Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz ALI_G #39522 üzenetére

    Ha nem sürgős, akkor küldök képeket folyamatosan, mert most épül. Jelenleg ott tart a munka, hogy a két oszlop be van betonozva, festésre vár. A két oszlopot kb 3/4 óra alatt ástam be, betonoztam be. A beállításban a 9 éves fiam segédkezett a vízmértékkel. Zsákos esztich-et használtam, keverőgéppel földnedvesen bedolgoztam. Elég gyorsan megkötött.(Ma már nem lesz időm festeni, mert fél öttől sötét van. Aztán hoznom kell faanyagot.) Reményeim szerint a jövő hét elején-közepén el is felejtem az egészet, lefestve, készre csinálva - hétvégén nem tudom ezt csinálni.

    Tudom, nehéz korrekt vállalkozót találni az építőiparban. Azonban, ha rászánod az idődet, és megoldod magad, bőven kijössz abból a pénzből, amit a biztosító adott. Ha mégis mással csináltatod, legjobb tudásom szerint a biztosító a számla alapján a számla összegét fizeti ki, nem pedig egy előre kalkulált összeget.

    Nem a beásás, betonozás, körbeburkolás a sok munka, hanem a jelenlegi oszlopok betonjainak a kiásása, eltakarítása, föld visszatömörítése, hogy az új oszlop ne laza földben álljon. Amikor már bent vannak az új oszlopok, megy minden gyorsan, mint a karikacsapás.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák