Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sawyer7733

    csendes újonc

    Üdv,

    Új gépet raktam össze, eredeti win10 home ment fel rá, de hálózati adapterre nem tudok illesztőprogramot telepiteni.

    Asus rog strix x670e-e az alaplap, intel i225-v adapter van benne elvileg. Eszközkezelő látja amúgy az adaptert.

    Asus oldaláról letöltöttem a legújabb drivert a régi gépemen egy pendrive-ra, mert ugye nincs net az új gépen, de el se indul a telepítő, rendszergazda módban sem. Telepítő cd nincs az alaplaphoz. Aztán próbáltam az intel oldaláról is a legújabb drivert, ott elindul de hibával fejeződik be (a képen ez látszik) próbáltam a hálózati adaptert letiltani/letörölni majd újraindítani a gépet, ez sem oldotta meg a hibát. Aztán próbáltam azt is hogy a windows hagyja figyelmen kívül az illesztőprogramok digitális aláírását a javítás módban, ott sem települ fel. Próbáltam eszközkezelőből telepíteni az illesztőprogram frissítése gombnál, úgy se jó. Aztán próbáltam a beépített windowsos driverek közt kikeresni az én adapteremhez valót, de nincs benne. Plusz van wifi is az alaplapon, de annak sem települ a driver-e.

    Mérgemben újraraktam az egész windowst, és a legrégebbi drivert akartam felrakni ami elérhető még az intel oldalán, de az sem települ.... konkrétan a pszichiátrián fognak kezelni ha ez így halad :W Hogy az édes istenbe telepítsek egy k*rva működő illesztőprogramot erre a szarra? :F

    Max arra tudok gondolni hogy túl régi a win10 (2016os verzió, akkortájt vettem meg) a legrégebbi intel driver meg 2020as ha jól emlékszem az intel oldalán. Ráadásul a windows frissítéseket se tudom letölteni ugye net nélkül. Esetleg van rá mód hogy pendrivera leszedném a frissítéseket és felrakom az új gépre?

  • Sawyer7733

    csendes újonc

    válasz Csorbi #84094 üzenetére

    Azt terveztem hogy felrakom a windowst a gyári dvdről és majd lefrissítem, csak ugye nem volt ethernet illesztőprogram, ezáltal internet sem :W

    Na de már működik minden, megcsináltam a media creation tool-al a dvd-t, természetesen baszott indulni róla a telepítő, a biosban nem látta a dvd-t... úgyhogy felment az ősrégi win10 és onnan a friss telepítő dvd-ről már ment minden szépen. Az új win10ben már gyárilag volt megfelelő ethernet illesztőprogi, de persze frissítettem mindent az Asus oldaláról.

    Ja és ez legyen intő példa a hozzám hasonló "hülyéknek" :C mert a régi win10-el bootolni is alig akart és ram hibakódokat írt a deszka, cserélgettem bőszen hogy 1 rammal elindul-e, A2-B2 felállásban indul-e vagy sem stb....plusz az expot sem akarta az istennek se, miközben azóta leteszteltem a ramokat a friss rendszeren és kutya bajuk, expo egy kattintás volt a biosban és simán megy 6000en.
    (Asus X670e-e, Kingston Fury Beast DDR5 2x16GB, Ryzen 7800X3D)

Új hozzászólás Aktív témák