Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Speciali #19748 üzenetére

    Persze, igazad van, hogy nem pont a metebóval való összehasonlítani a Felder-t. Alapvetően az osztrák minőséget próbáltam összevetni a némettel. De ez nagyon nehéz dolog, mert Ausztriában is vannak azért csapnivaló csinálmányok - hogy alliterációval éljek. Hogy ezt tettem mégis, annak az a spontán oka, hogy amikor alaposan befürödtem a 300-as kombigyaluval, akkor átértékeltem a saját helyzetemet, s közben olyan aspektusból is vizsgáltam ezt a dolgot, hogy milyen gyalut kellett volna akkor vennem? És ez kiabált.
    Aztán az idő múlásával került a műhelyembe néhány Felderes készítmény - sajnos csak apróságok, és én rendre be voltam ájulva, hogy vérprofi minőséget kaptam olcsóbban annál, mint amit pótolnia kellett.
    Amikor aztán élőben mustrálhattam meg a komolyabb tiroli termékeket, igazolódott a feltevésem, hogy aki olyan apróságokban, mint elszívócső, síkosító, gyantaoldó, a minőségben alaposan kitesz magáért, az biztosan odafigyel a komolyabb tételek minden részletére is.
    Érdekes dolog számomra pl, hogy a Hammer kategória az a Felder szuperjárat fapados megfelelőjének számít, mégis, az olcsóbbikat jól szemügyre véve, kipróbálva kiabál az átgondolt, minőségi tervezőmunka, és annak példás megvalósítása.

    Szóval inkább csak fel akartam hívni itt a fórumban a figyelmet, hogy az Osztrákok tudnak példásan korrektek lenni ám. Mert a közszájon ők inkább a pedantériájukról híresek.
    És tudod, úgy szorul a szívem, hogy a magyar minőség a világ szemében mit takar.
    Dolgoztam én egy német manufaktúrában. (Hej, de sok hozadéka is lett annak a saját "manufaktúrámban", vagy inkább monofaktúrámban.) Első körben is, amikor oda kerültem, három napon át nem tudtam rájönni, hogy egy kezembe nyomott selejt mi miatt lett selejt? A követelményt azt hiszem ez jól tükrözi annak függvényében, hogy mindig az átlagnál igényesebbek közé soroltam magam. Aztán amikor elsajátítottam, hogy miként lehet ezeknek az elvárásoknak becsülettel megfelelni, akkor világossá vált számomra, hogy a kollégáim nem azért nem tudnak ennek megfelelni, mert alul vagyunk fizetve - bár ez is egy ordító igazság volt, hanem ők akkor sem tudnának megfelelni, ha jobb bért kapnának, mint egy echte német Németországban. Egyszerűen azért, mert a kultúrájukból teljességgel hiányzott az igényesség, valamint az arra való törekvés.
    És amikor ezt megértettem, akkor értettem csak igazán az Indul a bakterház kiömlött gombócainak poénját:
    - Mágeszik ezt a pesti njépek!

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák