Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Piftuka #54805 üzenetére

    Asztalosból is van kétféle, az egyik fával dolgozik, a másik bútorlappal, elég különböző melók és nem feltétlenül vannak naprakészen infóik a másik terület alapanyag árairól. Aki ebben mozog, ahogy ő is írja, valszeg csuklóból tud mondani valamit, mert naponta jár lapszabászatba.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Soká

    senior tag

    válasz Piftuka #54805 üzenetére

    "feleslegesen túráztatni"

    Bocs, lehet, hogy ez vidéki nyelvjárás :) Arra akartam utalni, hogy érdemes az adott témát, amennyire tudod, magad körbejárni, hogy a szakiktól csak azt kérdezd meg, amiben nem segített a gugli. Tehát a sarokasztal kínálatot magad is körbejárhatod, feltérképezheted.
    Jelen esetben pedig arra akartam utalni, hogy ha az alapoktól indulunk és tisztázzuk a méreteket, az anyagot, a funkciókat , mielőtt odáig jutnánk, hogy egy asztalos egyáltalán érdemi árajánlatot adhasson neked, félő, hogy a hosszas eszmecsere azzal zárul, hogy: - Jé, ez ilyen sokba kerül? - akkor inkább hagyjuk, megveszem az ikeában a Billy könyvespolcot.
    Tehát azt javaslom, hogy alaposan nézegesd meg a készbútorok árait és indulj ki abból, hogy egy sorozatban gyártott terméket biztosan gazdaságosabb legyártani mint egyet, tehát vagy a sorozatgyártottat vegye meg az ember vagy legyen hajlandó kifizetni az egyedi megoldás felárát. Olykor persze vannak túlárazott termékek, amit még egyedileg is le lehet gyártani olcsóbban, de van olyan is, amikor nem lehet versenyezni a bolti termékkel, annyira alacsony az ára (és a minősége)
    Tehát az, hogy 40ezerért kapsz egy ilyen konyhabútornak látszó valamit, az asztalos oldalról nézve sok tekintetben abszurd.

  • T J

    tag

    válasz Piftuka #54805 üzenetére

    Laminált forgácslap (bútorlap): 280x207 cm. Alapértelmezetten 18mm vastagságról beszélünk, néhány színből van 10, 12, 16, esetleg vastagabb is. Furnérozott is létezik ebben a méretben, annak 19mm a vastagsága. Natúr MDF táblák is ilyen táblaméretűek.
    Dekorlemezes forgácslap munkalap: 29 és 38mm vastag, általában 410 x60 cm, de van más hosszban és szélességben (63cm) is, egyik élén gyárilag ráhajlítva a dekor. Néhány színből létezik 80-90 cm széles "asztallap", két gyári éllel, és talán előfordul 120cm széles is, de ebben nem vagyok biztos. Vannak bútorlappal megegyező színben is (pl moldáv akác, sonoma tölgy). A ~1mm vastag dekor lemez úgy rémlik 130 cm széles.
    Kompakt lemez: tömör műanyag lap, kétoldalt laminálva, általában kőmintás felülettel, viszonylag új termék. 12mm vastag, drága, táblaméretet nem tudom.
    Fényes pvc/akryl borítású MDF táblák: ezek a kastamonunál 280x122cm-esek, más gyártóét nem tudom.
    Rétegelt lemezek: sokféle fafaj, táblaméret és vastagság.
    Domoterc oldalán/bemutatótermében elég sok gyártó termékei megtalálhatóak.
    Nagyobb gyártók: Egger, Krono, Kastamonu, Falco, Pfleiderer, Gizir, Kaindl

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák