Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imy

    veterán

    válasz Tomika75 #5262 üzenetére

    Nekem IKEA Plasta-ban van, nézd meg, kicsit feljebb tettem fel képet.
    Platet rendelj Aliról, én vettem gyárit, de több min2x áron van. Alis platem is van, és azt többet használom.
    Rezgéscsillapító szerintem nem kell.

  • fabula

    őstag

    válasz Tomika75 #5262 üzenetére

    Akkor visszafelé: hardned steel hotend fullosra szerelt 0,4-es és 0,6-os és hardned steel extruder gears (már ha koptató anyagokat is akarsz nyomtatni), valaminat filament cutter, filament törlő. Mást egyenlőre szerintem felesleges venned.
    Én Alis lapokat használok, gyári csak az eredeti fekete textured PEI van (neked már arany textured PEI-vel szállítják), azzal sem volt eddig gondom. Egész jók és több mintával kaphatók, meg texured/smooth kétoldalas PEI is van. Eddig ezek nekem beváltak.
    Én nem tennék alá "gyári" rezgéscsillapító lábat, de ez mindenkinek a saját megítélésére van bízva. A fórumokon inkább negatív vélemények vannak túlsúlyban ezzel kapcsolatban.
    Én a "szokásos" alapot használom hozzá, 1 cm vastag kemény gumi alátét (mosógép rezgéscsillapító), azon egy 40x40x4 cm-es beton járdalap és azon a nyomtató, eddig jól működik, elég stabil.
    Én a Cool Platet nem venném meg, mert minek és még ragasztózni is kell. Már sok PLA-t elnyomtattam sokféle verzióban és gyártótól, elég a tetőt levenni és gond nélkül lehet nyomtatni textured PEI vagy smooth PEI, PEO, PET lapokra.
    Ha meg az AMS-t a nyomtatóra teszed, akkor van sokféle riser, amivel a tetőt is lehet szellőzőre állítani. Én nem szeretem a túlbonyolított dolgokat és ezt használom: [link] , eddig kiválóan bevált, a PLA-hoz PETG-hez feljebb teszem a tetőt és szellőzik, ABS-hez meg ASA-hoz meg lejjebb teszem és bezárom, a belső hőmérséklet nálam a Vision házas P1P-vel 45 C-re áll be zárva kis előmelegítéssel, így jól működik.
    High Temperature szintén minek, mikor ASA-ig bezárólag (beleértve a CF változatokat és a TPU-t, szintén mindent ki lehet nyomtatni az Alis lapokra, amik változatosabb felszíneket adnak (pl. karbon vagy gyémánt vagy "hologrammos" és sima).
    Bármit rendelsz a nyomtató mellé a Bambu-tól, akár tartalék alkatrészeket, akár filamentet, azt mindenképp külön szállítják és azokra 50€ felett nincs szállítási költség, a nyomtatóra viszont mindenképp van (az AMS-re is, ha külön veszel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák