Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hosszu

    újonc

    válasz RetepNyaraB #11431 üzenetére

    Mivel úgy látom, hogy az ominózus "patkányos" blogon nem sikerült tovább kutakodnod - valószínűleg nem volt rá időd -, segítek.
    Ha a "nyeklő-nyakló IKEA állványtól" jobbra tekintettél volna a szobában (vagy beleolvastál volna néhány egyéb blogbejegyzésbe), akkor felfedezhettél volna pl. Audiostatic DCI és Magneplanar dipolsugárzókat, találhattál volna Shahinian Compass-t, de akár Sonus Faber Electa Amator-t is, valamint láthattad volna a világ egyik legstabilabb, legjobb hangsugárzó-állványát, a Sonus Faber Extrema állványt. Nem nyaklik, ellenben 70 kg / db. :R
    Talán, ennyi kiegészítés szükséges az objektívebb véleményalkotáshoz.

  • hosszu

    újonc

    válasz Dißnäëß #11432 üzenetére

    Ha már szóba hoztad a "conrados rézhuzalt".
    A hangszórókábelek hangminősége nem az áruktól, külsejüktől és nevüktől függ.
    Akit érdekel a dolog, a linken elolvashatja, miként lehet igen jó hangszórókábelhez jutni töredékáron.
    [link]

  • hosszu

    újonc

    válasz #71562240 #11480 üzenetére

    Néhány észrevétel.
    1. Miből gondolod (mellesleg hibásan), hogy mindaz amiről írok szimplán PWB-effektus?
    Ha több időt szentelsz az oldalnak és az általad is bemásolt blogbejegyzéseknek (amit a kiegészítéseiddel együtt köszönök), akkor egyértelművé válhat, hogy többségében akusztikai, rezgéstani, elektromágneses és elektromos hatásokról van szó - valamint energiákról és rezgésekről, amelyek határterületek.
    Egyetlen kivételt a színekkel kapcsolatos észrevételeim jelentenek, amely megfigyelés komolyabb kutatását egy nemzetközileg elfogadott kutatófizikus felvette a terveibe - mert nem derogált számára, hogy személyesen is megtapasztalja a jelenséget.
    2. Az általad belinkelt és javasolt fórumot nem ismerem, de beleolvastam egy hozzászólásba a pendrive-okkal kapcsolatban - kedvesen elmosolyogtam.
    A "kezembe fogom a pendrive-ot és megváltozik a hangja" (és egyéb pendrive-os) effektust több tucat csoport előtt demonstráltam már, mely csoportokban "egyszeri" zenehallgatók, mérnökök, zenészek, zenekritikusok egyaránt konstatálták a változást - másként nem is írtam volna róla. Ebből következően az adott fórumon folytatott "elméleti beszélgetésnek" az adott témában (és gondolom, a velem kapcsolatos többiben) nulla a valóságtartalma.
    3. A blogomon nagyjából 400 blogbejegyzés található. Várható, hogy a másik 390, egyéb témájú bejegyzésemből is idézel, vagy te is leragadsz azoknál, melyeken csak addig mosolyognak az olvasók, míg személyesen meg nem tapasztalják az azokban leírtakat?

  • hosszu

    újonc

    válasz #71562240 #11487 üzenetére

    Elnézést, hogy félreértettelek. :R
    Köszönöm a válaszaidat, észrevételeidet.

    ferencz89

    Amit írtál, teljesen jogos, válaszolok is.

    A telefon helyzete egy 15-20 cm-es körön belül azonos volt.
    A két felvétel között max. 50 perc telt el, és mivel nálam nem jelentkezik a sokaknál gondot okozó napszaki árameltérés, így ezt kivehetjük az egyenletből.
    A kísérlettel kapcsolatban jelzett didaktikai és technikai hibákat abszolút elfogadom, mivel az egy véletlen észrevételből indult.

    A végeredmény azonban ezekkel együtt is elgondolkodtató - ha másért nem is, a minimális különbségek ilyen fokú megmaradásának "bizonyítása"(?) miatt mindenképpen.

    A hangmintákról időközben valaki készített egy spektrumelemzést, így a két minta szemmel is összehasonlítható.
    Az eltérés nem nagy, azonban mindazok, akik ismerik az unikumos üveg egyik hatását a görbék alapján meg tudják mondani, hogy melyik mérés született úgy, hogy az üvegek bent voltak a helyükön.
    Ugyanez igaz a dörzspapírra is. A jól elhelyezett smirgli hallható hatása - amiről a hozzászólásokban az azt kipróbálók közül a legtöbben beszámolnak - szintén leolvasható a görbékről.

  • hosszu

    újonc

    válasz bta1 #11507 üzenetére

    Szimplán nem igaz, amit állítasz!

    Számtalan esetben leírtam, hogy azon megoldások, eszközök, melyekről beszámolok, kétélű fegyverek. Soha, egyetlen alkalommal sem állítottam, hogy azok hatása kizárólag pozitív lehet - tehát hazudsz.

    Ellenben azt leírtam és ezért bármikor vállalom a felelősséget, hogy a jelzett hatások léteznek. Azoknak megítélése az adott rendszerben, adott preferenciákkal lehet pozitív és negatív, vagy éppen egy kevésbé tanult "fül" észre sem veszi.
    Sőt, számtalan esetben leírtam, hogy az adott eszköz bizonyos esetekben kifejezetten káros.

    Pusztán a tényszerűség kedvéért felsorolok néhányat:

    Kezdem a digitális fogyasztásmérővel, mert vagy szelektíven olvasol, vagy szövegértési problémáid vannak:
    "Azok a rendszerek, melyek eleve hűvösebb hangképpel rendelkeznek, némileg erőszakosak, előtérbe nyomuló hangúak, stb., hangjuk csak az analóg mérőóra jótékony “legömbölyítésével” élvezhető, bizony könnyen katasztrofálissá válhatnak a digitális órával. A Focal, Klipsch, Avantgarde Acoustic stb. hangsugárzók, a NAIM és egyéb “kihegyezett” rendszerek tulajdonosai valószínűleg tényleg meg fognak szenvedni a “digitális mumussal”.

    Az Entreq Vibb Eater-rel kapcsolatban számtalanszor leírtam:
    "Spendor, Harbeth, AN, Magneplanar hangsugárzókhoz tilos használni".

    A smirglivel, lávakővel, színekkel (különösen az ezüsttel) kapcsolatban kiemeltem, hogy "azok hatása túltolható, ami negatív hangzásváltozást eredményez".

    stb.

    Akkor a kedvedért ismételten leírom azt is - mert ezek szerint eddig nem derült ki számodra -, hogy az általam bemutatott jelenségek / eszközök döntő többségének a világon semmi köze nincs a belt effektushoz. Elsődlegesen akusztikáról, mechanikus rezgések, elektromos-, elektromágneses zajok csillapításáról van szó.

    Mivel, mint kiderült, vagy szövegértési problémával küzdesz, vagy egyszerűen csak a saját szempontod szerint szelektálod az olvasottakat, ezért a kedvedért leírom:
    Az ominózus pendrive-os kísérleteknél sohasem csillapítottunk mechanikus rezgéseket - bár sokak számára egy számítástechnikai eszköznél már az is kétséges, hogy "miért kellene az egyeseket és nullákat mechanikusan csillapítani". Mindössze annyi igaz az állításodból, hogy jeleztem, érdemes a pendrive-okat mechanikusan csillapítani. Azonban a javasolt csillapítás nem horribilis összegű (mint ahogy az egyik hozzád hasonlóan szelektíven olvasó megjegyezte) hanem mindössze 1-200 Ft.
    Ellenben a meghallgatások során történt demagnetizálás és energetizálás - ami már igazán érdekes, szokatlan és ami a hifista informatikusokat is képes több nyitottságra ösztökélni. (ráadásul a szenzáció szót is kizárólag te használtad).


    Az ominózus felvételekkel kapcsolatban pedig a többiek számára egy elgondolkodtató észrevétel.
    Amikor megosztottam a különböző csoportokban a két felvételt, azzal, hogy kíváncsi vagyok, érzékelik-e két aktív eszköz közötti hangkülönbséget egy lebutított felvételen, azzal senkinek semmiféle gondja nem akadt.
    Érkeztek a válaszok, érkeztek az észrevételek, és annak ellenére, hogy a válaszolók döntő többsége érzékelte a különbséget, senki sem szólalt fel, hogy bocs, de sz@r a kísérlet összeállítása.
    Amikor összegeztem az eredményt, és elárultam az "aktív eszköz" mibenlétét, azonnal jött a "magyarázat", hogy mindössze azért született az eredmény, mert az emberek bebeszélték maguknak a különbséget. Ezzel le is nyugodtak a kedélyek, minden OK, mert mindössze a psziché megtévesztéséről volt szó.
    Ezután valaki megcsinálta a spektrumelemzést és egyértelműen kiderült, valóban kétféle hangfelvételről volt / van szó.
    Ezután (mondom, csak ezután) elindult a következő kételkedési hullám - mindössze csak a telefon (csekély mértékben) megváltozott helyzete hallható, vagy biztosan valami más is történt, ami titkolva lett...
    No komment.

  • hosszu

    újonc

    válasz bta1 #11534 üzenetére

    Darvas László mintegy 30 évvel ezelőtt kizárt minden PWB-effektust, és az effektussal bármilyen módon összefüggő tárgyat, alkalmazást az életéből. Sajnos, nem csak "visszafordult a damaszkuszi úton", hanem el is zárkózott minden "szokatlan" megoldástól.

    Mivel a témába vág, ezért megosztom veletek egy igencsak nagy tudású elektromérnök gondolatait, melyek egy baráti beszélgetés során hangoztak el. A mérnök nem mellesleg a KFKI-ban írta a doktori disszertációját:

    "...Tudatosan kizárok az életemből minden olyan jelenséget, amit a hifisták (is) az ezotéria témakörébe sorolnak, mert a hatásokat érzékelem, hallom, de mérnöki, fizikusi énem nem képes megmagyarázni, értelmezni. És ez félelemmel tölt el..."

    Mivel elsősorban az Entreq Vibb Eater körül kialakult beszélgetés miatt regisztráltam, így jöjjön néhány konkrétum vele kapcsolatban:

    A "patkányok" hatásmechanizmusa két irányú. A bennük lévő keveréknek köszönhetően rezgéseket csillapítanak, valamint a vörösréz- és turmalin-tartalomnak köszönhetően egy elektromágneses védőernyőt alakítanak ki az alattuk lévő tárgyak körül. Ez a "védőernyő" a "bőregerek" méretétől függően kisebb, vagy nagyobb.
    A hatásuk nem helyettesíthető szimpla homokzsákkal, de ha az adott zsákba kvarchomok és vörösrézreszelék keverékét tesszük, egész jó eredményt érhetünk el.

    A "patkányok" mindössze a formájuk miatt megosztóak.
    A pontosan azonos céllal megalkotott Artesania Audio Damper hatásosságát, létjogosultságát soha, sehol nem vitatták, azon még a kevésbé tájékozott hifisták sem kacarásztak.
    Valószínűleg azért, mert egy pofás és alapos fémmegmunkáláson átesett fémkorong látványa befogadhatóbb, mint a vicces "bőregereké".

    A linken elolvashatjátok, hogy mi a különbség a "megköpködött" Vibb Eater és az elfogadott Audio Damper hatása között.

    [link]

  • hosszu

    újonc

    válasz bta1 #11545 üzenetére

    Kéréseid, kérdéseid akár jogosak is lehetnének, sőt el is fogadom.

