Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz D@reeo #8576 üzenetére

    Ja, hát ez számomra teljesen egyértelmű, mert én abszolút okafogyottnak tartom az LTC-t, mióta köztudottan nem is olyan ASIC ellenes, mint amilyennek névlegesen indult, hisz ezen kívül gyakorlatilag semmilyen technikai előnye nem volt, így a Scrypt ASIC szállítása óta már egy sincs a BTC-vel szemben, még csak komolyabb terv szinten sem,
    ... akkor meg minek ... ??? :U

    Én azt hittem, hogy már akkor "lekapcsolják a gépeket" (kis triplautalással :D), amik még életben tartják, mikor buzgár szerűen feltört a DarkCoin (szerintem felesleges belemenni, hogy annak van-e bármi értelme, ilyen távlatban az a lényeg, hogy melyikről hiszi el a többség, hogy van, nem az, hogy tényleg van-e...).

    Altcoin-nak szerintem csak úgy lehet létjogosultsága, ha fel tud mutatni bármit, aminek lehet gyakorlati hasznossága (illetve persze a potenciális felhasználókban tudatosul is, hogy nekik lenne ilyen igényük és hogy van olyan altcoin, ami ezt ígéri, vagy szerencsés esetben már most ténylegesen nyújtja is), viszont a BTC nagy valószínűséggel vagy soha, de legfeljebb is csak késve (a funkció iránt igényt támasztó felhasználók türelmét jelentősen meghaladóan) fogja hivatalosan implementálni.

    A Litecoin-nak semmi értelme nem volt, csak a Bitcoin ASIC láz mellé az akkor CPU és GPU bányászós új algó, és aztán ebben a légkörben felkapták azok a spekulánsok, akik lekésték az első járatot és akartak egy Bitcoin, II. felvonást akár izomból is. De az altcoin őrület mára szerintem maradéktalanul tett arról, hogy az emberek belássák, hogy ennek annyi értelme van, mint ha Chewbacca az Endor bolygón élne. :))
    Ma már rengeteg altcoin közül lehet válogatni, így könnyen található szebb és/vagy jobb, mint a Litecoin ... már ha érdekel még valakit az altcoin téma, mert másik oldalon sokan talán már besokkoltak tőlük és már egyiket sem tudják komolyan venni, mindegy hogy amúgy tényleg kínál-e bármi újat és hasznosat.

    (Bár mindez persze csak a saját véleményemen alapul és egyáltalán nem jelenti azt, hogy nagyon meglepődnék, ha egyszer még újra az egekbe lenne pumpálva a Litecoin. E két dolog közt nem feltétlenül kell összefüggést keresni. :D)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák