Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoboBlack

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy - általam eddig sosem látott, hallott... tehát nem ismert - KOB P4M266 NDFSMx alaplap, 1,7GHz Intel Celeron processzorral. A géphez minden más megvolt ( RAM, VGA, HDD ) kivéve proci hűtőborda és hűtő venti. Beszereztünk 2 működő hűtőt, majd rászereltük a processzorra. Összeszerelés után bekapcsoltuk a gépet: indult a Tápegység, az alaplapon - nem tudom minek is nevezik, talán a chipkészlet hűtőbordájára szerelt venti, a VGA ventije, de a proci hűtő meg sem mozdult. Azonnal áramtalanítottuk a gépet, majd kicseréltük a proci hűtőt egy másikra, mert azt gondoltuk, hogy lehet azzal van gond. De a másik procihűtővel sem indult a proci hűtőventillátor. Minden más pedig láthatóan működött. Először arra gondoltunk, hogy az alaplap teljesen halott. De csak a proci hűtés nem ment, minden más igen, ami az alaplapra csatlakoztatva lett. Szerintetek mi lehet a gond?

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz spista222 #887 üzenetére

    spista, nagyon köszönöm a segítséged. :) Az alaplapon csak egy System Fan elnevezésű 3 pines csatlakozó hely van. Rákötöttem a proci ventit de bekapcsolásnál ugyan az a helyzet; meg sem moccan. Megnéztem egy másik, működő 478-as ECS alaplapon a 2 procihűtőt, mindkettő ventije bekapcsoláskor azonnal felpörög és teszi a dolgát. Azt hiszem nincs más hátra végső megoldásként megpróbálok beszerezni 1, az általad ajánlott molex 3 pines átalakítót. Amint lesz új fejlemény azt megírom itt. :)

  • BoboBlack

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Abit KR7A alaplap Phoenix BIOS-sal és a jelenség a következő: az utóbbi időben több alkalommal újraindult a gép. Tegnap pedig egyszer csak kikapcsolt és azóta nem kapcsol be. A gép indításakor nem jelenik meg semmilyen kép a monitoron ( többféle monitorral és VGA-val próbáltam LCD és CRT-vel is ) és egy bizonyos hangjelzés hallható: kb. 2 másodpercig sípol utána kb 3 másodperc szünet, megint 2 másodperces sípszó utána 3 másodpercig szünet és ez így megy amíg nem áramtalanítom a gépet. :( Próbáltam kivenni mindent az alaplapból de akkor meg egyáltalán nem sípolt. Utána szépen sorban visszapakoltam bele mindent de ugyanaz volt a jelenség. Próbáltam az elemet kivenni, majd a CMOS-t átjumpereltem, de ugyanaz a jelenség továbbra is. Így még a BIOS-ba sem jutok be.:( Megérdeklődtem google-tól is, hogy szerinte mi lehet a sípszó jelentése de nem sokmindent találtam. Külföldi Fórumokon elvileg RAM vagy CPU esetleg alaplap hibáról beszéltek. De ez nekem nem nagyon segít, konkrétan ebből még nem tudom melyik lehet a hibás.
    Mielőtt elfelejtem. Ma egyszer még elindult a gép és mielőtt betöltötte volna az XP-t ezt írta ki: " A Windows 2000 nem talált elegendő kiterjesztett memóriát. A Windows 2000 futtatásához legalább 7 megabájt kiterjesztett memóriára van szükség. Ellenőrizze a számítógépe konfigurációját és szükség esetén szerezzen be további memóriát. L2 Size 512K "
    Egy másik gépben kipróbáltam a HDD-t VGA-t és a RAM-okat de azok mind működnek. AMD Athlon processzor van a gépben bár bekapcsoláskor azt írja amikor az elején számolja a memóriát és kiírja, fekete háttérben fehér betűkkel, hogy miből mennyi és milyen dolgok vannak a gépben akkor azt írja, hogy Unknow processor type 1050MHz. Elvileg 3 darab 256MB-os RAM-ok vannak a gépben, de egyenként és más helyekre bedugva is ugyanaz a probléma.
    Fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond. :( Van ötletetek?

    Ui: Nem tudom annak van-e jelentősége, hogy a házon lévő HDD led folyamatosan világít ugyanúgy, mint a Power led. Egy másik gépbe helyezve a HDD rendben működik.

    [ Szerkesztve ]

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz spista222 #4663 üzenetére

    Minden RAM-ot kipróbáltam egy másik gépben, hibátlanul működnek. Egy másik gépből is belepróbáltam mind a 4 RAM slotba 1-1 majd mind a 4 slotba 4 db egyenként 256MB-os működő RAM-ot. Tehát a RAM-ok működnek a problémás alaplapban is illetve másik alaplapban is. Kipakoltam az alaplapból mindent, procit HDD-t RAM-okat, mindent és bekapcsoláskor nem kellett volna csipognia? Amint visszapakoltam az alaplapba mindent, portalanítottam és a gép elindult de ugyanazt kezdte el csinálni, amit korábban is az utóbbi napokban... azaz 2-3 perc működés után ( az XP betöltődik rendesen ) lefagy, majd újraindul a gép. Nagy nehezen bejutottam a BIOS-ba de mielőtt F10-et nyomnék lefagy a BIOS is. :((
    Többszöri próba után amikor elég gyorsan végzek a BIOS-sal nem indul újra a gép és ki kell kapcsolnom a tápegységet, teljesen áramtalanítanom kell a gépet és csak ezután indul el. Valamit ír 80 eres IDE kábelről is, hogy nincs installálva vagy valami ilyesmi. A HDD-n 80 eres van a DVD írón pedig 40 eres.
    Másik tápegységgel is próbáltam de minden ugyanúgy történik...fagyás vagy éppen el sem indul, hanem csipog hosszan.:( Nem értem mi történik. :(

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz Viktor77 #4698 üzenetére

    Üdvözöllek!

    Az összes kondit megnéztem a lapon de nem púposak és nem folynak ( szárazak ) viszont a RAM-ok mellett közvetlen az egyik kondi tetején látok valami anyagot ami szivárog belőle. :( Úgy értem, hogy elvileg száraznak kellene lennie de valamilyen anyag ( folyadék(?) ) van rajta. :(( Ezt eddig nem is figyeltem. Ez okozhatja az eddig mások által leírt információk alapján kiszűrt RAM hibára utaló csipogást? Amennyiben a kondi okozza a problémát egy csere után elvileg megszűnne a csipogás, fagyás?

    [ Szerkesztve ]

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz BoboBlack #4699 üzenetére

    Elkezdtem egy Windows Memory Diagnostic nevű programot futtatni...
    Ezt írta ki amikor is lefagyott teszt közben :(( " Test Name: WINVC Test Description: Runs an inverse coupling test using data patterns taibred for the memory in this system. " Majd ez alatt sorrendben a következők voltak egymás alatt: LRAND: On Succeeded, Stride6: On Failde, WMATS+: On Succeeded, WINVC: On Active.... és itt le is fagyott.:((( Megpróbálom még a Memtest86+-t is lefuttatni, ha engedi egyáltalán. Vagy nincs értelme tovább foglalkozni ezzel a lappal?

    [ Szerkesztve ]

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz Viktor77 #4700 üzenetére

    Értem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) Akkor nem futtatok tovább semmilyen tesztet. Bár végigpróbáltam az összes slotban a RAM-okat egyesével és első körben a 2. slot kivételével mindegyikben sípolt és lefagyás volt az eredmény. A teszt előtt közvetlenül a 2. slotban hagytam a RAM-ot amiben nem fagyott és nem sípolt a gép és teszt előtt mégegyszer megpróbáltam ráindítani de már abban a slotban is sípolás és fagyás lett belőle. Ennek ellenére megpróbáltam a tesztet lefuttatni de Failed ( Stride6-nál ) és fagyás lett a vége.:(

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz spista222 #4703 üzenetére

    Azt hiszem akkor inkább nem próbálkozom meg a kondi cseréjével. Nagyon úgy tűnik, hogy sikerült teljesen tönkre tennem az alaplapot mert buta fejjel megpróbáltam még egyszer elindítani a gépet és először ugyanaz a hosszú sípolás, majd hirtelen elkezdett gyors egymásutánban sípolni, azaz olyan volt, mint a morzeban a ti, ti, ti, ti, ti, nagyon gyorsan sípolt de azonnal áramtalanítottam a gépet.:( Még egyszer köszönöm Nektek a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • BoboBlack

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy Mercury P4VM800M ( V1.0A) alaplap amelyen egy 1.7GHz Pentium vagy Celeron proci. Sajnos nem tudom megmondani pontosan mert akié a gép nem igazán ért ehhez így nem tudja ő sem. A lényeg, hogy kb. 2 napja vihar volt felénk és bár a gép ki lett húzva viszont a net modem az nem és a vihar elvonultával már nem lehetett bekapcsolni a gépet és a modem pedig leégett. Egy ismerősömé a gép és áthozta mert náluk nem lehet kipróbálni semmit sem. A saját tápegységével meg sem nyekkent a gép. Beletettem az én tápomat és egy másik működő tápot de egyikkel sem indult, nem adott életjelet. Ez volt tegnap. Ma pedig délután gondoltam egyet, hogy megpróbálom elindítani...hátha. Rádugtam az én működő tápomat és amint bedugtam a konnektorba a proci ventije azonnal felpörgött és a proci is rendesen elkezdett melegedni. De sajnos a gép be és kikapcsoló gombját hiába nyomogatom sem leállítani de sem bekapcsolni azzal nem lehet. A HDD-t viszont nem éreztem, hogy működne. Én beletettem a saját gépembe a pórul járt gépből a RAM-ot a HDD-t és rendben működnek. Véleményetek szerint az alaplap teljesen halott lehet vagy van esély arra, hogy egy másik alaplap árától olcsóbban helyre lehessen hozni? Vagy van ötletetek, hogy itthon házilag megoldható az, hogy újra működjön? Egyébként semmilyen csippanó hangot nem ad, ha benne vannak az alkatrészek az alaplapban, ha nincsenek akkor sem. Púpos kondikat sem látok az alaplapon.

  • BoboBlack

    csendes tag

    válasz spista222 #7035 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítséget. :) Ezek szerint akkor a legegyszerűbb egy másik alaplapot beszerezni. Persze majd csak akkor, ha lesz rá pénz.

    Üdv.: BoboBlack

Új hozzászólás Aktív témák