Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz P3Dr0 #10751 üzenetére

    Az új wallet-ben elvileg már van erre külön konzolparancs (van parancssor ablak a grafikus tárcában is), bár ezzel még nem jártam sikerrel (már nem emlékszem mi volt a gond, de nem akarta):
    abandontransaction "txid"
    aztán ha már ott vagy, kérdezd le, hogy mennyi fee-t javasol, hogy 6 blokkon belül légy (vagy tetszés szerint 3, 9, stb, de 10 fölé szerintem ne menj):
    estimatefee 6

    A másik (amit már használtam), az nem konzolparancs, hanem indítási paraméter.
    -zapwallettxes=2
    Ilyenkor lassabban fog indulni, de ha betöltött, akkor újra fel tudod használni a coin-t, ami még nincs átvezetve másik címre a blokkokban. (Előtte esetleg mentsd le a wallet.dat-ot, ha kellenek az előzmények, mert ez törli a metaadatokat.) Ezután egyetlen tranzakcióval küldd át az összes coind-od egy új címre (ez a legegyszerűbb, de a lényeg, hogy a levegőben lógó összes coin-t mindenképp költsd el újra maradéktalanul, de szerintem nehezebb kibogarászni, hogy pontosan melyiket kell, aztán listába fűzni költéskor, főleg ha sok töredék állt az eredeti tx, így viszont egy-két kattintás), aztán utald el újra, amit szerettél volna (és akár még vissza is teheted a maradékot a régi címre, ha szeretnéd, mert addigra már törlődni fog a régi beragadt tranzakció).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Elbandi

    aktív tag

    válasz P3Dr0 #10751 üzenetére

    lehet minimal fee-vel is kuldeni, de olyankor akar napok is lehetnek mire bekerul a blockchainbe.

    ha abandontransaction-t nyomsz, (elvileg ki van vezetve a gui feluletre: transakcio listanal adott tx-en jobbgomb menuben), akkor utana fel tudod hasznalni ujbol a coint.
    bar ilyenkor majd a blockchain.info pl "possible doublespend"-et fog mutatni egy darabig.

    a zapwallettx-et nem torol mindent, csak azokat a tx-eket amik nem kerultek be a blocklancba. nemkell semmit mozgatni a mar elfogadott tx-et megmaradnak, es latszodni is fognak

Új hozzászólás Aktív témák