Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tboy93

    nagyúr

    válasz NeO023 #57094 üzenetére

    Az ismerősödnek igaza van, jobban jársz egy 4 csatornás erősítővel. Sokkal jobban fog szólni az első szett erősítőről hajtva. Az aktív ládákat nem javaslom, ígyis - úgyis kell hozzá kábelt húzni, akkor már legyen külön erősítő + passzív láda, 99%-ban jobban fog szólni mint egy aktív vacak. Szóval 4 csatis erő kell, amiről hajthatod a szettet és a ládát is.

    Szigetelés kelleni fog, mindenképp. Ha használt cuccok szóba jöhetnek (erősen ajánlott), akkor simán kijöhetsz az általad említett keretből.

    Megoldható a gyors láda kivétel, speak-on csatlakozóval kell felszerelni, azzal egy mozdulat a lekötés és már veheted is ki a csomiból (de az erősítő benn marad).

    Tehát amit venned kéne:
    - első komponens szett (lehetőleg 16cm-es)
    - fejegység
    - 4 csatornás erősítő
    - passzív láda
    - kábelek + egyéb (elosztó, biztiház, speak-on csati stb.)
    - szigetelés

    [ Szerkesztve ]

  • simi811118

    aktív tag

    válasz NeO023 #57094 üzenetére

    Szia!

    Amit szeretnék, az egy szépen, tisztán szóló rendszer. Ami nálam azt jelenti, hogy ne recsegő/ropogó, igazi mély nélküli hangzása legyen a cuccnak, érezzem benne a dinamikát.
    Ilyen mondat is sokszor megfordult már itt, és mindig az a szitu jut róla eszembe, hogy a fickó bemegy a számtech boltba, hogy egy PC kéne neki, de ne túl drága legyen, mert úgyis csak játszani akar rajta ... :D

    Szóval ez a szépen tisztán szóló rendszer - egy az, hogy mindenkinek mást jelent, ahogy az összefoglalóban is írva vagyon, másrészt ezt az egyik legnehezebb, és legpénzölőbb kívánalom.
    Szépen tisztán szóló rendszer, igazi dinamikus mélyhangokkal..... => Szükséges hozzá kiváló minőségű műsorforrás. A CDA-9xxx jelzésű fejegységek ennek eleget tesznek, az UTE92 már annyira nem, ellenben praktikus (veszteségmentes formátum lejátszása USB-ről, személyre szabható kinézet, BT csatlakozás, és kihangosítás, 3 utas aktív váltó és csatornánkénti időkorrekció)
    => Szükséges hozzá megfelelően beépített, megfelelő minőségű első komponens szett, megfelelően csillapított ajtóban, oda illő kábelezéssel....stbstbstb
    És eljutottunk újra az összefoglalóban leírtakhoz. Nem, sajnos nem vagy kivétel, mindenféle körülmény között ajánlatos az ajtók szigetelése, rezgésmentesítése, még a leggagyibb gyári hangszórók esetén is sok javulást hoz.

    Az oldalon feltüntetett árakkal max. 150 pénzzel számolnék; kábelek, szigetelés nélkül.
    Nem, semmiképp sem hagynám ki a szigetelést. Sokkal előrébb leszel vele, és egy belépő szintű hangszórószettel, mintha a csupasz ajtóba tennél egy felső kategóriás szettet. (Ez is le van írva az összefoglalóban)

    [ Szerkesztve ]

  • Peti66

    senior tag

    válasz NeO023 #59440 üzenetére

    Én azt a Focal erősítőtt nagyon karcsúnak láttom..2x15A-es védelemmel..nem valami acélos...szettre meg plussz a szubra..én valami jófajta olcsó 4 csattis D osztályút néznék...4x100W-al..subot még nem erőltetném
    annyira kezdetben. csak.ha ez elejével elégedett vagy ...vagy mondjuk Hertz hdp 5.ami tényleg jó.de ez kb. 140k ....egymagában..

    Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

  • I'am Dony

    őstag

    válasz NeO023 #59440 üzenetére

    A Focal szett: én is néztem túrtam utána a netet. Nagyon sok véleményt találtam ahol a magasát kimondottan kellemetlennek, túl erősnek mondták. Árban azonos szint a Morel Tempo6 és a Rainbow SL-C6.2 is. A Morelről is vannak hasonló tapasztalatok, de jóval kisebb számban találsz ilyet, míg az SL ről csak jót hallani.
    Erők közül az F300 szerintem megéri a pluszt én emellett döntöttem. Nyugodtan számolhatsz nála a hivatalosan megadottól 20%-al nagyobb teljesítménnyel. Adnak hozzá egy mérési jkv-t és mind ennyivel van felette. Nem tudom milyen fejről kapna nálad jelet, de ez kezel nagy jelszintet és be is kapcsol rá. Mélyládát én is későbbre hagynám és hasonló árban elég jót/jobat tudnál csinálni magad is pl. Focal 25 A4...

Új hozzászólás Aktív témák