Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szalmakutya

    tag

    válasz thyeby #46538 üzenetére

    A láncmaró az a chain mortiser. A Mafell jó cucc, nyilván nem az én szintem, de ha jól láttam, pont erre a fecskefarokra nem lenne jó (a fészekre). A csapvésőt anno megnéztem, a kapható verziók mind sok negatív kommentet kaptak, azok alapján úgy tűnt, több vele a szarakodás, mint amit ér.

    Itt most egy nagyon konkrét csapfészekről van szó, 10x15-be fecske, Bim módra, 7.5cm mélyre, mondjuk 7cm a vízszintes belógás.

    A marás teljesen jó lenne, de legalábbis nekem nincs ilyen 7 cm mélyre bemenő bitem a Tritonhoz.

    Nem kötözködni akarok, hanem tanulni. Mivel lehet megvalósítani és hogyan.

    Ha azt mondjátok végül, hogy ess neki vésővel, paraszt, azt is elfogadom - de adott helyzetben nem fogok húsz ilyet végigvésőzni nulláról, az is biztos.

    Be tudok menni egész mélyre a kis láncfűrészemmel, de azért annak a vágásképe nem tökéletes.. és főleg, ahol be kell dugnom a fába, ha túlmegyek, akkor komolyan gyengítem a fát vele, ami nem cél. A körfűrésszel kb a vágás felét tudom megcsinálni. A legjobb amit most látok, hogy forstnerrel szépen végigtolom az egész felszínt a beállított 7.5cm mélységben, aztán véső.

    Szóval mi a pálya itten.

Új hozzászólás Aktív témák