    Azonban:
    Ősi alaptétel, hogy mindannak a fizikai magyarázata, amit a zenehallgatók (hifisták) hallanak, nem az azt hallóknak, hanem a fizikusoknak a feladata. :R

    Olyannyira így van, hogy egyik legfőbb kritikusom - aki mellesleg munkájából is adódóan szkeptikus -, az általam bemutatott jelenségek mindegyikére (egy kivételével) megtalálta a mérhető, bármikor reprodukálható megoldásokat. Sőt, el is készítette.

    A "patkányokban" lévő vörösréz hatásmechanizmusában azóta nem kételkednek hifisták és mérnökök egyaránt, amióta 1989-ben vörösrézruhába "öltöztetve" megjelent az Audio Note Ongaku.
    Érdekes módon, Kondo úrtól senki sem kért "hiteles vizsgálati eredményt" a vörösréz pozitív hatásáról, tőlem meg igen - nem érzed úgy, hogy baj van az erőben?

    A komoly mérnökök részére tulajdonított vicclap elnevezéssel kapcsolatban pedig van néhány apró észrevételem:

    - Anno, volt olyan komoly mérnök, aki nem volt rest mögém állni és segíteni, amikor egy korábban nem létező autótuning eljárást próbáltam Magyarországon meghonosítani. Más "komoly" mérnökök, tuning- és versenycsapatok körberöhögtek, majd egy idő után sorban álltak az ajtóm előtt...

    - Komoly mérnökök rendszereiben fedezhető fel az unikumos üveg, az Entreq vf-doboz és Vibb Eater, sőt, még a henger formába tekert smirgli is.
    - Komoly mérnökök földelik a hangszórókosarat, hangszóró- és készülékállványt.
    - Komoly mérnökök zeneszobájának falán találhatóak "sugar cube"-ok és 10 forintosok.
    - Komoly mérnökök töltik fel tápszűrőjüket lávakővel.
    - Komoly mérnökök szedik ki műanyagdobozából a routert és teszik Cardas kockára.
    - Komoly mérnökök töltik fel dac-juk, hálózati-lejátszójuk, tápegységeik, stb. dobozát kék gyönggyel.
    - Komoly mérnökök tervezik bele a kék és zöld színt elektronikáik hangminőségének javítására.
    ...
    Azonban a kedvenc történetem az, hogy olyan konstruktőr, aki a nyilvánosság előtt "vicclapnak" nevezi a blogot, hátul a kiskapun beosont a kézművesellátóba és felvásárolta az összes "jó színű" kék gyöngyöt...

    Lehetne nagyon sokáig sorolni, de nincs jelentősége. A "komoly mérnök" az én szememben kizárólag az, aki mer tapasztalni, mer megismerni. A tapasztalt, megismert jelenséget (tárgyat) azután vagy be tudja ültetni meglévő mérnöki ismereteibe, vagy megkeresi a megoldást.
    Az, hogy "komoly mérnökök" energiát fektetnek egy "vicclap" olvasásába, de nincs néhány percük egyetlen próbára sem, az a szememben mindössze két dologról árulkodik: mérhetetlen lustaságról, valamint arról, hogy félnek bárminemű próba eredményétől.

    Természetesen, amennyiben valódi beszélgetés folyik, nem érzem "kipécézve" magam. Azonban, sokat lendítene a beszélgetéseken, ha azokban olyanok vennének részt, akik ki is próbálták, megtapasztalták azt, amiről beszélnek - mert anélkül nem én, hanem ők azok, akik "kinyilatkoztatnak". Vagy rosszul gondolom?

  • hosszu

    újonc

    válasz Dorian #11552 üzenetére

    Amennyiben megegyezel az AVX-en lévő Dorian-nal, úgy hozzászólásod alapjaiban irreleváns, ha pedig nem, akkor a tapasztalatok hiánya miatt.
    Írom mindezt természetesen a legnagyobb tisztelettel. :R

    Azonban, hogy konstruktív is legyek, van a blogon több száz olyan írás is, melyekről még a legelvakultabb bírálóim sem merik azt írni, hogy vicclapba való - sőt...

    Kezdjük az erősítők és hangsugárzók valódi kapcsolatát bemutató szösszenettel:

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés