Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz #07400704 #8591 üzenetére

    Ha úgy van ahogy Maci írta, akkor egy akusztikailag kezeletlen szobában hallott változásnál nem biztos, hogy helyesen mérjük fel az ok-okozatot.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #07400704 #8591 üzenetére

    Meglátjuk a végén.

    Az óriási mennyiségben gyártott és a hifi speciálkábelek gyártási elveitől alkalmasint nem is mindig távol álló gyártási módszerű villanydrótok (lásd még CAT kábelek, lásd még Van Damme "Az évszázad vétele bagóért" jellegű PA kábelek) ugyebár nagy ár/értékarány-előnyben tudnak lenni a komoly fejlesztési költségű kisszériás speciálkábelekhez képest, nem véletlenül volt meg mindhárom típusnak a messiási divatja a maga idejében - aztán nyilván nem véletlenül került mindegyik a helyére, mint annyi más karónvarjú a hifi történetében.

    Ahogy mondtam, egyelőre kétséges, hogy mennyire a légkábelezés és mennyire a talán általad (általatok) most felülértékelt villanydrót hatásait hallod - ezért is mondtam, hogy bármi mérvadósághoz akkor kezdhetsz jutni, ha ugyanazt a kábelt nem csak légkábelként hallgatgatod, hanem gyárilag - vagy egyéb módon - szigetelve is (ugyanazt a kábelt, ugyanarról a kábeldobról, lásd különféle villanydrótok gyártási eltérése - és szórása is - igen nagy tud lenni). A jobban sikerült CAT kábeleid is milyen szuperül szóltak, legutóbbidat még szóbanforgó barátod is elismerte, amíg nem érkezett egy relatíve olcsódad egyszerű kis speciálkábel, amely elmondásod szerint (is) sokkal jobban szól, még szóbanforgó barátod szerint is, annyira, hogy rögtön ő is igyekezett venni belőle. Most ahhoz képest törne előre a szuper CAT kábelednél feltehetőleg gyengébb vezetőminőségű villanydrótpéldány, amelynek hangjában egyelőre véleményes, hogy mennyi a lecsupaszítás hatása és mennyi a villanydróté, hát persze, hogy sokaknak kétségei vannak, amint arra számítottál is - egyúttal mondod, hogy szóbanforgó barátod már az előszobában vaktesztben megemlítette, hogy valami jó hallatszik a szobádból, szóval nyilván "válámi ván"...
    Érdekes kísérlet lesz végigvivén a szigetelteket a csupaszítottakkal - no meg a speciálkábel(ek) vissza-visszatételével - való összehasonlítást úgy a villanydrót mint esetleg CAT kábelek esetében, újabb és újabb eredményekkel egy hét alatt, egy hónap alatt, fél év alatt... magadnak, és majdan nálad leendvén persze mi is meg fogjuk mondani a tutit - közben Tigris is valószínűleg odaér, hogy ő is kísérletezget légkábellel, mert ő is régóta tervezi (én már nem tervezem újrakísérletezgetni a mostani rendszeremmel, mert úgy vélem, hogy eléggé kikísérletezgettem korábbiakkal).

    Szerk.: Nálad leendvén majd vaktesztes módszerekkel mondjuk meg a tutit, hogy ne legyünk elfogultak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák