Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz attilav2 #989 üzenetére

    Tégla, de társasház. Két emeletenként van egy szekrény (azaz 12 vagy 16 lakásonként. A két felső szint ráépített, ott emeletenként nyolc lakás van, az alsó szinteken hat).

    Mire a lakásba bejövő kábel elér hozzá, addigra kétszer van osztva. Mind a két osztásnál a szabványos csillapítás kalkulálható. Ráadásul a kártya is egy korábbi példány, súlyosbítva azzal, hogy nem is retail, hanem egy tesztpéldány. Volt régebbi is nálam (ver A). Ami problémám akad, az a korábbi chip miatt van. Volt nálam tesztelésen a későbbi változat is, azzal semmi problémám nem volt, minden muxon 100% jelszint és 100% jelminőség volt. A szomszédom kínlódik a TV-jével, de azu csak simán elöregedett és pár magasabb frekvencián tré az érzékenysége. Az én tunereim ugyan azon a kábelen hibátlanul működnek. Mérve lett jelszint nála és nálam is, mind a két helyen teljesen rendben volt. Aki mérte (egyébként haverja) az is azt mondta, hogy a TV-je beteg, de erre csak annyit mondott, hogy ez hülyeség, elvégre anno 300k-ért vette. (Erre csak annyit mondtam neki, hogy "Akkor átvertek!") Arra sem volt képes, hogy átvigye a TV-t egy ismerőséhez, ahol szerinte sokkal jobb a vétel. Mert jajj, be kellett volna raknia az autóba (ami ráadásul kombi, szóval biztosan elfér) a 8 kg-os TV-t és elvinni oda. Nembaj, én átvittem hozzá a 20 kg-os PC-m...

    A tunert meg vidd vissza garba, a jelek szerint hibás. (Mondanám, hogy letesztelem, de nem éppen Szegeden lakom).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák