Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Insan

    újonc

    miért is zöldek a növények?:)nemcsak zöldek azok lehetnek vörösesek is... egyértelműen rá a magyarázat a másodrendű kötésekben rejlik noss...

    Porfinvázas magnézium-tartalmú komplex vegyület.
    Neve a görög chloros = zöld és phyllon = levél szavakból ered.
    Két változata van a klorofill a (C55H72MgN4O5) és a klorofill b (C55H70MgN4O6)
    de ezek csak érdekességek.. annyira nem lényeg
    Fizikai és kémiai tulajdonságok:

    A fenti szerkezeti képletben és a molekulaképen jól látható, hogy a klorofill molekulát egy porfirinváz - benne egy magnézium atommal és egy hosszabb szénlánc alkotja. (A porfirinváz szerkezete hasonló a hemoglobinéhoz, amelynek központi atomja vas.)

    Színe azért zöld, mert a kék és a vörös tartományban erőteljes az elnyelése
    ez pedig a kettős kovalens kötések miatt van és mivel a nagy maga a vegyület ezért ezek a pi kötések delokalizálódnak a delokalizálódásból szinte azonnal következtethetünk a gerjeszthetőségre ezek olyan könynedén gerjeszthetőek h a fény fotonjai magasabb elektronpályákra emelik ezeket az elektronokat vagy valami ilyesmi a színadás emiatt jön létre ... a karotinok is... izoprén vázas vegyületetek az az 2metilbut-3-ének "polimerizálódnak" összekapcsolódnak és a pi kötések delokalizálódnak e hosszú vegyület körül emiatt lehet a karotin b narancssárga azt hiszem a likopin vörös ez adja a paradicsom színét...

    fáradka vagyok és lehet hülyeséget írtam... amúgy ez a gerjeszthetőség a színek többségének oka szerintem a biológiában és a kémiában... de őszintén szólva csak tippelek... vegyél ki a könyvtárból 1 biosz tkt ... mondjuk 11.es Gál Béla mozaikat és abba nézd meg.. hátha több van róla

  • Insan

    újonc

    jah bocs... azt hittem ti is időutazók vagytok...amúgy mikor megláttam:D annyira beleéltem magam h tudok segíteni valamennyit hogy nem is néztem az időt...:D

    [ Szerkesztve ]

  • Insan

    újonc

    Kérdésem a következő... ismert az emberi szervezetben a 20 féle alfa aminósav , viszont a prokariótákba felfedeztek egy 21.et vki tud róla valamit mondani bővebben? Ezenkívül a cellulózbontó baktériumok cellulozbontásához szükséges enzimmrl rendelkeznek természtesen , ellenben az emberrel . Ez az enzim tartlmazza a 21. enzimet ? és emiatt nem vagyunk képesek e enzim előállítására?

Új hozzászólás Aktív témák