelepet alul és felül a jacketen....

    apropó....lebegés...háááát nem az igazi még. :F bár nagyon minimális uszonymunkával símán megcsinálom.... :K túúúúdom:az igazi búvár lebeg és spórol az erővel/levegővel...
    átlagban 35 perceket voltam lenn,160-170 bár fogyással

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák